Skocz do zawartości

M52B28 Dziwnie zapala na zimnym


Alberto316i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio po zapaleniu na zimnym, silnik wskakuje mi od razu na ok 1800 obrotów na około 2 sek. Wcześniej na zimnym wkręcał się do ok 1000 i zaraz spadał na 700-800. Oprócz tego dziwnie szarpie przy zapalaniu, niby zapala normalnie ale mam wrażenie że na początku coś nie łapie po czym jakby się budził i zapala szarpiąc silnikiem i wkręca się na wyższe niż zwykle obroty.

Jakiś czas temu też na zimnym zapalił dopiero za drugim razem po czym pracował przez chwile nie na wszystkich garach bo było czuć niespalone paliwo i pracował nierówno. Myśle że coś się zaczyna psuć, spotkał sie ktoś z czymś takim w swoim aucie? Na ciepłym jest wszystko ok, zapala normalnie.

 

Pozdrawiam

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awe.

To, że przy odpalaniu na zimno (np. po nocy) wchodzi na 1800 to tak ma być. Na 1000 wchodzi jedynie jak jest lekko ciepły. Dużo zależy też od mocy aku - sprawdzone. Świeżo naładowany kręci jak szalony i wyrzuca silnik wyżej niż naładowany średnio.

 

Pozostałe twoje problemy rozwiąże w kolejności: 1. świece 2. fajki. 3. cewki. Chcesz mieć pewność i nie sknerzysz to 1+3 (nowe cewki mają już fajki). Przerabiałem ten temat u siebie, więc korzystaj z doświadczenia.

Pozdro

Bor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na zimnym silnik po zapaleniu wkręca się wyżej niż na ciepłym, ale nigdy nie wkręcał się tak wysoko. Problem polega na tym, że kiedy się tak wkręca to słychać popychacze, bo olej jeszcze do nich nie dotarł. Świece mam nowe NGK, cewek nie ruszam bo silnik chodzi równo na zimnym (poza tym jednym wyjątkiem) i na ciepłym więc szkoda wydawać tyle kasy.

Gdzieś na innych forach (nie bmw) wyczytałem że za wysokie obroty przy zapaleniu na zimnym mogą być spowodowane przez nieprawidłowy sygnał od czujnika temperatury silnika (na dworze jest 5 stopni a czujnik np pokazuje -10 przez co jest podawana większa dawka paliwa ). Może tutaj szukać przyczyny? Przy okazji sprawdzę jakie wartości daje ten czujnik na zimnym.

 

Pozdro

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.