Skocz do zawartości

wymieniali deskę i samochod nie odpala,paliwo bulgocze w bak


kafi333

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno była potrzeba wymienic deskę w aucie... zbrojarz wszystko rozpiął wymienił podpiął spowrotem... teraz autko nie odpala... wyswietla błąd pompy paliwa na wyswietlaczu i błąd układu chłodzenia.... z tego co wiem z zbiorniczku wyrównawczym jest czujnik...Czy mozliwe ze uległ on uszkodzeniu?

rozmawiałem juz z 2 elektronikiami i mówią ze jeśli paliwo bulgocze w baku to zamieniony został przewód zwrotny od pompy paliwa z drugim ktore są podobno identyczne i dlatego paliwo idzie w drugą stronę... niestety zaden z tych elektroników nie jest dojezdnym i samochód stoi w innym warsztacie w którym rozkładają ręce....

rozrusznik wogóle nie kręci... podstawiałem dzis 3 akumulatory i niestety:/ czy błąd układu chłodzenia uniemozliwi odpalenie auta?

może ktos ma schematy jak idą instalacje elektryczne w tym aucie zeby zobaczyc gdzie są przewody od pompy paliwa?

sam juz nie wiem:/

wiem ze ciezko cos tak zdiagnozowac ale moze po rozpinaniu wszystkiego cos sie rozkodowało... moze ktos mial podobny problem?

nie wiem juz sam:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi ze zbrojarz nie jest elektrykiem odpiął deske podpiął spowrotem i dzis to juz głos mu tak osłabł ze nie miał sily mówic jak zobaczył co popierniczył... usiadł i powiedział ze nie ma pojęcia co jest grane:/ zaden elektryk nie jest dojezdny dlatego tak z ciekawosci chcialem zapytac czy ktos mial taki problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc sytuacja wygląda tak

sciągnąłem udało sie dzisiaj sciągnąć mistrza elektronika z mercedesa... popodpinał tam różne urządzenia pokasował błedy wszystko wygasił.. okazało sie ze pod maską od strony pasażera jedna kostka nie była dokładnie wpięta i pompa paliwa nie chodziła jak nalezy....

ok

problem kolejny bo auto nie chciało odpalic chociaz dzis podpinałem akumulator 90AH z innego auta w ktorym chodzi i nic

w koncu podpiąłem akumulator pod maske i auto odpaliło migiem...

natomiast podpinając z tyłu nie chce wogóle.. jedynie z rozrusznika słychac pyk pyk... ekrany wszystkie sie zapalaja ale nie ma siły nawet zakręcić....

kiedys z kims gadałem ze miał problem z przewodem masowym od akumulatora i nawet w serwisie widziałem leżace takie przewody gdzies na placu razem z klemami:/

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NA31&mospid=47750&btnr=61_1760&hg=61&fg=10&hl=27

 

 

niech ktos powie z was chłopaki??? o co chodzi z tymi klemami? bo tak jak pisałem o ich usterkach cos gdzies słyszałem ale konkretnie nie wiem nic...

jest na tej klemie minusowej jakis czujnik jakis układ... podobno jak masa jest zle dokrecona to wlasnie auto nie zakreci nawet... kabel jest przykrecony ok... ale moze ten układ padł.... i przypomniało mi sie ze na serwisie widziałem własnie jak wyrzucali takie klemy z kablami własnie od jakiegos e60:/

bo w serwisie to stary bywalec jestem:/

moze ktos cos podpowie?

chodzi o układ numer 5 z linka....300$:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie pomoge, ale musze zapytać - czy 520i z 2008 roku nie powinno mieć w 2009 jakieś gwarancji, na wszystko? Bo takie masz w opisie wiec rozumiem ze o nim mowa. Dlaczego ASO sie w to nie bawi?

 

No chyba ze za dużo wina do kolacji dziś wypiłem i coś nie tak przeliczyłem daty aktualne i pochodzenia auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie pomoge, ale musze zapytać - czy 520i z 2008 roku nie powinno mieć w 2009 jakieś gwarancji, na wszystko? Bo takie masz w opisie wiec rozumiem ze o nim mowa. Dlaczego ASO sie w to nie bawi?

