Skocz do zawartości

od niedawna posiadam bmw pomóżcie


jopek1

Rekomendowane odpowiedzi

dużo osób leje Castrola , ale ja poleciłbym Ci Motula , Valvoline ....

wejdź na stronę Castrola i sprawdź ile oleju wchodzi do twojego silnika no sprawdź klasę oleju ale ja myślę że 0W30 albo 0W40 nic innego nie lej ...no chyba że 5W40 czy 5W30 ale musi być pełen syntetyk...

co do skrzyni nie pomogę .. tam już zaczynają się schody musisz znać kolor naklejki na skrzyni i na podstawie tego powiedzą co zalać ...

wszelkie filtry to nie problem wszystko masz pod maską i bez problemu wymienisz... aha przy okazji filtrów wymień filtr odmy!!

Gratuluje wyboru i życzę miłego użytkowania!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Znalazlem cos takiego

Do dyfra lejemy: Castrol SAF-XO

Redline 75W90

Do skrzyń w zależności od nalepek:

Pomaranczowa z napisem ATF Oil – Castrol TQ DEXRON III

Zielona z napisem 'Special Oil' – Castrol SMX-B

Żółta z napisem 'MTF-LT-2' – Lejemy oryginal BMW czyli Texaco ETL 7045E. Zapewne można coś innego zaaplikować, ale na razie nie znalazlem potwierdzonych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma koniecznosci wymiany oleju w skrzyni ( pomijamy automaty- wymiana obowiazkowa) i dyferencjale, jednak, zaznaczam jednak, jego okresowa wymiana , poprawia prace tych elementów.

Odsyłam autora do tematu, na przyszłość szukaj :search: i tytułuj jednoznacznie temat.

viewtopic.php?f=69&t=110746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem u Siebie 10W40 Total-a, czyli półsyntetyk, bo przebieg juz 220k. Także uważam, że powinieneś zalać olej w zależności od przebiegu. Kumpel ma 330d i tez przebieg ponad 200k i leje ten sam olej co ja. Daj znać ile wyszła wymiana oleju w skrzyni, bo też mnie to czeka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No widzisz Ty i Twój kumpel lejecie taki a mój kumpel ma w e36 grubo ponad 200 tysiecy i leje 5w40 i wiesz co, zero ubytków między wymianami. Wg Twojej teorii już dawno powinien lać mineralny choć jest to zabójstwo dla hydraulicznych popychaczy. Do założyciela postu: jak nie bierze oleju zalej olej spełniający normę BMW LL98 lub LL04 czyli 5w40, 5w30 lub 10w60 ten ostatni jest dośc drogi no ale czego nie robi się dla ukochanego auta :wink:
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zbedne podnoszenie sobie cisnienia, JAKI OLEJ.....?! ironicznie mozna napisac , byle jaki oby tłusty.......

Lejesz to co bylo wlane lub to co poleca instrukcja/ ksiazka sam naprawiam/ strona castrola/ albo intercarsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam nalatane podan 200k i leje pełen syntetyk zero jakich kolwiek ubytków miedzy wymiana oleju

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni i w dyfrze sie niewymienia oleju co najwyzej dolewka do silnika castrol 5w30 filtry jakiejs dobrej firmy Man Bosch itd niedawno sam wymienialem

 

 

Jak ktoś nie wymienia oleju to wymienia skrzynie lub dyfer to tak jak byś nie wymieniał oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.