Skocz do zawartości

JAKI OLEJ DO M5??? CO Z TYM TWS'em???


Hocus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem na etapie zmiany oleju mojej M5. Nauczony doświadczeniem, pytam.

Z jednej strony spora rzesza ludzi twierdzi, że należy lać tylko i wyłącznie Castrol TWS, z drugiej zaś strony pojawiają się głosy, że zdecydowanie lepszy będzie MOTUL a TWS robi więcej złego niż daje pożytku.

Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane?

 

Pozdrawiam i dziękuję za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam M5 ale powiem ,że silniki w tych BMW są na pewno ciasno spasowane i bardzo obciążone wiec jeśli silnik był prawidłowo serwisowany to na oleju dedykowanym musi pracować bez problemów a nie robić szkody. Problemy się zaczynają jak jednostka jest zaniedbana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol TWS Motorsport 10W60 jako jedyny zalecany olej do M, na pewnych rynkach został wycofany i w związku z tym dopuszczony został Castrol Edge 10W60.

Skład chemiczny Castrol Edge Sport jest inny niż Edge, i można to w pdf'ach ze strony castrola wyczytac samodzielnie. Nie jest wymieniony jako dopuszczony do użycia ani przez Castrola ani przez samo BMW.

A tu odpowiedni dokumencik. Jak znajdę w śmietniku na dysku, to mam jeszcze informacje pdf od samego Castrola.

 

Dziwne oczywiście jest to, że olej który ma w nazwie Sport nie jest tym czym powinien być - ale to inny temat.

S62/S85 info o oleju

Skoro jedynym - teoretycznie - właściwym olejem jest TWS = Edge, to po co dyskutować. Każde auto zasługuje na dobry olej. A ja nie jestem chemikiem który potrafi naukowo dowieść, że zwykły Lotos 10W60 o ile taki istnieje jest tak samo dobry jak TWS... :D

 

A sam TWS chyba w Polsce nie jest dostępny przez polską dystrybucję - ja przynajmniej kupuję go po zachodniej stronie granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.