Skocz do zawartości

diesel czy benzyna - merytorycznie


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem 9000 km w przeciągu 10 miesięcy od zakupu, koszt wydanych pieniędzy na paliwo 4455 zł; średnie spalanie 11L na 100km (skrzynia manualna). Awarii silnika i osprzętu nie było.

 

Edit:

 

Z żalem i ku zadowoleniu dieselomaniaków muszę szczerze odnotować wzrost kosztów z 0,49 gr za km na 0,54 gr za sprawą poważnej awarii, a ściślej pękniętej tylnej prawej sprężyny :mad2: Żona już mnie solennie zlinczowała, a ja zawiedziony nie mogę pojąć jak mogło do tego dojść przy przebiegu raptem 89.800 km skoro nie przeciążyłem auta ani nie wjechałem w dziurę :shock:

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdybym racjonalnie podszedł do zakupu rok temu, zdecydowałbym się na diesla, bo były tańsze od PB 3.0 o jakieś 2-3 euro o podobnym przebiegu

 

Wywolujesz wilka z lasu, ale dzięki Tobie średnia spadla o 1 gr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jakub: nie wiem czy uwzględniałeś bo część postów poleciała ale przyjmując średnią cene paliwa na poziomie 4,3zł/l /pewnie była niższa ale nie moge się doszukać nigdzie kwoty/, zużucie 10l/100 i uwzględniając eksploatację/przebieg 18kkm z tego roku, mnie wychodzi 48gr/km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co wy się produkujecie , podawajcie suche fakty , po co ta dywagacja na temat skąd dlaczego po co , co się opłaca co nie ?

 

wapdnie GR i pokasuje wszysko i napisze coś od siebie wiele wnoszącego dużą czcionką wyrywając 1 zdanie z kontekstu aby zabłysnąc reszte zakropkuje :) , bo przecież w dziale BMW e46 nie można komentować i prowadzić dyskusji ,

 

GR podaj gdzie można założyć topik gdzie jest normalny mod i da ludzią podyskutować , napewno nie w dziale serii 3 bo stoisz dzielnie na straży , topik M330d skasował od razu bo w serii 3 nie wolno rozmawiać i dyskutować

 

sorx ale paranoja , najgorzej jak komuś za dużo się da władzy ,

daj kolejne ostrzeżenie i wyrwij koniecznie 1 zdanie z kontekstu

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
przyjmując średnią cene paliwa na poziomie 4,3zł/l /pewnie była niższa ale nie moge się doszukać nigdzie kwoty

Jak chcesz, to ja przy E36 mam zapisane tankowania od 11.2001 do dziś, to mogę Ci podać ile kosztował litr z tego okresu :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ale po co wy się produkujecie , podawajcie suche fakty , po co ta dywagacja na temat skąd dlaczego po co , co się opłaca co nie ?

A Ty znowu...

No właśnie? po co dywagujesz jak ludzie piszą na temat?

 

wapdnie GR i pokasuje wszysko i napisze coś od siebie wiele wnoszącego dużą czcionką wyrywając 1 zdanie z kontekstu aby zabłysnąc reszte zakropkuje :) , bo przecież w dziale BMW e46 nie można komentować i prowadzić dyskusji ,

Oczywiście, że pokasuję wszystko co będzie nie na temat, chyba nie dziwota.

 

GR podaj gdzie można założyć topik gdzie jest normalny mod i da ludzią podyskutować , napewno nie w dziale serii 3 bo stoisz dzielnie na straży , topik M330d skasował od razu bo w serii 3 nie wolno rozmawiać i dyskutować

http://www.onet.pl

http://www.interia.pl

 

sorx ale paranoja , najgorzej jak komuś za dużo się da władzy ,

daj kolejne ostrzeżenie i wyrwij koniecznie 1 zdanie z kontekstu

Dla Ciebie to było ostatnie ostrzeżenie, kolejne równa się banowi. Sorry, nie będę tracił czasu na wieczne sprzątanie po Tobie, bo wszędzie musisz napisać jaki to krzyż pański masz na tym forum :lol:

Masz coś do mnie, do kogoś innego? pisz na PW, od tego jest.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przyjmując średnią cene paliwa na poziomie 4,3zł/l /pewnie była niższa ale nie moge się doszukać nigdzie kwoty

Jak chcesz, to ja przy E36 mam zapisane tankowania od 11.2001 do dziś, to mogę Ci podać ile kosztował litr z tego okresu :wink:

 

 

Jak masz dla pb98 od stycznia tego roku do teraz to podaj :), możesz też dać dla 2007 i 2008 średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gr

Dla Ciebie to było ostatnie ostrzeżenie, kolejne równa się banowi. Sorry, nie będę tracił czasu na wieczne sprzątanie po Tobie, bo wszędzie musisz napisać jaki to krzyż pański masz na tym forum :lol:

Masz coś do mnie, do kogoś innego? pisz na PW, od tego jest.

