Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie własnie padł pakiet komfort pilot działa ale klamki z ręki już nie zamknę ................z otwarciem no problem , jest jeszcze jedna rzecz wszystkie rygle przy zamknięciu się chowają a jeden nie ( tył pasażer ) już sie pogubiłem sam.................. technology :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.

Mam panowie problem z zamkiem od strony kierowcy w E90. Zamyka się z pilota, ale niestety już nie otwiera.(reszta drzwi działa prawidłowo) Przyciskiem zamykania w środku nie można ani zamknąć ani otworzyć, ratuje mnie jedynie klamka. Moze ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być. Zamek do wymiany, czy może coś innego. prośba o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam panowie problem z zamkiem od strony kierowcy w E90. Zamyka się z pilota, ale niestety już nie otwiera.(reszta drzwi działa prawidłowo) Przyciskiem zamykania w środku nie można ani zamknąć ani otworzyć, ratuje mnie jedynie klamka. Moze ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być. Zamek do wymiany, czy może coś innego. prośba o pomoc. Pozdrawiam

 

może to ten słynny bezpiecznik nr 57?

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam panowie problem z zamkiem od strony kierowcy w E90. Zamyka się z pilota, ale niestety już nie otwiera.(reszta drzwi działa prawidłowo) Przyciskiem zamykania w środku nie można ani zamknąć ani otworzyć, ratuje mnie jedynie klamka. Moze ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być. Zamek do wymiany, czy może coś innego. prośba o pomoc. Pozdrawiam

 

Jak przycisk w środku nie działa to musi być coś zablokowane mechanicznie w zamku (np siłownik stoi w środkowym położeniu, a nie w krańcowym). Jak się z klamki otwiera to znaczy, że siłownik blokady działa o ile blokuje przy zamknięciu drzwi z pilota. Ja bym stawiał na uszkodzony siłownik zamka, ten co otwiera zamek. Miałem podobnie w tyle, zamykało się ale nie dało rady otworzyć z pilota. Po naprawie siłowników (złe lutowanie koło komutatora) wszystko działa.

 

Kup zamek na alledrogo (80-140zł) i wymiana godzinkę roboty i już.

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Też mi to w serwisie powiedzieli, że niestety to zamek, a podobno w E90 jest to jedna cześć, nie tak jak w innych. np oddzielnie siłowniki. Niestety na allegro nie ma zamka do e-90, albo nie mogę znaleźć. Znalazłem gdzie indziej, używany za 200, bo nowy wszędzie za 572

jeszcze raz dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A sprawdziles bezpiecznik?

 

Kupilem przedwczoraj auto i juz po 12 godzinach w drodze do domu padl centralny ( :duh: :mad2: :cry2: WTF BMW?) , wszystko zamkniete nic nie dziala i tylko mechanicznie drzwi moglem kierowcy otworzyc. Dzisiaj sprawdzilem i to na szczescie ten bezpiecznik 57, wymiana na wiekszy (20A) i wszytsko gra, pewnie za jakis czas przyjdzie wymienic silownik ale pozyjemy zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3 tygodnie temu wymieniłem nr57 na mocniejszy bezpiecznik... a dzisiaj przestały

się otwierać drzwi pasażera :mad2: ani z guzika wewnątrz ani z pilota. Co ciekawe nie

zamykają się z guzika wewnątrz ale zamykają się z pilota. Czy to jest siłownik/zamek

wadliwy że nie otwierają się a zamykają się tylko z pilota? czy raczej przekaźnik albo jeszcze

co gorszego :roll: ?

 

Pasujące można kupić tu:

http://elektroniksc.com.pl/?sProdukt=ep2&btnSzukaj=szukaj&btnSzukaj=szukaj&sGrupa=PRZEKA%25ACNIK

EP2R-B3G1T idą za podwójne w module.

 

może głupie pytanko ale czy jeden przekaźnik wystarczy? chyba zamówię go w ciemno

i wymienię na wszelki wypadek przed długą trasą.

 

Dzięki za pomoc!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest siłownik/zamek wadliwy że nie otwierają się a zamykają się tylko z pilota? czy raczej przekaźnik albo jeszcze

co gorszego :roll: ?

