Skocz do zawartości

E65 745i skrzynia biegów sie zawiesza


marcin3800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem 745i z 2002 roku, z którego jestem zachwycony, ale jest coś co mi chodzi po głowie.

 

 

Podczas zmiany biegu z drugiego na trzeci wskazówka obrotomierza dochodzi do 2000 obrotów, po chwili opada do 1800 obrotów lekko drga, ponownie dochodzi do około 2000 obrotów i ponownie opada do 1800 i drga. Wygląda na to, że zmienia bieg za trzecim lub czwartym razem. Czy wymiana oleju i filtru w skrzyni coś pomoże?

Auto było serwisowane w BMW, ma 140000km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem 745i z 2002 roku, z którego jestem zachwycony, ale jest coś co mi chodzi po głowie.

 

 

Podczas zmiany biegu z drugiego na trzeci wskazówka obrotomierza dochodzi do 2000 obrotów, po chwili opada do 1800 obrotów lekko drga, ponownie dochodzi do około 2000 obrotów i ponownie opada do 1800 i drga. Wygląda na to, że zmienia bieg za trzecim lub czwartym razem. Czy wymiana oleju i filtru w skrzyni coś pomoże?

Auto było serwisowane w BMW, ma 140000km przebiegu.

 

Nie brzmi to za dobrze. Z rozmów z serwisem odnośnie skrzyń to wymiana oleju sama w sobie gdy coś złego się dzieje, nie pomaga.

 

Diagnoza i serwis Cie czeka. Napisz co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem o jednej rzeczy, ktorą serwis zazwyczaj bierze pod uwage na starcie.

 

Sprawdź sobie poziom oleju w skrzyni, bo możliwe, że masz go za mało. Jesli nie jest masakrycznie mało i nie uszkodziłej skrzyni, to raczej po dolewce powinna chodzić znowu dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzięki Zodiac tak zrobie. Powiedz mi czy wymieniając olej i filtr w skrzyni wgrywają nowy soft, czy muszę się o to upomnieć.

 

ASO będzie unikało reflasha, bo będą musieli wgrać do wszystkiego, a to grozi uszkodzeniem sterowników (czesto pada radio). Jako ze oni gwarancji na reflash nie daja, to unikaja tego, bo potem jest problem (klientowi trzeba jakos powiedziec, ze pare kola za nowy sterownik trzeba wylozyc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.