Skocz do zawartości

Car Audio w e90, ile cali głośniki, jakie, jakość itp


KreniO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiedziałem jak nazwać temat, ale chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy na temat CA w BMW ponieważ planuję zakup E91, a cenie sobie jakość dźwięku w aucie. Może nie jestem jakimś audiofilem który musi mieć w bryce sprzęt High Level, ale w każdym aucie do tej pory tworzyłem sobie poza seryjny zestaw podstawowy, wzmacniacz, przedni system, sub i wygłuszenie drzwi. Co zakładane jest w serii, czy są to głośnikiki 13? Pamiętam jak robiłem swoje auto to było dużo tematów, że posiadacze bmw mają z tym niezły problem, wiele modeli wychodziło z 13 i zeby wstawić 16,5 cm to trzeba było się narobić, cięcie blachi, panele itp. Jak wiadomo żaden głosnik 13 nie zagra jak 16,5. Opiszcie swoje audio. Czy ta wersja może mieć różne opcje i czy po nr VIN np je poznam? Wiem, ze Audi ma i system BOSSE i Audi Concert itp. Wszystko to gra bardzo średnio jak za dopłatę za BOSSE to można sobie samemu naprawdę stworzyć coś fajnego. Jak sprawa wygląda w BMW? Z góry dziękuję za odpowiedzi, w razie pytań będę pisał dalej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wygląda w BMW? Z góry dziękuję za odpowiedzi, w razie pytań będę pisał dalej

ja mam zestaw audio z navi professional i calkiem dobrze jest, jakies suby pod siedzeniami. nie jest moze super extra ale wystarczajaco. chwilowo nie kombinuje.

co do srednic glosnikow to Ci nie powiem w tej chwili, musialbym po pracy pomierzyc, ale 16,5 raczej nie, tylko z 13 :)

jak znajdziesz sobie wersje z bodajze logic7 to powinno byc jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Głosniki w drzwiach to 10 cm. i niestety nietypowe bo mocowane na trzy śruby. System audio ma kilka wersji i proponuję raczej zamówić od razu właściwe nagłośnienie - jeśli to nowy samochód. W przypadku używanego rozbudowa może być kłopotliwa i bardzo kosztowna. Sam chciałem wymienić glośniki w drzwiach i nie znalazłem odpowiednich zamienników wyższej klasy z powodu nietypowego mocowania. Wymiana oryginalnych wzmacniczy wymaga doprogramowania w systemie komputerowym samochodu. A zatem to nie jest takie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

 

Mam e91. Obecnie jestem na etapie tworzenia audio w tym samochodzie.

Głośniki np. logic7 czy top hi-fi dla jednego grają bardzo dobrze, dla innego to przeciętny system. Najlepiej jak sobie posłuchasz gdzieś np. w salonie czy Tobie to odpowiada. Jeżeli chodzi o fabrycznie systemy jest to jeden z lepszych i wielu osobom wystarcza, jednak za cenę jaką trzeba dopłacić - nie jest tego wart. Gdy kupujesz używane auto ma to małe znaczenie, więc pewnie lepiej znaleźć takie z takim systemem.

 

Głośniki są 10cm w drzwiach, lecz 13 wejdą bez problemu trzeba tylko znaleźć pasujące głębokością. Mocowanie na 3 śruby to żaden żaden kłopot. wystarczy malutka przeróbka. Jeżeli będzie dobry głośnik 13 cm nie odróżnisz jakości dźwięku od głośnika 16,5 . Także zestrojenie systemu to podstawa - nawet system za 100 000 tys zl nie zagra dobrze gdy nie będzie dobrze zestrojony. Na allegro są systemy przeznaczone dokładnie do tego modelu - Audio System - pasują idealnie.

 