Kuba

 

Z tego co wiem, to drzwi pasażera z przodu i oba z tyłu są sterowane równolegle. Jak tył się otwiera i zamyka a przód nie to trzeba szukać wady w zamku z przodu. Używany ok 100zł na alledrogo.

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kombinować tak, że czas załączenia prądu do siłowników jest różny zależnie od źródła impulsu. Z kluczyka inny a z przycisku inny. Jak siłownik "leniwie" się załącza to może potrzebuje więcej czasu do zadziałania. Ale na pewno to nie wiem.
Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki! Sam rozmontowywałeś drzwi? Ile czasu na to trzeba i czy potrzebne są jakieś specjalne narzędzia? Zastanawiam się czy samemu się w to bawić czy podjechać do jakiegoś zakładu ? (zna ktoś dobry zakład w okolicy Gdańska?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki! Sam rozmontowywałeś drzwi? Ile czasu na to trzeba i czy potrzebne są jakieś specjalne narzędzia? Zastanawiam się czy samemu się w to bawić czy podjechać do jakiegoś zakładu ? (zna ktoś dobry zakład w okolicy Gdańska?).

 

Rozmontowywałem tylko tył, ale myślę, że z przodem jest podobnie. Wymiana zamka to z pół godziny było ze wszystkim. Boczek jest wpięty w blachę drzwi i się go łatwo wypina podważając zawiniętym w taśmę izolacyjną śrubokrętem, ale trzeba wykręcić najpierw wkręty mocujące (pod wyjmowaną listwą plastykową). Jak odejdzie to wypiąć kable od wyłączników w drzwiach bo są na boczku. Poderwać przyklejoną warstwę gąbki uwaga, żeby nie porwać (jest na jakimś kleju o konsystencji gumy do żucia i łatwo się z powrotem klei) i jest dostęp do zamka. Zamek odkręcić (wkręty zewnętrzne) i wypiąć linkę od klamki. Odłączyć kabel od zamka i wyjąć.

 

Jak masz ogrzewany garaż to jest to do zrobienia i teraz, a jak nie to kłopot bo ten klej twardnieje w niskiej temperaturze i możesz uszkodzić gąbkę. Tylko tyle spamiętałem z tylnych drzwi ;)

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ! Twoje uwagi były nieocenione i właśnie naprawiłem prawy zamek. Sporo dodatkowej informacji szczególnie zdjęć znalazłem także tu i tu. Całość zabrała mi około 2 godziny pracy i 90zl za zamek. Ciekawe ile by mnie skasowali za zamek i robotę w ASO. NIe wspominając że oni chyba wymieniają oba zamki tak? No właśnie, myślicie że powinienem wymienić też zamek kierowcy jak zalecają? Jaka jest ku temu przyczyna? Sam nie wiem.

 

Zrobiłem kilka zdjęć może niedługo wrzucę kilka fotek i małą instrukcję. Tak tylko na szybko dopiszę że w przednich drzwiach by zacząć demontaż trzeba zdjąć listwę boczną ale podważać ją trzeba od przodu. W drzwiach pasażera są cztery wkręty (mały torx/gwiazdka) bo czwarty jest u góry uchwytu drzwi (uchwyt trzeba też rozłożyć/zdjąć).

Z większych trudności to miałem generalnie dwie. Pierwsza to jak od zamka odłączyć przyczepioną na dwa zaciski (jak tapicerka) listwę kabli bo ciasno tam i słaby dostęp. Tu z pomocą przyszedł otwór techniczny zaślepiony gumką w boku drzwi. Drugi krytyczny moment miałem gdy myślałem że już wszystko mam w garści, że aż poważnie myślałem że się poddam. To było samo wyjęcie zamka z drzwi. Za nic nie chciał wyjść bo ciasno tam bardzo i blokowany był metalową prowadnicą linki okna. Kombinowałem chyba z pól godziny wiele wariantów i w końcu trochę z obawą że zleci mi szyba albo w ogóle coś zepsuję odkręciłem dól tej prowadnicy i poluzowałem górę i odchyliłem ją u dołu na tyle że po dłuższych bojach zamek wyszedł - ale to była walka :shock: . Co ciekawe nowy zamek był wyraźnie chudszy i już bez znacznego problemu wszedł tą samą drogą. Montaż zamka i reszty już był przyjemnością.

