Skocz do zawartości

Zimowki - gdzie kupowac?


Rafcioso

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - zimowki razem z felgami do E60: lepiej w ASO czy w innym miejscu, tam gdzie najtaniej?

 

felgi oryginalne mają znacznie lepszą jakość niż chińskie badziewie, którego pełno na allegro, więc możesz się pokusić o kupno w ASO. Z kolei opony są w ASO takie same, jakie można dostać w sklepach, kosztują za to 2x więcej, więc tu chyba nie ma sensu przepłacać za to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze BMW na zime robi promocyjne ceny na zestawy kol

Zakup 4 kol zimowych za 10.000pln wydaje sie byc poronionym pomyslem. :idea:

Ale:

- jezeli masz firme odliczasz VAT, wrzucasz w koszty i z 10 robi sie 6.5-7kpln

- w zestawach BMW sa przewaznie dobre opony, ktore nawet po rabacie sklepu internetowego kosztuja 900 pln sztuka (mowie tu o typowym 245/45/17)

- jak odejmiesz powyzsze to sie okazuje ze za 4 proste, oryginalne felgi placisz niewiele ponad 3 tysie. :D

- oczywiscie mozna oryginalne kupic felgi z allegro - kupowalem 3 razy, zawsze mialy byc idealne, proste etc - zawsze przychodzily felgi po renowacji i do tego krzywe - kasa wydana, zero reklamacji. Prostowanie kazdej to 70-80pln, a lakier po renowacji nigdy nie jest taki jak fabryczny.

- inna opcja to zakup chinskich kopii - tandety z plasteliny, ktora gnie sie na kazdej dziurze... nie wspomne juz o tym, ze kazda taka felga jest 2 razy ciezsza od bardzo wytrzymalego oryginalu BMW. Tyczy sie to takze wloskich podrob typu Allesio (ale tych coraz mnniej, bo dostali kare i kopie plyna teraz glownie z Chin)

- opcja trzecia to produkty typu Dezent, Enzo etc...ale czy wypada jezdzic E60 z takim wzorami?

 

Jedyny bol oryginalnych zestawow jest taki, ze sa na nich zamontowane runflaty :mad2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem ulotke z BMW z ktorej wynika, ze ceny zaczynaja sie od 1569 za opone z calkiem ladna felga. To daje nieco ponad 6k za komplet. Troche vatu i dochodowki odliczonego z firmy, wiec mysle ze nie wychodzi tragicznie...

 

No i calkowicie zgadzam sie, ze nie wypada montowac byle czego do E60 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpieranie się VAT'em i wliczeniem w koszty jak ma się auto na firmę trochę jest wg. mnie nie na miejscu, bo równie dobrze opony kupione przez internet też są na na VAT 22%.

Może z felgami to różnie bywa bo jak nie kupisz na fakturę VAT to tak jakbyś patrzył na ceny netto, niemniej jak są nowe z allegro to też zapewne będzie faktura VAT 22%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej chyba nie opłaca się kupić felgi w ASO a opony poza... bo taki zestaw i tak wyjdzie drożej niż zestaw promocyjny w ASO.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie do mine na priv, znalazłem firmę ze Szczecina, która ma dośc dobre ceny na oryginalne częsci BMW, robią też promocje na kompletne koła. Własnie zamówiłem u nich kompletne koła zimowe do X6 kuzyna. Wysyłka kurierem, faktura, towar nowy

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie do mine na priv, znalazłem firmę ze Szczecina, która ma dośc dobre ceny na oryginalne częsci BMW, robią też promocje na kompletne koła. Własnie zamówiłem u nich kompletne koła zimowe do X6 kuzyna. Wysyłka kurierem, faktura, towar nowy

 

Moze jakis link, zeby inni skorzystali? Czy to jakas tajemnica? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w "akcji zima" były całkiem dobre ceny na oryginalne felgi z oponami w ASO (musiałbym odszukać katalogi). Moim zdaniem lepiej ewentualnie coś niecoś dopłacić (rozsądną kwotę) i mieć pewność, że felga to nie jest chińska lipa.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie małe OT...dziś myłem letnie felgi, na których wyjechało z fabryki moje e91 - okazało się, że są made in Czech Rep. firma Ronal :)...zaś felgi do e61 robione są we Włoszech :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E91 felgi sa tez robione w RPA (tam jest fabryka "trojek"), a do E85 felgi powstawaly u USA...globalizacja Panie. :oops:

Niewazne skad i tak co najmniej 50% lzejsze niz "kopie"...pewnie po to by po zalozeniu runflatow kola wazyly tyle co w innych autach :D

 

MOD EDIT: Temat przeniosłem gdzie jego miejsce

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bierzecie pod uwagę tylko oryginały lub chińskie badziewie z Allegro? Przecież na rynku jest całe mnóstwo felg aluminiowych uznanych i solidnych producentów z Europy, nie ustępujących jakością, trwałością i wytrzymałością felgom montowanym fabrycznie. A często od nich sporo tańszych. I ładniejszych nieraz :)

 

A co do miejsca produkcji to przecież nic wielkiego, że felgi do BMW powstały w fabryce Ronala w Czechach. Fabryczne felgi do wielu modeli Fordów, Mercedesów, czy Audi powstają z kolei w polskiej fabryce Ronala. A jeszcze parę lat temu większość oryginalnych alu do BMW powstawało we Włoszech, gdzie włoskie felgi mają (nie mam pojęcia czemu) ogólną opinię felg miękkich i mało wytrzymałych...

 

A spora część opon Goodyear sprzedawanych w Polsce ma napis...

 

... uwaga, uwaga ...

 

... MADE IN CHINA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A często od nich sporo tańszych. I ładniejszych nieraz :)

 

Ale co ja zrobie, kiedy gdy widze felge jak w Twoim avatarze na aucie z logo BMW, to zastanawiam sie co właściciel miał na myśli instalując takie ... ;)

 

Tak że wiesz, każdy ma swoje upodobania itp, ale jak dla mnie, felgi promowane przez BMW są w większości piękne i nawet nie zaglądam w strone (markowych czy nie) modeli z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie mi się oberwało :oops:

 

W moim avatarze jest moje auto i moje felgi 19". A co właściciel miał na myśli? Cenę. Bo z racji swojej pracy dostał je GRATIS :D Więc sam rozumiesz. Na szczęście na zimę jeżdżę na oryginalnych alu BMW :)

 

Ale to nie zmienia faktu, że na rynku jest wiele felg które duuuużo lepiej pasują do BMW niż te cudaki na których jeżdżę :) . A prywatnie to mi się akurat średnio podobają felgi aktualnie montowane fabrycznie do BMW.

 

Ale to rzecz gustu, a o tym się nie dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie mi się oberwało :oops:

 

W moim avatarze jest moje auto i moje felgi 19". A co właściciel miał na myśli? Cenę. Bo z racji swojej pracy dostał je GRATIS :D Więc sam rozumiesz. Na szczęście na zimę jeżdżę na oryginalnych alu BMW :)

 

Ale to nie zmienia faktu, że na rynku jest wiele felg które duuuużo lepiej pasują do BMW niż te cudaki na których jeżdżę :) . A prywatnie to mi się akurat średnio podobają felgi aktualnie montowane fabrycznie do BMW.

 

Ale to rzecz gustu, a o tym się nie dyskutuje :)

 

No i calkowicie zgadzam sie, ze nie wypada montowac byle czego do E60 :)
Również. Dlatego felgi, które widać w moim avatarze (jakkolwiek by się nie podobały) to renomowany niemiecki ALUTEC z 5-letnią gwarancją :) . Ewentualnie zapraszam do zapoznania się z linkiem poniżej, ew na PW - kolega zajmuje się sprzedażą oryginalnych części zamiennych do BMW - może znajdzie się coś ciekawego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie, jeśli to za ostro zabrzmiało.

 

Po prostu dla mnie inna felga niż z katalogu na BMW źle wygląda. Takie zboczenie ;)

 

Niemniej każdy montuje felgi jakie mu się podobają, no i każdy ma na ten temat swoją opinie. Tyle w temacie felg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie, jeśli to za ostro zabrzmiało.
Ależ skąd! Przecież nie mam 15 lat i doskonale zdaję sobie sprawę jak te felgi wyglądają :) Inna sprawa, że moje E34 to klasyczny sedan i pasują jak pięść do nosa, ale jak przymierzyliśmy do kolegi czarnej E61 to zupełnie inny efekt :)

 

Po prostu dla mnie inna felga niż z katalogu na BMW źle wygląda. Takie zboczenie ;)
Każdy powinien mieć swoje zboczenie. Dzięki temu żyje się przyjemniej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.