Skocz do zawartości

szyby coupe


Zohan

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam maly problem z moim Bumierem moze ktos juz sie z tym spotkal? 1 mianowicie podczas zamykania przednich szyb przyciekiem szyba kierowcy unosi sie zatrzymuje jak by napotkala przeszkode i opuszcza o okolo 2 cm i tak w 3 miejscach podobie dzieje sie z szyba u pasazera. czy to jakies juz zyrzycie mechanizmu? i czy ciezkie do naprawy? 2 posiadam zeztaw fabryczny harmana i niestety zaczely draznic ucho przednie sredniotonowe w drzwiach czy ktos moze wie jaka one maja srednice i glebolosc albo czym najlepiej je zastapic? bardzo prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam,

ja z szybami mam podobna sytuacje, szyba kierowcy kiedy chce ja zamknac po wcisnieciu i puszczeniu przycisku idzie w gore po czym zatrzymuje sie i cofa i tak w 3 punktach, szyba pasazera ma podobnie, z tym ze jezeli wcisne przycisk i przytrzymam dluzej (jakies 2-3s) i puszcze przycisk to zamknie cie cala, mysle ze to jest normalne zachowanie i tak zostal zaprogramowany sterownik

co do glosnikow to najlepiej zdjac boczek i samemu sprawdzic, predzej czy pozniej, jezeli chcesz je wymienic i tak bedziesz musial go zdjac.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie czyszczenie nic nie dalo. Rozebralem dzisiaj caly mechanizm. Wedlug mnie szyba nie podnosi sie na raz gdyz cos ja mechanicznie blokuje. Ramie z zabkami przechodzi przez prowadnice w ktorej sa malutkie zielone plastiki. Starcie tych plastikow moze powodowac, ze ramie z zabkami nie idzie tak jak isc powinno, ma luzy, gdzies sie wygina i to powoduje prawdopodobnie tarcie o jakas czesc. W moim przypadku odgiecie silnika szyb od blachy drzwi spowodowalo, ze szyba idzie do gory za jednym razem. Ma opor ale silnik daje rade udzwignac szybe. Wlozylem wiec maly drawnieny klocek miedzy silnik a blache od drzwi i wszystko dziala. Tylko nie wiadomo jak dlugo bo wiadomo, ze klocek moze sobie po jakims czasie wyleciec. Trzeba by bylo cos na stale tam zainstalowac :). Dodatkowo mozna wyregulowac szybe zeby nie dociskala za bardzo do uszczelki gdy zamkniemy drzwi. Mozna to zrobic bez demontazu boczku. Od dolu drzwi sa dwie srubki. Trzeba je poluzowac i minimalnie przesunac (w strone samochodu). Polecam tez przesmarowanie uszczelek jakims smarem do uszczelek. Mozliwie tez, ze to ramie trze sie w okolicach zebatki od silnika - zdjecie w pierwszym poscie z tej strony http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?s=&threadid=190119 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebralem silnik od szyby. Okazalo sie, ze muli nawet bez tego ramienia do podnoszenia szyby ale tylko w jedna strone. W druga idzie bez problemu. W ssrodku jest takie jasne koleczko z zabkami. Jednego zabka nie ma a pare jest pzetartych. W ogole to kolko minimalnie sie jajowate zrobilo. Teraz mysle, ze to powoduje, ze szyba nie idzie do gory na raz. Jednak bez tego koleczka nic nie sprawdze. Moze ktos ma takie koleczko albo jakis nie dzilajacy silnik to chetnie kupie. [email protected] gg; 2335168

 

o takie koleczko sie rozchodzi : http://forums.bimmerforums.com/forum/attachment.php?attachmentid=61061&d=1079740810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.