 

No chyba ze za dużo wina do kolacji dziś wypiłem i coś nie tak przeliczyłem daty aktualne i pochodzenia auta :D

 

niedawno była potrzeba wymienic deskę w aucie

 

Swoją droga po co tą deskę wymieniał? Czyżby nie miał uchwytów na kubki? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie pomoge, ale musze zapytać - czy 520i z 2008 roku nie powinno mieć w 2009 jakieś gwarancji, na wszystko? Bo takie masz w opisie wiec rozumiem ze o nim mowa. Dlaczego ASO sie w to nie bawi?

 

No chyba ze za dużo wina do kolacji dziś wypiłem i coś nie tak przeliczyłem daty aktualne i pochodzenia auta :D

 

niedawno była potrzeba wymienic deskę w aucie

 

Swoją droga po co tą deskę wymieniał? Czyżby nie miał uchwytów na kubki? :mrgreen:

 

czesc

auto sprowadziłem po drobnej przycierce z zagranicy...naprawa w aso była by 5 krotnie wyższa niz naprawa w warsztacie...deske musiałem wymienic bo wystrzelona była poduszka pasażera i dlatego

ale pojawił sie problem własnie z tym odpaleniem...no i z tego wychodzi ze własnie padła ta klema w czasie kolizji... czy moze ktos z was orientuje sie czy da rade to naprawic? jakis elektronik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie mozliwe ze tysiaka ;)

 

pierwsza sprawa taka :) wez "zajrzyj" do akumulatora ;) klema na czerwonym kablu nie jest wystrzelona ;) w sensie wybita z trzpienia :) jezeli tak mozesz to nabic na sztuke :) mlotek, kołek drewniany i do dzieła ;) ale to nie ma mniejszego sensu, samochod bedzie dziala, ale bedzie Ci wywyalac bledy na desce...

 

jak chcesz to CI moge podac cene za ile moge to CI zalatwic ale podaj numery nadwozia na PW 7 ostatnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie mozliwe ze tysiaka ;)

 

pierwsza sprawa taka :) wez "zajrzyj" do akumulatora ;) klema na czerwonym kablu nie jest wystrzelona ;) w sensie wybita z trzpienia :) jezeli tak mozesz to nabic na sztuke :) mlotek, kołek drewniany i do dzieła ;) ale to nie ma mniejszego sensu, samochod bedzie dziala, ale bedzie Ci wywyalac bledy na desce...

 

jak chcesz to CI moge podac cene za ile moge to CI zalatwic ale podaj numery nadwozia na PW 7 ostatnich

 

wczoraj wieczorem jak z tym walczylismy z elektronikiem to spisałem numery klem i klema minusowa po stronce real oem wyskakuje ze kosztuje prawie 300$

w serwisie w warszawie jestem kilka razy w tygodniu po jakies plastiki uszczelki spinki wiec wiem ze ceny z tej stronki praktycznie sie pokrywają...

akumulatory zakładałem 3 sztuki i z klemami nie było zadnego problemu... to znaczy wchodzą lekko bez problemu... na jakiej zasadzie działa ta pirotechniczna klema?? sciaga ja z akumulatora? czy przepala sie jakis układ ktory własnie jest w tej puszeczce? a link do tej mojej klemy podałem wyzej do stronki real oem...tyle mi pomogła w zakupie części ze sobie sprawy nie zdajecie:)

wiec da rade jakos to ominąc? albo czy przypasuje od innych wersji e60?

http://www.allegro.pl/item797320786_bmw_e60_przewod_pirotechniczny_100_sprawny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie to ze wystrzelila Ci ujemna klema, a nie dodatnia :) bo zazwyczaj wystrzeliwuje dodatnia ;) nie wiem jak to sie robi z czarna....

 

Jezeli chodzi o czerwona to tam jest taki metalowy klocek w ktory jest wbity taki trzpien... i to on wyskakuje z klocka(nie myl z trzpieniem akumulatora) przez co samochodu nie mozesz odpalic a reszta elektoniki chodzi... jak wyskoczy wystarczy go wsadzic i nabic mlotkiem, zeby np odpalac auto w warunkach do czasu az nie zakupisz klemy... ale na dluzsza mete proponuje kupic kleme.. ;)

 

jezeli ty mowisz ze masz wystrzelona czarna to nie mam pojecia jak to moze wygladac :)

 

jak mozesz to zrob zdjecie pojemnika z aku i wklej go tutaj;) przy czym prosilbym tez o powiekszenia kazdej z klem ;)

 

PS. Uzywek nie kupuj ;)

 

Ps. widze ze slabe rabaty CI w tym ASO daja ze masz ceny podobne z REALOEM :)

bo wg realoem moja klema powinna kosztowac 219$ tj. koło 600zl ;) a placilem za nia 450 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie to ze wystrzelila Ci ujemna klema, a nie dodatnia :) bo zazwyczaj wystrzeliwuje dodatnia ;) nie wiem jak to sie robi z czarna....

