Skocz do zawartości

330d kiedy silnik osiąga optymalną temperaturę?


Abu Dhabi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać się posiadaczy E46 z silnikiem 330d bez podgzrewacza wody po jakim czasie lub po przejechaniu ilu kilometrów silnik w waszych autach osiąga optymalną temperaturę pracy, przy temp. zewnętrznej ok +10. Zastanawia mnie to, bo BMW jeżdże od niedawna :D i u mnie ten stan wskazówka osiąga po ok. 16km normalnej jazdy. Jak to wygląda u Was? Może to optymalny czas, a nie chce bez sensu grzebać przy termostacie EGR lub głownym. Z góry dzieki za info. Pozdrawiam.

Mod: co to za tytuł wątku "po jakim czasie?" :duh: zmieniam, tym razem bez ostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co piszesz o Webasto fabrycznym jak ono chodzi dopiero przy mniej niż +5 C..??

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam 320 d 150PS nagrzewa mi sie podobnie jak u kolegi ok 15, 16 km przy temp powietrza ok 6 stopni celsjusza.

 

i wydaje mi sie wszystko zalezy od tego czy stoimy w korku, i posowamy sie tempem zolwim czy jedziemy ze stala predkoscia np 60km/h na malych obrotach silnika,czy na niskim biegu z wiekszymi obrotami. napewno jadac rano poza miastem lub na jego uboczach jadac ze stala predkoscia auto bedzie grzalo nam sie dluzej, przynajmniej ja tak mam. i jest to ok 15 km. A jak jade do pracy ok 6km jest duzo swiatel wiec sie zatrzymuje czesto ruszam to mam prawie nagrzane przy temp zewnetrznej 5 stopni.

Edytowane przez waski9227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje autko nagrzewa się o wiele szybciej. Nie mam webasta tylko chłodniczkę EGR. Przy temp na zewnątrz w granicach +5 C silnik nagrzewa się do optymalnej temp pracy (wskażnik temp w pionie) po przejechaniu 3 do 4 km.

Ostatnio wymieniłem 2 termostaty bo oba były uszkodzone. Przed wymianą miałem podobnie jak wy. silnik nagrzewał się dopiero po przejechaniu 8 do 10 km.

 

Termstat EGR był stale otwarty, a termostat główny miał pęknięte mocowanie wewnątrz obudowy i obieg główny był stale otwarty.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.