Skocz do zawartości

Grzeje mi się silnik Pomocy?


paq19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę już chyba z 3 raz nikt mi pomóc nie może dwóch mechaników również nie zna przyczyny grzania mi się silnika!

Ale od początku posiadam bmw e39 2.0i 96r. Po kupnie auta po użytkowaniu ok 1 miesiąca zaczął się problem grzania silnika na początku myślalem ze wiskoza wymienilem i dalej to samo potem odpowietrzyłem i kupiłem dwie śrubki z origami nowymi noi mialem spokoj miesiąc i znowu jadę dziś i zaczeła mi skakać temp od silnika nie wiem czego to przyczyna. Węże mam miękkie pompa wody dobra termostat również proszę o jakąś pomoc i wspacie.

Nadmienie jeszcze ze kiedyś grzał mi się tylko w korku a teraz to cały czas praktycznie? Z góry dziękuję za odp pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co masz na myśli pisząc o miękkich wężach?

Są zupełnie miękkie?

 

Jeśli tak to masz nieszczelny układ. To układ ciśnieniowy i węże powinny być dość twarde jak silnik się nagrzeje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a plyn ma? odpowietrz dokladnie, wylaczony silnik, wlaczony zaplon, wlaczone ogrzewanie i dmuchawa. na zimnym silniku, puscic plyn srubka przy termostacie i zbiorniku, dolewac plynu jak ucieka. operacja trwa 2 minuty.

termostat otwiera? po dluzszej chwili na postoju albo 3 x 0-100-0 kmh powinien otworzyc. jak nie wiadomo to wymienic bedzie spokoj.

traci plyn?

jak traci plyn to moze byc:

1. nagrzewnica - odlaczyc przewody - jeden dolotowy wpiac w wylotowy, drugi dolotowy zaslepic. jak przestanie uciekac to wiadomo - nagrzewnica

2. pompa - lubi puszczac takim zaworkiem w prawo-dol od osi, trzeba zdjac wentylator i kolo zeby zobaczyc. trzeba wymienic na nowa bedzie spokoj

3. uszczelka pod glowica - sprawdzic sklad spalin, wykryje mocno walnieta uszczelke. Sprawdzic czujnikeim spalin, czy jak sie odkreci korek zbiorniczka to wykryje co2, plus czy plyn jest zmieszany z olejem?

4. chlodnica/weze - umyc, popatrzyc gdzie rosna strupy

 

wiskoza - wlacza sie stosunkowo pozno, ma huczec po wlaczeniu silnika, w lecie, z klima. nie ma miec luzu.

 

:) powodzenia.

 

Kazda wizyta u mechanika prowadzi do procesu poszerzania wlasnej wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany czujnika temp (pod kolektorem ssącym), kosztuje w ASO ok. 70-80 zł. Zbyt miękkie węże mogą oznaczać spadek wydajności pompy wodnej lub niedrożność układu chłodzenia. A skąd kolego jesteś? Może masz niedaleko do Krakowa, tutaj znam kogoś, kto z pewnością rozwiąże Twój problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.