 

Jezeli chodzi o czerwona to tam jest taki metalowy klocek w ktory jest wbity taki trzpien... i to on wyskakuje z klocka(nie myl z trzpieniem akumulatora) przez co samochodu nie mozesz odpalic a reszta elektoniki chodzi... jak wyskoczy wystarczy go wsadzic i nabic mlotkiem, zeby np odpalac auto w warunkach do czasu az nie zakupisz klemy... ale na dluzsza mete proponuje kupic kleme.. ;)

 

jezeli ty mowisz ze masz wystrzelona czarna to nie mam pojecia jak to moze wygladac :)

 

jak mozesz to zrob zdjecie pojemnika z aku i wklej go tutaj;) przy czym prosilbym tez o powiekszenia kazdej z klem ;)

 

PS. Uzywek nie kupuj ;)

 

Ps. widze ze slabe rabaty CI w tym ASO daja ze masz ceny podobne z REALOEM :)

bo wg realoem moja klema powinna kosztowac 219$ tj. koło 600zl ;) a placilem za nia 450 ;)

 

Nie wysłałes mi nic na PW:)

JA NIE MAM POJĘCIA która wystrzeliła bo nie widac tego wogóle... poprostu na minusowej jest jakas mała puszeczka z elektroniką i pomyslalem ze ten układ odcina napięcie... klemy zakładam i zdejmuje swobodnie..po ich podpięciu działa elektronika ale auto nie chce odpalic jakby był padniety akumulator i tylko cyka rozrusznik ale nawet nie zakreci...a jak podepne od przodu to odpala odrazu. Czemu załozyłem ze to klema minusowa? bo kiedys jak sobie czekałem w serwisie na auto to widziałem jak wymontowywali z innego auta kleme własnie czarna minusową...i widziałem jak lezała ich mała kupka na placu jak oglądałem auta sprzedażowe...dlatego odrazu zwrocilo to moja uwage ze cos z nimi musi byc nie tak i dlatego u siebie załozyłem ze to tez jej wina...

co do znizek to jestem juz w 3 grupie... czyli rabaty do 19% grupa 2 i 1 to juz grupy hurtowe firmy warsztaty itp:/

moze ktos ten trzepien nabił juz w niemczech zeby odpalic auto na placu??? u mnie te klemy nachodzą swobodnie ale nawet nie dygnie:/

no to wez mi cos tu poradz kolego:)

odnosnie tego trzpienia... czyli klemy nie sciąga z akumulatora? tylko na tym kablu robi sie odcięcie??? bo tak jak mowie na akumulator klemy zakladam bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.. jak podlaczysz pod porzadnego kompa to CI pokaze ktora klema jest uszkodzona ;) ale musisz podlaczyc pod DIS'a albo INPA :) ale jak elektronika dziala a motor ni eodpala po podlaczeniu aku z tylu a z przodu odpala to bedzie raczej wina plusowej ktora jest slabo "wbita" bo ktos na sztuke zlozyl ;)

 

http://www.allegro.pl/item772936487_klema_bmw_e60.html

 

w tym czerwonym platkiku jest taki metal z kabelkiem ;) i to sie tam sklada z dwoch czesci ;) jedna w drugiej :) musi byc porzatnie bnabite zeby dzialalo.. ;)

 

jednak jak mowie proponuje podlaczyc pod kompa sprawdzic czy +/- i kupic nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.. jak podlaczysz pod porzadnego kompa to CI pokaze ktora klema jest uszkodzona ;) ale musisz podlaczyc pod DIS'a albo INPA :) ale jak elektronika dziala a motor ni eodpala po podlaczeniu aku z tylu a z przodu odpala to bedzie raczej wina plusowej ktora jest slabo "wbita" bo ktos na sztuke zlozyl ;)

