Skocz do zawartości

[E65] 730D M57N - Dynamic Drive failure


wwolny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj podczas jazdy na rondzie ( w lewo:) dodałem dość konkretnie gazu, mały uślizg zaświecił się żółty trójkącik... a później na czerwono Dynamic Drive failure. Po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu błąd znika, auto ma przejechane 113 tkm rocznik 2003, posiadam od lutego br.

 

Pytanie:

 

czy ktoś z Szanownych Forumowiczów przerabiał podobny temat w swoim aucie?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi, rady, sugestie...

 

Pozdrawiam,

 

wwolny

Pzdr,


Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd się pojawi, jeśli przechył auta będzie zbyt duży, tj. DD sobie z nim nie poradzi. Coś takiego nie występuje przy zdrowym DD, więc łapie Ci błąd.

 

Odwiedź jakiś serwis (ASO czy Stando chyba tam masz we Wrocku, po reklamach w BMW Trends wygląda doobrze ;) ). Niech sprawdzą stan oleju wspomagania (pompa wspomagania to pompa od DD jednocześnie) i zrobią test DD (wyjdzie czy jest sprawny, czy nie).

 

Możliwe też, że masz rozwalone zawieszenie (wahacze, amorki) i nie ma takiej siły, żeby DD ustabilizowało auto przy mocnym przechyleniu. W każdym razie na pewno coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam szanownego kolege,i co się okazało u kolegi z tym dynamic drive failure,pytam ponieważ mam ten sam problem,z góry dzięki za odpowiedż.

 

Bez podpiecia do kompa to jak wróżenie z fusów. Problemem może być cokolwiek, od zbyt małej ilości płynu hydraulicznego do awarii elektronicznej lub mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...
  • 2 tygodnie później...
Witam,

 

nic nie zrobilem z tym, poniewaz nic sie wiecej nie dzialo....

 

A podniosłes auto chociaz? Moze pojawiła sie nieszczelnosc. Jest narazie niewielka ale pozniej mozesz miec kłopot w najnieodpowiedniejszym momencie.

Proponował bym tez zrobic buni mexykanski taniec czyli adaptacje DD. Komputer sam wykryje czy cos nie teges.

Takiemu autu potrzebna jest czasem profilaktyka a nie tylko przeglad techniczny do dowodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Koledzy mam problem. Od 7 tyś km (ostatnie 6 miesięcy) zapala mi się żółta kontrolka od DD (ogólnie 3 razy), raz zapaliła się czerwona (DD przestał działać, po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko wróciło do normy). Dzisiaj zauważyłem, że auto stoi przechylone na prawą stronę (stało 4 dni) odpaliłem auto, zapaliła się żółta kontrolka od DD. Auto pochodziło 10 minut. Zgasiłem, auto już praktycznie stało równo, lekko jeszcze przechylone na prawą stronę. Po odpaleniu auta nie zapaliła się kontrolka DD, ponownie odpalenie i kontrolka się pojawiła.

 

Taki kod błędu wyskoczył i nie da się skasować:

 

5D54 learn pressure sensor front axle

 

Wcześniej były jeszcze dwa przed skasowaniem

 

5D57 learn lateral acceleration sensor

5D55 learn pressure sensor rear axle

 

Po skasowaniu błędów pali się permanentnie na idrivie czerwona kontrolka od DD. Poziom z zbiorniczku między minimum a maximum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.