 

kolego nie za ostro? :nienie:

moze daj sobie spokoj na pare dni z moderacja, az ochloniesz i zaczniesz dzialac i wypowiadac sie jak prawdziwy moderator. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jak masz dla pb98 od stycznia tego roku do teraz to podaj :)

podam średnią na miesiąc z Neste (najczęściej tankuję, inne sporadycznie), Orlen średnio 30-40gr więcej

01.2009 - 3,47zł

02.2009 - 3,94zł

03.2009 - 3,82zł

04.2009 - 4,01zł

05.2009 - 4,14zł

06.2009 - 4,55zł

07.2009 - 4,46zł

08.2009 - 4,36zł

09.2009 - 4,35zł

10.2009 - 4,27zł

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
gr
Dla Ciebie to było ostatnie ostrzeżenie, kolejne równa się banowi. Sorry, nie będę tracił czasu na wieczne sprzątanie po Tobie, bo wszędzie musisz napisać jaki to krzyż pański masz na tym forum :lol:

Masz coś do mnie, do kogoś innego? pisz na PW, od tego jest.

 

kolego nie za ostro? :nienie:

moze daj sobie spokoj na pare dni z moderacja, az ochloniesz i zaczniesz dzialac i wypowiadac sie jak prawdziwy moderator. :cool2:

W tym przypadku nie. Jak coś do mnie macie PW.

Koniec OT.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też poproszę ostrzeżenie od moderatora :) uważam że można sobie podyskutować skoro tyle ludzi pisze w tym temacie (jak ktoś słusznie zauważył sami stali bywalcy forum )a straszenie banem rado ?? chyba nie słusznie?? Dane zebrane i jak widzę nikogo więcej oprócz nas nie interesuje ten temat, reszta użytkowników forum wpada i pisze RATUNKU MAM PROBLEM :) więc przynajmniej troszkę wolności na forum :) Nie mam nic do GR i nie piszę na PW . Myślę sobie, że może więcej z nas tak myśli i podpisuje się pod prośbą by dać więcej wolności w tym temacie
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

"wolność" w tym temacie skończyła się tym, że wczoraj siedziałem i kasowałem posty nie na temat

to nie jest straszenie Rado_! a uczciwe postawienie sprawy, że nie będę się bawił w 5 ostrzeżeń jak co chwila będzie wyskakiwał z takimi postami, lub ciągle zmieniał moje wpisy

temat o kosztach i tyle

koniec OT

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przez 4 miesiące zrobiłem 16 tyś km średnia wyszła 6,5 litra licząc 4 zł / litr daje wydatek 4160 zł ( 0,26 gr / km ) + filtry i olej do silnika ok. 400zł + zawór podciśnienia turbiny ( 120 zł ) - wszelkie wymiany we własnym zakresie !

jeśli mogę prosić to zrób korektę moich danych dziś sprawdziłem ile mam średnią na komp. i pokazuje mi 5,8 l teraz mam 17 tyś ale muszę doliczyć po wczorajszej wymianie termostat EGR za 168 zł !

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam swojego od równego roku. w tym czasie zrobiłem 38 tyś. średnie spalanie 6,8 l wg kompa (realne 7,2)poza paliwem wymieniłem dwie dzwoniące rolki po jedyne 80 pln każda, tak samo rozklekotany tłumik drgań (przy mikro pasku) za jedyne 490 pln główny termostat 190 pln i termostat egr 120 pln. nie wymienię tutaj z ceny oleju castrol 0W-40, kompletu tarcz przód i tył z klockami oczywiście, obydwu przednich piast i kompletu filtrów ale to wymienia sie tak samo w benznie. no i niech każdy sobie przeliczy czy diesel jest tak ekonomiczny.

w mniej więcej tym samym czasie mój brat zrobił 35 tyś e46 kombi tak jak mój tylko 2.0 benzyna przerobiona na junkers ze średnim spalaniem gazu 12 l i zmieniał olej tarcze, klocki i nic mu nie dzwoniło termostaty nie padały i był bezawaryjny.

to policzcie sobie koledzy co sie bardziej opłaca :? :? :? :? :? pozdrawiam gorąco powitam was po nowym roku z było e 46 320D, jest e46 320 junkers :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swojego od równego roku. w tym czasie zrobiłem 38 tyś. średnie spalanie 6,8 l wg kompa (realne 7,2)poza paliwem wymieniłem dwie dzwoniące rolki po jedyne 80 pln każda, tak samo rozklekotany tłumik drgań (przy mikro pasku) za jedyne 490 pln główny termostat 190 pln i termostat egr 120 pln. nie wymienię tutaj z ceny oleju castrol 0W-40, kompletu tarcz przód i tył z klockami oczywiście, obydwu przednich piast i kompletu filtrów ale to wymienia sie tak samo w benznie. no i niech każdy sobie przeliczy czy diesel jest tak ekonomiczny.

