Skocz do zawartości

wymiana silnika!


seba84

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!kupilem w Niemczech Bmw e39 520i(150km) Touring pierwsza rejestracja 06,99r z zatartym silnikiem i zaczynam teraz szukac silnika na wymiane w zwiazku z tym pytania:

- gdzie znajde symbol silnika jesli nie mam zadnej ksiazki serwisowej i instrukcji??

-i czy w tym roczniku wychodzil silnik TYLKO na podwojnym vanosie i czy tylko takiego musze szukac bo inny np. na pojedynczym vanosie ze starszego rocznika juz nie bedzie pasowal??

pozdrawiam!

 

fotka mojego silnika:

http://img197.imageshack.us/img197/1599/zdjcie036t.th.jpg

 

i czy ewentualnie ten by przypasowal z allegro:

http://moto.allegro.pl/item772977750_bmw_e39_520_silnik_99r.html

 

z gory dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najprościej i najtaniej wstawić identyczny silnik jak ten co tam siedzi.

Ale możesz przy okazji wymiany pokusić się o wstawienie większego. :norty:

 

Ten silnik ma dwa vanosy. M52TU b 20

Starszy na jednym vanosie M52 b20 ma inny komputer i pozostałą elektronikę.

Różnice między nimi widać gołym okiem. Mają inne kolektory dolotowe. I zupełnie inną obudowę nastawnika vanos.

I jeszcze kilka innych detali.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wydaje sie ten sam ale...po lewej stronie widze jakies okragle urzadzenie ktorego nie ma u mnie pod maska!co to jest??

po drugie chetnie wymienilbym silnik na wiekszy ale...kupilem do pojemnosci 2,0 bo do takiej pojemnosci jest mniejsza akcyza a po drugie ...co sie wiaze ze zmiana silnika na wiekszy??zmiana skrzyni i komputera??dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wydaje sie ten sam ale...po lewej stronie widze jakies okragle urzadzenie ktorego nie ma u mnie pod maska!co to jest??

po drugie chetnie wymienilbym silnik na wiekszy ale...kupilem do pojemnosci 2,0 bo do takiej pojemnosci jest mniejsza akcyza a po drugie ...co sie wiaze ze zmiana silnika na wiekszy??zmiana skrzyni i komputera??dzieki za pomoc!

bo na zdjeciu nie ma e39, to chyba e46. Proponowałbym szukać konkretnie od e39. Lepiej zadzwoń i dopytaj bo nieraz wrzucają tylko zdjęcia dla przykładu.

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dzwonilem do faceta i twierdzi ze to jest e39 anglik...poslalem mu numer vin swojej i sprawdzil jakims programem i podobno wyszlo ze moja jest z maja 99r(w nowym briefie mam tylko date rejestracji 06.99) i ze silnik musi pasowac bo to mb52tu!

tylko czy silnik od anglika podejdzie do niej??

i martwi mnie tylko co to jest za urzadzenie po lewej stronie, ja tego nie mam a nie chce zeby potem byly jakies problemy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież na zdjęciu jest e46, czyli jak ma dla Ciebie silnik z e39 to nie będzie z tego zdjęcia, wiec nie ma co się nim sugerować.

jestes tego pewnien na 100%?? ja nie wiem po czym to poznac a facet z tego co pamietam mowil ze to zdjecie e39...musze jeszcze raz zadzwonic :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.