Skocz do zawartości

Filtr przeciwpyłkowy - gdzie?


jaros

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze chodzilo chyba o lewa strone patrzac od schowka :wink:

 

Poszukaj w przydatnych linkach kolego.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie (mam klime) mam filtr centralnie za konsolą środkową... Jakbyś wyjął popielniczkę i głęboko źdnął szapadą na wylot przez konsolę to przebijesz centralnie filtr (szeroki na 32cm i wysoki na ok 10cm). Dostać się można do niego od schowka pasażera (na pewno znajdziesz gdzieś opisy na stronach). Rozmontowuje się schowek, kawałek tapicerki z prawego boku środkowego tunelu, otwierasz klapkę filtra i wysuwasz go "pod nogi pasażera".

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu opsiwyałem kroki po kroku, jak wymienic mikrofiltr w E34. Wystarczy wklepać :search: słowo mikrofiltr i znajdziesz wszytko czego szukasz. BMW bez klimy również były wyposazone w mikrofiltr. Istnieją co najmniej dwa rodzaje mikrofiltrów, z których jeden jest powszechnie dostępny w formie zamienników i kosztuje około 50 zł, drugi typ nie ma tańszych odpowiedników. Produkowany przez MicronAir - kosztuje około 100 zł.
Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak:

no klima = no mikrofiltr !!

 

a ja mam przypadek w E32 :o yes klima = no mikrofiltr

 

No to coś tu jest nie tak, albo ta '7' jest bardzo stara, albo było coś kombinowane, bo instalacja moktofiltra jest ściśle powiązany z klimą (E34, E32).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to coś tu jest nie tak, albo ta '7' jest bardzo stara, albo było coś kombinowane, bo instalacja moktofiltra jest ściśle powiązany z klimą (E34, E32).

 

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że są takie modele, co mnie też bardzo zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to coś tu jest nie tak, albo ta '7' jest bardzo stara, albo było coś kombinowane, bo instalacja moktofiltra jest ściśle powiązany z klimą (E34, E32).

 

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że są takie modele, co mnie też bardzo zdziwiło.

 

Czyli, hehe, wyjštek potwierdza regułę :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo trzeba odkręcać żeby wymienić filtr powietrza. Bo w dieslu nie ma tak łatwego dostępu jak w benzynowych. Tzn. filtr znajduje się pod plastikową obudową silnika. I jak często trzeba wymieniać. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzis zabralem sie za wymiane mikrofiltra, ale go nie odnalazlem. Mam auto z klimatyzacja dwustrefowa (manual).

 

Zdjecie bebechow:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img427.imageshack.us/img427/6217/dscn3620large9zb.jpg

 

Pierwsze co w przypadku mojego auta odbiega od instrukcji w sieci to to ze nie ma u mnie tunelu nawiewu na nogi pasazera (i wcale nie wyglada zeby w orginale mialoby byc tam cokolwiek wiecej niz widoczny otwor). W miejscu gdzie inni maja tunel, ja mam czujnik temperatury wewnetrznej...

 

Jakies pomysly? :D

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pomysłów heheh..ale mam 525i 90rok z klimą i bez filtra..a przynajmniej nie ma go tam gdzie wszyscy twierdzą..natomiast filterek jakis musi być bo nie mam wcale kurzu na desce..moge pół roku nie sprzątać..cos gdzies ten syf zatrzymuje.
tomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.