Skocz do zawartości

Opony zimowe - połączone tematy o zimówkach


Kowal e-36

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jaki jest potrzebny indeks nośności potrzebny?? Kolego znam ludzi którzy jeżdżą tymi Beemkami z takim właśnie rozmiarem i nie mają problemów takich jak Ty wspominasz, jakieś problemy z prowadzeniem itp. Większe ciśnienie?? dlaczego?? Znaczy bo nie wiem poprostu jakie daćdo tych opon. Ludzie też się dziwią jak na 235/45/17 karze sobie pompować 1.9 z przodu y 2.3 z tyłu...

Indeks nośności, jaki powinieneś mieć to 94 - różnica w nośności pomiędzy 91, a 94 to 55kg na oponę. I problem nie w tym, że dopuszczalna masa samochodu będzie większa niż nośność opon. Ale w tym, że nośność opony wynika z jej konstrukcji, a więc opony o mniejszej nośności mają nieco słabszą konstrukcję, a więc i inne będzie ich zachowanie. Poza tym, masz opony niższe niż seryjne, więc masz większe ryzyko przywalenia w zimie podwoziem w coś, czego np. pod śniegiem nie zauważysz.

 

A że wiele ludzi jeździ E39 na takich oponach to oczywiście zgoda. A że nie mają problemów to i dobrze. I niech im się jeździ jak najlepiej. Ale te problemy, o których mówię ujawnia się jedynie w trudnych warunkach, pod dużym obciążeniem, na granicy możliwości opony. A wtedy oszczędność 30zł na oponie przestanie mieć znaczenie...

 

Witam.A co myślicie o oponach Fulda Kristall Supremo 205/55/16 91H do e-46? Używał ktoś ?
Jeżeli Fulda to Kristall Montero 2 lub 3. Supremo nie są zbyt udane i większość opinii o nich jest nienajlepszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za wyaśnenie. Nie tu nie chodziło o oszczędność dlatego że kupiłem nowe opony, a mogłem uzywane, kupiłem uniroyale a mogłem np matadory. Tylko poprostu nie wiedziałem... to znaczy ja za bardzo załadowany nie jeżdże raczej. mówisz że to jest różnica 55kg na oponie?? to jaką mają nośność moje opony?? a wysokość mam za małą?? nie przewidywana jest zimówka na 15 feldze i 65 profil??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz wszystko o indeksach nośności i prędkości opon.

 

Najmniejszą oponą montowaną montowaną do E39 jest 205/65R15 94V, ewentualnie 94H właśnie jako zimowe. Co do indeksu prędkości to i tak nie będziesz pewnie jeździł szybciej niż 190 więc spoko. Ale z nośnością po prostu uważaj.

 

I będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz wszystko o indeksach nośności i prędkości opon.

 

Najmniejszą oponą montowaną montowaną do E39 jest 205/65R15 94V, ewentualnie 94H właśnie jako zimowe. Co do indeksu prędkości to i tak nie będziesz pewnie jeździł szybciej niż 190 więc spoko. Ale z nośnością po prostu uważaj.

I będzie dobrze.

 

Indeks prędkości też gwarantuje większą trwałość (podobnie jak nośności), a także odpowiednie zachowanie przy prędkościach "wyższych", więc warto kupić opony o odpowiednim indeksie.

Na kilkunastu swoich dotychczasowych autkach przerobiłem większość znanych na naszym rynku marek opon i wiem jedno - tak, jak jest BMW i reszta aut, tak są Goodyeary oraz Vredensteiny i cała reszta.

Na 520 mam założone już drugi sezon Goodyeary UG6 na przodzie i UG7 na tyle - moja opinia - rewelacyjne, a w ocenach wielu użytkowników nawet lepsze od nowych UG7+. Na 540 zakładam Vredenstein Snowtrack 2.

 

A co do testów...to ja zawsze pytam - kto te testy sponsorował? :wink: :mrgreen:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi YatzeK,

 

http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=2374&sid=c782d7513d609ea1d2c706eaa2c318e6

 

znalazłem takie coś, więc jezeli to prawda, to kupiłem opony aż nad to... bo masa całkowita mojego cacuszka to 2020kg czyli / 4 = 505kg a mój indeks 91 = 615kg na oponę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyklejam się do tematu: Opona Bridgestone Blizzak LM 25

(ponoć index T,ale w necie widać tylko 96 H,więc pewnie błąd się wdarł w ofertę)

samochód E32 735iA+"zapomniane przez świat drogi"-tzn często szybciej zmierzch zapada niż pług się zjawi

 

hmm,czy wysokość bieżnika to jakiś standard,czy może co producent to inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian W+ to następca W, a nie WR. Opona bardzo dobra, ale jak jeździsz dużo po kopnym śniegu. Na suchym asfalcie koszmarnie głośne, na mokrym bardzo przeciętne.

 

Conti TS830 to doskonały wybór. Ewentualnie Vredestein Snowtrac 3, Dunlop 3D, Goodyear UG7+, Fulda Kristall Montero 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Vredestein Snowtrac 2 225/60/16...dlaczego nie Vredestein Snowtrac 3? Ciekawe, że producent określa trójki jako opony ze średniej półki przeznaczone dla aut kompaktowych, zaś dwójki jako opony z górnej półki przeznaczone do samochodów klasy wyższej o mocnych silnikach...zanim trafią na 540 na razie stoją w komórce bo nie mam kiedy pojechać do wulkana, ale już po pomacaniu ręką czuć, ze to świetne opony...to coś jak pomacanie 17 letniego cycuszka, odpowiednio jędrna i miękka zarazem :cool2: :mrgreen:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jestem wierny Goodyearom, teraz do E61 też kupiłem (Performance 2). Są świetne na mokrym i na śniegu, a na dodatek bardzo ciche. Niestety miałem problem żeby znaleźć V, więc kupiłem z indeksem H. I tak 200 km/h raczej w zimie nie będę zbyt często przekraczał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
YatzeK

jak się sprawa miewa z tymi Bridgestone Blizzak LM25 :?: konkretnie szukam opini o nich,gdyż w firmie wymieniając masowo opony będzie spory rabat i mogę się przykleić...

Ja mam LM 25 w 320d , mój brat miał takie same opony w Lancerze Evo i generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń. Co dziwne , w testach wypadają one średnio, ale w autach 4x4 typu wcześniej wymienione Evo czy STi są bardzo popularne. Na śniegu rewelacja ( w Evo ) , w 3-ce jeżdzę od jakichś 2 tygodni i na śniegu jeszcze nie miałem okazji jeździć ale na suchym też dają radę, generalnie polecam.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.