Logic7 = gotowe rozwiązanie. Jeżeli nie chcesz kombinować . Narzekać na pewno nie będziesz. Natomiast jak chcesz coś naprawdę dobrego musisz pojeździć po zakładach car audio lub przestudiować trochę artykułów. Na forum się tego raczej nie dowiesz, - na polskich forach jest mało użytkowników e90/e91 a już ze święcą szukać kogoś kto robił u siebie jakieś modyfikacje. Poszukaj na www.e90post.com tam jest bardzo dużo różnych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam! Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego kompletu audio-system ktory jest na allegro. Czy ktos z Was to ma i co o tym mysli?Kupilem uzywane e91 z podstawowym zestawem bussines i jak dla mnie to tragedia:/ wielkim audiofilem to nie jestem ale musze cos z tym zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bez modyfikacji auta raczej się nie obędzie jeżeli chcesz mieć w miarę przyzwoite granie. U siebie to w sumie został mi tylko odtwarzacz z oryginału. Nie wiem w jakim stopniu jesteś w stanie zmodyfikować auto ale w sumie uzyskałem u siebie efekt naprawdę zadowalający wiec mogę w skrócie opisać jak to u mnie wygląda. Głośniki w drzwiach to DLS Nobelium 5.2. Naprawdę udany zestaw i jestem z niego super zadowolony. Wysokie tony zamontowane w odpowiednio zmodyfikowanych trójkątach lusterek. 5.25 cala po odpowiednich modyfikacjach można solidnie zamontować w drzwiach i dobrze spełniają swoja role. Oczywiście drzwi wygłoszone matami, głośnik poprzez dystanse przykręcony do konstrukcji wewnętrznej drzwi. Tylko odpowiednie zamontowanie głośników pozwala w pełni wykorzystać ich możliwości. Zadne tam montowanie do samej tapicerki lub innego rodzaju kombinacje nie maja sensu. W podłodze są oryginalnie podłej jakości imitacje subwooferów. U siebie je wymieniłem na Dynaudio 9 cali. Oczywiście wymaga to również modyfikacji oryginalnych obudów i solidne zamocowanie wszystkiego do karoserii auta. Jak pisałem wcześniej używam oryginalnego odtwarzacza, ponieważ uznałem dźwięk z niego się wydobywający za przyzwoity i godzien słuchania w moim aucie. Pomiędzy odtwarzaczem a wzmacniaczem zainstalowałem procesor dźwięku Audison Bit One. Olbrzymie możliwości i dobry dźwięk. Naprawdę fajna zabawka. Do tego wszystkiego wzmacniacz 4 kanałowy. 2 kanały na woofery w podłodze i 2 na drzwi. Oczywiście głośniki tylne są odłączone od audio - działają tylko jako "piszczałki" przy parkowaniu. Scena stereo to 2 kanały - prawy i lewy. Oczywiście scena jest przed nami nie za plecami - jak na prawdziwym koncercie. No chyba, ze ktoś na koncertach stoi tyłem do sceny ( np. ochroniarze). Przy dobrze skonfigurowanym stereo system przestrzenny 5.1 itp. jest zbędny. Dobra rada dla inwestujących we wzmacniacz - wybierajcie dobrej klasy i z dużym zapasem mocy. Zawsze lepiej mieć kontrole nad tym co się dzieje w aucie. Dla większości ludzi taki system w zupełności wystarczy. Bas wydobywający się z podłogi przy odpowiednich poziomach głośności skutecznie rekompensuje brak sytemu masażu w fotelach. Jako, ze nie jestem osoba zupełnie normalna posiadam również zestaw kilku subwoofer'ow ze wzmacniaczami ale to już jest temat wybiegający poza normy i może nie będę się zagłębiał. Jedna taka mala przestroga - jeżeli macie zamiar instalować jakieś potężne subwoofery to zainwestujcie w oświetlenie LED. Wymiana żarówek przy okazji każdych testów sprzętu "dudniącego" jest nieooplacalna i trochę denerwująca. W razie jakiś pytań to wal śmiało. Pomogę w miarę możliwości. Jak ktoś byłby chętny to mogę porobić parę fotek i wrzucić - może się komuś przyda...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aspire3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że możesz wrzucić fotki, każdy chętnie zobaczy jak to wygląda:) A powiesz jeszcze jakie były koszty tej zabawy??Tak jak wspomniałem, nie jestem wielkim audiofilem i jakiegoś mega zestawu nie potrzebuje, więc i kasy bardzo dużo na to wydać nie chce. Zastanawiam sie nad sensowością tego co jest na allegro plus oczywiscie jakis sensowny wzmacniacz do tego. Nie wiem też specjalnie, czy to dużo za te zabawki czy nie, ale patrzyłem na niemieckiej stronie producenta i cena jest bardzo podobna. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie od kilku lat poluje na "okazje" i zawsze coś upoluje. Jedyna rzecz, którą kupiłem zupełnie nowa to głośniki DLS'a a resztę gdzieś tam zawsze udaje mi się wygrzebać w "necie". Badz cierpliwy a bedzie Ci dane :D . Moze i nie było tanio ale było warto :D . Jutro postaram się porobić parę fotek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bez modyfikacji auta raczej się nie obędzie jeżeli chcesz mieć w miarę przyzwoite granie. U siebie to w sumie został mi tylko odtwarzacz z oryginału. (...)

Pozdrawiam.

