Skocz do zawartości

wystrzał poduszek przez zwarcie - możliwe?


Majkii

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawe ogłoszenie, niby śmieszne tłumaczenie, ale zacząłem się zastanawiać czy to możliwe, czy nie? :D

http://otomoto.pl/bmw-530-pelen-m-pakiet-mpakiet-C10318983.html

Podczas wymiany akumulatora udało mi się zrobić porządne zwarcie, niestety, i wystrzeliły poduszki powietrzne (w kierownicy i boczna tylna) w tym zdarzeniu odłączony został główny sterownik poduszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie mało prawdopodobne, żeby wystrzelić poduchy to po mojemu trzeba by było zrobić zwarcie ale jak już to w sensorze... poza nie wiem jak w sedanie ale w touringu to żeby źle podłączyć akumulator trzeba by się trochę postarać
www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No co do możliwości zrobienia zwarcia to zawsze można zrobić zwarcie.

Jeśli odłączasz akumulator i klemę odkręcasz przecież metalowym kluczem a nie wiesz , ze jako pierwszą odłacza się klemę ujemną to możesz przy odrobinie szczęścia zrobić solidne zwarcie kluczem na masę auta.

 

Instrukcje nakazują odłączanie jako pierwszej klemy ujemnej tylko ze względu na możliwość przypadkowego zwarcia.

 

Inna sprawa czy coś takiego może wystrzelić poduszki.

Mi się wydaje , że to zwarcie o którym wspomina sprzedający spowodował jednak DZWON. :twisted:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak napisali poprzednicy:

 

- zderzak po lifcie dokładany, lampy tył też

- maska też śmierdzi :nienie:

- z tymi poduchami to jakaś mega ściema :lol:

 

gość chyba kupił auto po dzwonie, powymieniał trochę gratów i się kasa skończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.