Skocz do zawartości

porysowane auto + usuwanie zaczątków rdzy


Rekomendowane odpowiedzi

Vi-tam

 

Niestety jak wielu przede mną stałem się ofiarą jakiegoś chuligana - przerysował mi oba boki na długości około 3 m, po kilka równoległo-falistych rys.

Na szczęście rysy są płytkie, nie do blachy, zdrapany lakier i widać podkład.

Lakiernik po obejrzeniu rzucił ceną tak absurdalną (2000 zł), że odpuściłem (u innych nie byłem).

Chciałbym to usunąć sam, przy okazji niwelując kilka drobnych ognisk korozji.

 

No i tu zaczyna się mój problem. Bo nigdy przedtem tego nie robiłem, a rady które dostałem od osób "życzliwych" są tak różnorodne (często wykluczające się nawzajem), że już zgłupiałem. W instrukcji do E34 jest opis jak naprawiać drobne uszkodzenia lakieru, ale jakiś chyba archaiczny (czy dzisiaj świeży lakier poleruje się... papierem ściernym???).

 

Czy ktoś, kto już robił takie naprawy, mógłby podać krótki i przejrzysty, w punktach, opis jak to zrobić? Lakier już dorobiłem.

Nie wiem, czy mam najpierw szlifować rysy cienkim papierem czy jakąś pastą polerską, zasprajować a potem już tak zostawić czy może polerować papierem czy pastą, czy najpierw na rysy nanosić jakieś podkłady a potem dopiero polerować i czym.

Naprawdę zakręciłem się w tym nadmiarze sprzecznych informacji jakie do mnie dotarły, a jestem świadomy że wszelkie błędy jakie popełnię będę woził wszędzie ze sobą i to długo... ;-)

 

Proszę tylko o wypowiedzi merytoryczne, bez wszczynania niepotrzebnych dyskusji na temat tego "co zrobilibyśmy takim ludzim, gdybyśmy ich złapali".

 

z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć skutecznie można tylko rysy lakieru bezbarwnego.

Jeśli masz zarysowania do podkładu, to jedynym rozwiązaniem jest malowanie całych boków.

2000zł to cena do zaakceptowania za dobrze wykonaną robotę, trzeba pościągać listwy, kierunki lampy itp, zeszlifować rysy, pokryć podkładem.

Na to nowy lakier (baza + bezbarwny) oczywiście o ile nie masz zwykłego akrylu.

Odradzam psikanie sprayami, łatanie, bo efekt będzie jeszcze gorszy. Odradzam specjalistów chcących zrobić coś takiego za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.