 

Chyba juz gdzies to slyszalem.. :D

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to maskownice do tego zestawu są nieco kosmiczne i jak dla mnie trochę festyniarskie, jak w tanich systemach co robią tylko bum bum;) Nie bardzo pasują do naszych aut, ale to tylko moja ocena, to ma grać a nie wyglądać. Bardzo jestem ciekaw jak to brzmi, ale nie będzie mi pewnie dane usłyszeć. Gratuluje wkładu pracy i finansowego w te klocki, trochę na pewno się wykosztowałeś:) sam system przód to pewnie ok 2500.

Ja sobie obiecałem, że w kolejne auto już nie będę za bardzo ingerował, dlatego kupiłem dedykowany 3 drożny audio system x-ion 200, dwa dwu-kanałowe wzmacniacze (genesis profile two i u-dimension junior), kable, ramki do tweeterów, czekam tylko na wolny czas aby to założyć. Jak zagra zobaczymy. Mam nadzieję, że smaczku dodadzą te wzmacniacze. Na tyle pozwolił budżet, ale zawsze jest pewne to, że będzie lepiej niż w serii, której już nie mogę znieść;) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, oryginalne maskownice to trochę niewypał. Nie dosyć, ze są ogromne to jeszcze nie wyglądają najlepiej. O wiele ładniejsze byle w starej serii "reference". Nie martwię się o głośniki bo tym autkiem tylko i wyłącznie jeżdżę ja. Z reszta znając życie to i tak je niedługo wymienię na coś innego (głośniki!). Boczki na alledrogo można kupić w rozsądnych cenach także nie ma obawy o to, ze auto trochę mocniej zmodernizowałem. Bralem pod uwagę zestaw X-iona ale za mało skomplikowany byłby w montażu a ja lubię sobie "podłubać". Seria "profile" genesisa nie powala jakością - mogłeś poszukać coś ze starej serii - emocje gwarantowane. KreniO, jak chcesz podłączyć wzmacniacze do radia? O ile się nie mylę to te wzmacniacze nie maja "High Input" a radyjka nie maja RCA. Chyba, ze się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria "profile" genesisa nie powala jakością - mogłeś poszukać coś ze starej serii - emocje gwarantowane. KreniO, jak chcesz podłączyć wzmacniacze do radia? O ile się nie mylę to te wzmacniacze nie maja "High Input" a radyjka nie maja RCA. Chyba, ze się mylę.

 

Tak jak pisałem jest budżetowo, głośniki u mnie na razie zostaną, wzmacniacz dowolnie można cały czas zmieniać i konfigurować instalację, na razie jest co jest, tak jak u Ciebie wszystko poza głośnikami to używki zakupione i tak w dobrych cenach, inaczej bym musał zapłacić drugie tyle.

Zadałeś dobre pytanie. Rozmyślałem nad wymianą radia seryjnego na jakąś Alpajnę;) ktróa będzie miała RCA, ale miało być bez dłubania, więc będzie. Im mniej widać zmian tym lepiej, inaczej żona ze mną będzie poważnie rozmawiać;) zastanawiam się nad konwerterem genesisa, to kolejny koszt 350zł, ale to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie w tym temacie, no chyba, że masz jakiś inny pomysł godny polecenia? no i co najważniejsze, nie za 1000zł:) mam dostępny obok siebie ten konwerter więc mam jeszcze czas do namysłu co działać. Podsumuwując wszystko miało być prawie plug and play, zestawik w fabryczne miejsca, a robi się tego trochę, no ale takie jest te car audio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj radia na jakieś dziwolągi - zostaw fabryczne. Testowałem z wieloma rożnymi ale wygląda to jak kupa. Tym bardziej, ze dźwięk jest naprawdę przyzwoity. Ten konwerter genesisa jest ok! Wiele osób kupuje takie za 10 zł ( zwykle dzielniki napięcia) i później się dziwią, ze coś im nie "gra". Wiesz, zawsze można wszystko wymienić... (głośniki, wzmacniacze, żonę :twisted: )

Taka ciekawostka jeszcze w fazie produkcji ale pod koniec stycznia obiecali mi na testy. Wygląda w miarę przyzwoicie i maja dorzucić kolor podświetlenia a'la BMW

http://www.ckmcardesign.com/en/bmw/3-serie/e90-06-09/dvd-gps-ipod-bluetoth-touch-screen-1.html

Jak będą kłopoty z tłumaczeniem to pytajcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Pisałem już o tym kombajnie w innym dziale, na YT jest nawet test i całkiem przyzwoicie wygląda w Usa DO KUPIENIA ZA 560$ + PRZESYŁKA ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.