Skocz do zawartości

olej do skrzyni biegów 525d


marekt2116

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałbym Ci że BMW nie zaleca, że zależnie jakis serwis tak Ci powiedza, a ja polecam co 100 do 120 tys, ale napisze żebyś wrzucił search bo już to opisywano 182138129389123 razy i szkoda byłoby zapychać baze danych tego forum i robic to kolejny raz, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wymiany oleju w skrzyni to temat rzeka,w mojej E61 530D przy przeb.180.000 km zaczęło się szarpanie na schodzeniu biegów(automat z3 na 2),serwis stwierdził ,że to normalne zachowanie skrzyni-czujecie jedziesz z kimś a on mówi''słuchaj co tak tłucze''Zacząłem temat drążyć poza serwisem.Trafiłem na gościa,który zajmuje się tylko sk.automat,(chociaż większość usłyszy E60 BMW -odpowiedz Proszę Pana tylko SERWIS!) . Facet wymienił olej,michę(plastykowa) zalał 'siuwaks' do przeczyszczenia skrzyni,wyjechałem- bez zmian(koszt 900 zł),dzwonię- kazał przejechać 500-1000 km i podjechać .Podjechałem -komputer wgrywanie softu itp.bez zmian,ściągnął michę przeczyścił jeden z zaworów i.........jak ręką odjął,płynna jazda,rewelka.Reasumując, wymiana oleju potrzebna(serwis stwierdził,że nie ma potrzeby)----to co było przyczyną szarpania to brak wymiany oleju,zebrało się syfu na jednym z zaworków i PROBLEM.Pozdrawiam.Jeśli Macie tego typu objawy podam namiary na ten warsztat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.