 

http://www.allegro.pl/item772936487_klema_bmw_e60.html

 

w tym czerwonym platkiku jest taki metal z kabelkiem ;) i to sie tam sklada z dwoch czesci ;) jedna w drugiej :) musi byc porzatnie bnabite zeby dzialalo.. ;)

 

jednak jak mowie proponuje podlaczyc pod kompa sprawdzic czy +/- i kupic nowa :)

 

oj kolego jak to dzis zadziała to butla ci sie nalezy... albo jakos dogadamy sie z zakupem nowej klemy...dzis postaram sie cos podziałac z tym...nie rozbierałem tego wiec sie nie orientuje jak to wygląda... są tam jakies blaszki które sie rozchyliły? i trzeba scisnac je w imadle albo sklepac młotem? czy jak to rozbiore to odrazu załapie o co kaman??:) wczoraj po odpaleniu błedy miałem pokasowane wszystkie...zobaczymy dzis jak to będzie...

wysłałem ci numer vin na pw odnosnie tej klemy plusowej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle nie miałem pojęcia ze cos takiego istnieje:) poprostu skojarzyłem te walające sie klemy w serwisie ze muszą byc awaryjne:)

nawet nie przygladałem sie co tam jest pod tym plastikiem ale dzisiaj to zrobie:)

dzwoniłem do elektronika takiego który jest naprawde kumaty ale nie dojazdowy tylko stacjonarny :/ i mowi ze po sklepaniu tego nie powinno byc zadnych problemów... czemu kolego piszesz ze jest to tylko na chwile rozwiazanie? skoro prąd będzie płynął ok? w starszych modelach aut nie ma takich wynalazków i jakos było ok:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolego dlatego na chwile ze bedize Ci sie blad poduszki palic na desce :) bo to jak poduszka :) wystrzaeli poduksza to tez sie pali :)

 

a poza tym jak dobrze sklepiesz to bedzie dzialac.. ale jak slabo to beda problemy z ladowaniem... no i kwestie bezpieczenstwa :) bo temu ta klema sluzy zeby przy wypadku wylaczyl sie silnik ;) - bynajmniej plusowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolego dlatego na chwile ze bedize Ci sie blad poduszki palic na desce :) bo to jak poduszka :) wystrzaeli poduksza to tez sie pali :)

 

a poza tym jak dobrze sklepiesz to bedzie dzialac.. ale jak slabo to beda problemy z ladowaniem... no i kwestie bezpieczenstwa :) bo temu ta klema sluzy zeby przy wypadku wylaczyl sie silnik ;) - bynajmniej plusowa :)

 

 

no i sytuacja jest nieciekawa bo byłem dzisiaj w warsztacie samochod gotowy praktycznie...wyjąłem klemy plus i minus...na plusowej widac miejscami biały nalot proszek cos jakby moze podobnego do tego gdy strzeli poduszka... biały nalot

ale szczerze mowiac to nie mam pojecia co trzeba sklepac i w ktorym miejscu...rozebrałem kleme minusową i to samo... nie ma zadnego dojscia nie widac co zklepac.... zrobiłem kilka zdjec moze ktos mi pomoze bo ta obudowa jest taka ze praktycznie nic nie widac co i jak:/

i naprawde nie widze miejsca gdzie nalezy to sklepac i co jest wogole nie tak:/

http://img101.imageshack.us/img101/8211/dsc00142za.th.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/4206/dsc00143vv.th.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/5552/dsc00144q.th.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/2585/dsc00145c.th.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/2711/dsc00146i.th.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/2170/dsc00148a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys co slyszalem ze jak sie zaklada nowy akumulator ,to trzeba go wprowadzic do systemu.

Cos na styl komputera matujac jakis nowy twardy dysk,lub nagrywarke .

jest w tym cos?

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w tym cos :) chodzi o to zeby nie rozwalic zaraz nowego akumulatora ladujac go za duzym pradem :)

akumulator trzeba dopisac do komputera dlatego ze nowy akumulator jest ladowany mniejszym pradem a stary wiekszym(napięcie wiadomo stałe) i to komputer reguluje... stad to dopisanie akumulatora ;)

 

Informacja z ASO BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumie i juz znow cos wiecej wiem hehehe :wink:

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.