Skocz do zawartości

[E39]Sprawdzenie jeża


larry919

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 530d i wydaje się sprawnego jeża - dmuchawa działa bez zarzutu jednak po teście wydaje mi się, że jeż rozładowuje mi akumulator po 2 dniach. Kupiłem używanego jeża podobno sprawny ale on także rozładowuje aku. Po odpięciu jeża na 2 dni akumulator odpala normalnie natomiast jak jeż jest podłączony auto po 2 dniach nie opdali - po jednym odpali ale słabo przekręca. Czy jest jakiś pewny sposób na sprawdzenie czy jeż działa poprawnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie sam opisałeś jak to zrobić :idea:

 

Odłączyłeś jeża i akumulator nie padł.

Podłączyłeś i padł.

 

Zmierz jeszcze ile prądu pobiera auto z akumuilatora jak niby wszystko jest wyłączone.

 

I sprawdź oświetlenie schowka. U mnie ostatnio się okazało , że od jakiegoś czasu świeciło cały czas. W dzień nie do zauważenia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeż , jeżem a akumulator swoj drogą chodzi. U mnie to było tak...mogła stać i tydzień jeżeli nie dotykałem kluczyka i odpalała, ale...wystarczyło posiedzieć chwilę, światło wewnętrzne, muza 10 minut i rano zonk...kabelki w ruch. Wymieniłem akuku i po problemie. Stary stracił pojemność!

P.S Dodam jeszcze że gdy ustawiłem webasto na włączenie dwa razy w ciągu dnia to kable były murowane i szukałem przyczyn w elektryce. Po wymianie aku wszelakie problemy jak ręką odjął. :cool2:

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.