Skocz do zawartości

problem z wałem napedowym


pedrito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem przypuszczlnie z wałem napedowym bo gdy przyspieszam ablo kiedy samochó jedzie pod górke to szarpie samochodem i tak jakby sie dławił albo strasznie sie tłucze czaszami obija o nadwozie a czasmi słychac takimetaliczny stuk. początkowo mysłałem ze to moze krzyzaki na łaczeniach ze skrzynią lub z dyfrem ale zadnych luzóf nie ma. Pózniej myslałem ze na tym łamaniu sie ta guma podtrzymująca wyrobiła ly to łaczenie krzyzakowe ale na pierwszy zut oka wszystko ok guma nia nie uszkodzona ani nie ma luzóf na krzyzakach. Cięzarki tez na swoich miejscach i nie widac zeby jakiegos brakowało. jedyne co zwróciło moja uwage to prawie nie wycuwalny luz na czesci wały dochodzacje do dyfra ale nie wydajemisie zeby to była przyczyna tych drgań. Jezeli ktos iał podobny probłem prosiłbym o jakaś podpowiedz bo nie wiem kompletnie o co biega :)) Dziekik z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź poduszki silnika , skrzyni biegów oraz tuleje mocowania dyfra do belki oaz tuleje samej belki.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem problem i tez tkwił on w przgubie łaczenia wała z dyfrem. jak go wykreciłem to prawie wogule nie miał smarowania w tym miejscu, cały smar gdzies wywiało i dostało sie troche rdzy ale wyczysciłem, dałem nową usczeke oczywiscie nawaliłem sporo smaru , poskręcałem i jak narazie ucichło. zobaczymy jak troche pojezdze jak to bedzie ewolucjonowało ael mam na dzieje ze nie powinno byc probłemu. Az dziw ze w sumie ta głupia spara moze dac tyle problemów :) dzieki za rady i polecam sie na przyszłosc!!! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem problem i tez tkwił on w przgubie łaczenia wała z dyfrem. jak go wykreciłem to prawie wogule nie miał smarowania w tym miejscu, cały smar gdzies wywiało i dostało sie troche rdzy ale wyczysciłem, dałem nową usczeke oczywiscie nawaliłem sporo smaru , poskręcałem i jak narazie ucichło. zobaczymy jak troche pojezdze jak to bedzie ewolucjonowało ael mam na dzieje ze nie powinno byc probłemu. Az dziw ze w sumie ta głupia spara moze dac tyle problemów :) dzieki za rady i polecam sie na przyszłosc!!! :)

 

więc radzę zacząć zbierać na nowy, nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę

też tak zrobiłem za pierwszym razem (czyszczenie, smarowanie) :D ale teraz po pół roku powtórzyła mi się usterka i nie było co smarować :( , zamówiłem nowy i tak jak pisałem 760zł, chyba nie ma ich poza ASO, przynajmniej ja nie znalazłem

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.