w mniej więcej tym samym czasie mój brat zrobił 35 tyś e46 kombi tak jak mój tylko 2.0 benzyna przerobiona na junkers ze średnim spalaniem gazu 12 l i zmieniał olej tarcze, klocki i nic mu nie dzwoniło termostaty nie padały i był bezawaryjny.

to policzcie sobie koledzy co sie bardziej opłaca :? :? :? :? :? pozdrawiam gorąco powitam was po nowym roku z było e 46 320D, jest e46 320 junkers :lol: :lol:

a może akurat trafił tak że poprzedni właściciel wymienił termostat ......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
320 d 1999 r 20 tkm w 6 miesięcy .wydane pieniądze na poliwo to 4.620 zł (spalanie ok 6 l na 100 km głównie trasy).Naprawy :wahacz x1,wymiana oringa w pompie wtryskowej ,szczęki , końcówki stabilizatorów x2 jak również części eksploatacyjne oleje i filtry . Łączny koszt napraw ok 1.900 zł . Sumując 1 km = 0,33 zł.tyczy się wszystkich wymienionych części jak również paliwa .Licząc tylko paliwo i części eksploatacyjne 1 km = 0,28 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Podaje statystyke dla moje poprzedniego auta 1999 e46 320d 136kmm.

Przebieg auta przy zakupie to 190000km podaje poniewaz w moim przekonaniu ma to znaczenie...

 

2,5 roku przebieg 70000km srednie spalanie to 8.5l (80%miasto 20% trasa) sredni koszt paliwa 3,7zl

700 x 31.45zl(3.7zlx8.5l)= 22015zl

 

Naprawy : 3 x olej +filtry,2xtarcze hamulcowe tyl, klocki,reczny, pompa wodna,wahacze,tlumik srodkowy laczny koszt 3400zl

 

3400zl + 22015zl=25415zl : 70000km = 0.36gr/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
od razu mówię , że nei czytałem całego wątku, ale dodam tyle : w mojej firmie jest dość duża flota samochodów (akurat bmw jest rzadkością...) myślę , że coś między 200 a 300 samochodów, wiec na przestrzeni ostatnich prawie 10 lat statystycznie jest to spora proba do obserwacji. jakis czas temu jak mial byc zamawiany nowy samochod dla mnie to rozmawialem z obsluga floty i miedzy innymi pytalem o to czy nie lepiej jest zamowic diesel zamiast benzyny, odpowiedź padła taka, że dla firmy opłaca się zamawiać diesle tylko dla pracowników, ktorzy deklarują miesieczny przebieg minimum 2500km. jesli jest mniej to nie opłaca się. dodam, że wszystkie koszty liczone są przy zalozeniu , ze czas zycia samochodu to 3 lata lub 150kkm, potem samochod jest zwracany do firmy leasingowej i sie go pozbywaja. serwis przez te 3 lata tylko ASO i to zgodnie z zasadami sztuki, zadnych skrótow bo gdzies tam moze byc taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje statystyki jeśli chodzi o spalanie można obejrzeć w sygnaturce. Na razie nie jest to duży przedział czasu ale statystyki będą cały czas aktualizowane. Z każdym tankowaniem, naprawą i utrzymaniem koszty jak na razie nie są zadowalające 57.22 PLN/100km , 0.57 zł/1km

 

Miesięczne przebiegi nie za duże i teraz wybrałbym e46 323 zamiast 320d, może za rok :]

 

pozdrawiam

 

edit

 

W styczniu spalanie 9,6 l/100km, 100% miasto 10 km do pracy potem 10km do domu, cały czas mrozy (nawet do -25) jak jade spokojnie to wskaźnik temperatury nigdy nie dochodzi do pionu, jak trochę przycisnę to trzyma pion. Pytanie: takie spalanie normalne w takich warunkach ??? czy jednak trochę za duże ? Jeśli za duże to gdzie szukać problemu ? na początek pewnie termostaty sprawdzać ??

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jesli nowy samochód to napewno diesel. Jesli kilkuletni z drugich rąk to ryzyko sporych kosztów, które muszą w końcu nastąpić (wtryskiwacze, turbo, pompa, regulator na listwie). Co zaoszczędzisz na paliwie wydasz na naprawy. 320D, 330D jadą świetnie ale czy brzmią tak dobrze jak benzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd to przekonanie fanów benzyny, że diesel sie ciągle psuje?

 

w półtora roku przejechałem 40tys km. 330 xd, automat.

Srednie spalanie 10 (licząc z drobną górką).

naprawy: termostat AGR, jakiś kruciec; eksploatacja, czyli 2x olej, filtry. W sumie max 1500zł na silnik.

 

łączny koszt ON po cenie sredniej 3,8 = 15.200zł

Naprawy = 1500zł

Suma 16.700

w przeliczeniu na kilometr 0,42

 

Ktoś ma 3.0 xi w automacie dla porównania?

.v

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.