Skocz do zawartości

Remont zawieszenia


Astray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam sie do "remontu" zawieszenia w mojej 740d. Planuje wymienic wahacze przod i tyl wraz z lacznikami i koncowki drazka kierowniczego. Czy warto cos jeszcze wymieniac? Bylem juz w kilku punktach naprawczych to zawsze mowili "przyjedzie Pan to zobaczymy i wymienimy wszystko co trzeba" - a ja lubie wiedziec na co zwrocic uwage i co mam kazac zrobic...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki, rzecz jasna. Z wszystkimi gumami. Łożyska amorków przednich również. W poprzedniej E65 na kompie test amorków wyszedł że są całkiem dobre, a po wyjęciu przednich okazało się, że nie nadają sie do niczego. Chyba że masz EDC - jak nie ciekną, to jeździsz do końca życia.

 

Do tego mocowania stabilizatorów też są gumowe, więc pewnie już nadwyrężone z biegiem czasu. Nie chodzi mi o końcowki stabilizatorów (te też) tylko mocowanie stabilizatorów do podwozia.

 

Coś jeszcze warto zrobić? Sam chciałbym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja w swojej 740i jak zdąże w tym roku wymieniam

drązek srodkowy 360zł

koncówki 2x 160zł

łączniki stab, 2x 120zł

obsada stab, 2x zł ??

łozyska makpersona 2x100

amorki niestery gazowe bo wymieniam 4szt 600zł (olejowo gazowe 4szt okolo 1800zł)

guma odbojowa 4x 60zł

obsada gumowa pod sprężyne 4x zł?

wachacz {2xgórny 2xdolny } 1x 500zł

podzószka gumowa tyl 150zł 2x

 

mowa jest tu o tańszych częsciach allegro.pl :P oczywiscie jak ktos jest kasiasty to kupi części z droszej półeczki:)

okolo 3000 tys ;P

było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.