Skocz do zawartości

320d słabo się wkręca od dołu


Mały66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moja e46 320d (136km) Podczas ruszania jak rusze na jedynce prawie bez gazu i dodam gwałtownie gazu to auto wogole nie reaguje na gaz dopiero jak obroty wejda na jakies 1800 to samochód przyspiesza, i takze jak jade jakies 160km/h to w pewnej chwili auto traci wogole moc az prawie hamuje, tak jak by turbo nie chodzilo, jak zgasza i odpale to jest ok, czy moze to byc przyczyna ze np elektrozawor padl od turbo, ( przeplywka zmieniona , wtrski tez byly wymieniane).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie takie same objawy mialem kiedys. Wina to zacinajacy sie zawor sterujacy podcisnieneim turbosprezarki, wymien na nowy i zobaczysz jakiego kopa bedzie mialo twoje autko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mialem takie same objawy jak opisał Mały66 przy 160 km/h nagle stracila moc do tego stopnia ze predkosc spadla ponizej 100 km/h i zatrzymalem sie zgasilem silnik i po uruchomieniu moc znowu wrocila do czasu az znowu doszedlem do 160 km/h i znowu to samo, po 3 tyg. nagly spadek mocy byl juz przy nizszych predkosciach i pojechalem do ASO i tam zdiagnozowali ze zacina sie zawor sterujacy podcisnieniem turbosprezarki (przetwornik cisnienia) nr. 1 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45 no to kupilem u nich i odrazu go założyli, efekt był powalający, autko dostalo takiej mocy jakiej nie miało przed usterką i nie było juz zadnych problemow z jej utratą. Koszt tego zaworka to 120 zł na allegro firmy PIERBURG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ma 150km i oststnio tez wydaje mi się ze z dołu słabo się wkręca.ale nic nie dzieje się na większych prędkosciach.

Czy elentualnie coś z tym zaworem wyjdzie mi na sprawdzniu kompem?

Czy kat można sprawdzić przez analizę spalin?

 

 

Dzikęki

Bez gazu nie ma JAZZU....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.