Skocz do zawartości

Pomoc w zinterpretowaniu wydruku historii auta z ASO.


tommyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie uzyskałem odpłatnie z ASO wydruk historii pewnego auta.

Niektóre informacje nie są dla mnie jasne czy jest ktoś z kolegów kto potrafi mi pomóc w zrozumieniu informacji zapisanych odnośnie serwisowania auta?

Dziękuję. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dokładnie, napisz co jest niejasne, na pewno pomozemy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego, co słyszałem to Inchcape we Wrocku woła 70zł za takie coś... Nie jest to jednak pewna informacja, bo sam nie miałem wątpliwej przyjemności z tego skorzystać.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego, co słyszałem to Inchcape we Wrocku woła 70zł za takie coś... Nie jest to jednak pewna informacja, bo sam nie miałem wątpliwej przyjemności z tego skorzystać.

 

Pozdrawiam

 

Jak robiłem przegląd przed kupnem to się okazało że moje auto nie ma histori serwisowej bo jest z Belgi :mad2:

tylko auta z Niemiec i Austri są w ich bazie danych :mad2:

przecież nawet Skoda ma baze danych w kazdym miejscu w Europie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AUTO od jednego właściciela firma w Niemczech. Może leasing. Nie znam niemieckiego przeglądałem brief i duży i mały ale słabo się w tym orientuję.

Panowie oto linki do zdjęć z wydruku pewnego auta którego zakupem jestem bardzo zainteresowany.

Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu ostatnich udokumentowanych przeglądów auta w ASO przed sprowadzeniem go pod koniec września tego roku do Polski.

Teraz ma na liczniku około 153 tyś :( Jeszcze tego nie ustalałem z właścicielem ale mam zamiar.

Auto osobiście oglądałem, jeździłem, nic nie ściąga , nic nie puka i nie stuka, hamulce jak żyleta. W środku cichutko, żadnych świerszczy :)Silnik chodzi jak marzenie.Wszystkie urządzenia łącznie z klamkami i klapą sprawne. Martwię się DPF-em bo ma spory przebieg (ponad 190 tyś).Skrzynia chodzi dość precyzyjnie.

Auto jak nowe w środku. Ponad godzinę sprawdzałem elektronicznym miernikiem grubości lakieru MPMS 204 z czujnikiem na kablu. Wszędzie pokazywał pomiędzy 0.095 do 0.155 (Lewy bok, prawy bok, dach, maska,klapa, słupki okolice progów, lakier od strony przedniego zderzaka i maska tylko ciutkę od piasku i kamyków taki nakrapiany odbiciami ale to normalna eksploatacja. Z historii zrozumiałem tyle że miał malowany zderzak tylny i wymienianą szybę przednią, ale nie wiem czy raz czy dwa razy bo wydruki się powtarzają z różnymi datami ale przy tym samym, przebiegu. Auto chyba jakiś czas stało bo daty są odległe.

Auto miało wymieniane tarcze hamulcowe przy 108 tyś.

Wymieniany filtr i olej SAE 5W-30 Longlife 04 przy 128 tyś

przy 152 tyś Raedereinlagerung (Full Service) ? co to jest ?

Historia auta nie wiedzieć czemu zaczyna się dopiero od 108 532 km. A dlaczego nie np od 30 tyś czy coś w tym stylu ?

Jak sprawdzić co pokazuje BC na konsoli ?

Zapewne sprzedający już maczał palce przy stanie licznika przebiegu to

co sprzedający jest jeszcze w stanie wykasować z inspekcji ? np. sprawy dotyczące zawitania w ASO w sprawie DPF, oleju, hamulców, silnika itp ? :(

Kiedy będą mnie czekały najbliższe przeglądy i czego będą dotyczyły ?

Panowie proszę o możliwie pełną analizę tych wydruków. Czy warto nabyć to auto ?

Zdjęcia są tylko niektórych stron za dużo by tu umieszczać. Zaczyna się od 152 tyś.

Aha po przejrzeniu książki serwisowej zgadza się przebieg od 108 tyś do bodajże 152 tyś i dalej wpisów brak. (w książce serwisowej oczywiście przeglądy są też z niższymi kilometrami niż te 108 tyś ale teraz już nie pamiętam od jakiego przebiegi się zaczynają)

Jeśli auto warto nabyć bo te wpisy nic złego nie rokują to czy można przywrócić przybliżony prawdziwy przebieg auta? Zamiast tych 153 tyś jakieś np 193 tyś. Tak abym miał spokojną głowę że auto ma autentyczny przybliżony przebieg. :)

 

!!! Dziękuję za wszelkie odpowiedzi ogłoszenie nieaktulane. !!!

Edytowane przez tommyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw sie, ze ma ponad 200kkm ale to nie jest jakis ogromny problem, czy sprzedajacy mogl przestawic serwisy? no jasne :D

jezeli auto w dobrym stanie i cena nie jakas pokrzywiona to czemu nie, wysprawdzaj dokladnie stan techniczny w jakims ASO i bedzie wszystko jasne ile masz dokladki na dzien dobry

miernikiem lakieru za duzo nie sprawdzisz jak szpachli nie ma i/lub wstawiany byl nowy element, nie wiem ile daje BMW na blache, musialbys sie dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO mam sporo kilometrów koszt przeglądu 650 zł.

Pytałem już o to w ASO.

Najbliższy wolny termin był za 2 tygodnie, trochę długo by czekać.

Ponadto auto jest jeszcze nieoclone tablice żółte już nie są ważne :(

Lawety nie mam.

Przyglądałem się powłoce lakierniczej za dnia i wygląda na oryginalną. Ma lekkie zmęczenie świeżości, czyli eksploatacja. Przyglądałem się również błotnikom i i sprawdzałem łączenia wygląda mi na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.