 

I najlepsze na koniec !! To może być porada miesiąca - przed złożeniem drzwi przydaje się wyjąć latarkę pozostawiona w środku drzwi :duh: bo nie stuka i nie trzeba rozkręcać drzwi jeszcze raz :mad2: .

 

Pozdrowienia!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do zamka .......hmmmmmmmmmmmm dziś odbieram moje e 90 z serwisu Inchcape , też mi zamki odmówiły i tylko kluczyk pozostał.....co się okazało ......są dwa zamki do wymiany od kierowcy i tył prawy od pasażera ....

 

Koszt :

 

Oczywiście standard podłączenia do kompa w Inchcape cena : ok. 390 pln

Zamki ( szt.2 ) cena ok. 1050 pln

robocizna cena ok. 300 pln

 

 

 

i tak total ........................................................................1740 pln

 

 

 

Pozdrawiam :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci teraz powiem ile to kosztuje normalnie :

Diagnoza, komputer - 150zł

Zamek kierowca kompletny - 200zł - allegro

Koszt wymiany 100zł

 

Suma : 450zł

 

Miejsce - lokalny polecany elektronik (choc jak zobaczyłem sprzęt na jakim działa to nie jedno ASO by gały wywaliło)

Oszczędnośc w porównaniu do ASO - 550zł :-)

Satysfakcja - bezcenne

 

Tez to przechodziłem - to tak w kwesti oddawania aut do ASO z tą usterką.

 

Jesli by ktoś chciał namiar - pisac na priv, gość z Zabrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów, również w moim autku wystąpiły problemy z centralnym zamkiem. Ściągnąłem tapicerkę z prawych przednich drzwi doszedłem do zamka w celu wyciągnięcia go z drzwi ale nastąpił problem, mianowicie nie bardzo wiedziałem jak odbezpieczyć przy zamku linkę od klamki zewnętrznej. Nie wiem czy odbezpieczać przy klamce czy przy zamku? Jeśli któryś z kolegów wie jak odczepić linkę proszę o poradę. Dziękuje i pozdrawiam!

 

Udało się odczepić linkę od zamka i zamek po kilku minutach kombinowania był już na stole. Niestety, myślałem że bez problemu uda się go rozkręcić ale nie jest to takie łatwe albo coś gdzieś przeoczyłem. Jeśli ktoś już rozkręcał zamek proszę o poradę jak go rozmontować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie padł pakiet komfort pilot działa ale klamki z ręki już nie zamknę ................z otwarciem no problem , jest jeszcze jedna rzecz wszystkie rygle przy zamknięciu się chowają a jeden nie ( tył pasażer ) już sie pogubiłem sam.................. technology :cry2:

 

Witam mam problem (podobny jak puma1977) w e91 (2006 rok)z zamkiem w klamce nie mogę ani otworzyć ani zamknąć z kluczyka rygiel od pasażera z tyłu również się nie chowa. Czy ktoś może wie o co chodzi ?? nadmienię tylko że z pilota działa centralny aczkolwiek rygiel się nie chowa drzwi się zamykają i otwierają. Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Rok temu przepalił się bezpiecznik wyminiłem go i wszystko było spoko ! Wczoraj to samo z pilota nie działa otwieranie to wyminiam faktycznie przepalony nr 57 myśle że wszytsko bedzie działac a tu lipa :cry: ! Działaja wszystkkie drzwi poza tymi od kierowcy !! Co robić ? Jak zdiagnozować czy to zamek siłownik :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczenie wtyki i gniazda może pomóc na drzwi kierowcy, a na tył to definitywnie uszkodzony siłownik zamka, można sprobowac naprawiac, albo wymienic zamek.

 

Czy kolega może mi napisać jakie tą są wtyki :?: bo akurat drzwi od kierowcy mi nie działają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.