Skocz do zawartości

530d '07 - koszty przeglądów i nie tylko


xaban

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ale sam przyznasz, że niektóre marki sypią się bardziej. :)

Alfa sypała mi się bardzo, Audi nie sypie się wcale (odpukać :mad2: ).

Nie wiem, jaka jest różnica między BMW i Audi w przypadku klasy średniej-wyższej. Być może żadna, może minimalna.

Ale jeżeli jest istotna - chciałbym to wiedzieć.

 

Przy porównaniu tych dwóch samochodów każdy detal się liczy. Dlatego, że ogólna ocena wychodzi cholernie zbliżona (nawet w Top Gear dali obu autom identycznie 14/20 punktów).

 

dziwne że wybierajac samochod za grube pieniadze kierujesz sie tym, czy podoba sie on facetom z topgear. To ty nim bedziesz jezdzic, a nie oni :shock:

 

W przypadku KAZDEJ marki mozna znalezc egzemplarze ktore juz przy wyjezdzie z fabryki są złomem jak i takie, ktore przez 10 lat beda wymagaly tylko standardowej dbalosci eksploatacyjnej. Pojezdzij oboma autami, przekonaj sie w ktorym Ci lepiej, a pozniej szukaj zadbanego egzemplarza. Wg mnie nie ma innej metody kupienia samochodu.

 

Co do bezawaryjnosci, to ja np na forum naczytalem sie, jak to 530d E39 sie sypie, co chwile komus pada turbina, brak mocy, dymi, klapki sie z kolektora odrywaja i nie wiadomo co jeszcze, a ja tymczasem przez dwa lata mialem jedną awarie, w przypadku której to ja zawiniłem a nie samochod czy producent. Wiec naprawde lepiej zrobisz nie sugerujac sie opiniami.

 

Przejedz sie oboma, wybierz jeden i szukaj zadbanego egzemplarza (nie patrzac na tzw. okazje) a bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku KAZDEJ marki mozna znalezc egzemplarze ktore juz przy wyjezdzie z fabryki są złomem"

no to pojechałes :mrgreen:

 

jesli sugerujesz że jest to prawdą dla Fiata i Francuskich, ale dla BMW juz nie, to sie mylisz :)

 

znam czlowieka ktory kupil nowe 320d, podczas pierwszych 6 miesiecy uzytkowania samochod byl w serwisie 8-10 razy (nie pamietam dokladnie), masa problemow z elektroniką. Co prawda wszystko na gwarancji, ale ile razy mozna w pracy mowic "spoznie sie dzisiaj bo po raz n-ty w tym miesiacu musze ASO odwiedzic" :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku KAZDEJ marki mozna znalezc egzemplarze ktore juz przy wyjezdzie z fabryki są złomem"

no to pojechałes :mrgreen:

 

jesli sugerujesz że jest to prawdą dla Fiata i Francuskich, ale dla BMW juz nie, to sie mylisz :)

 

znam czlowieka ktory kupil nowe 320d, podczas pierwszych 6 miesiecy uzytkowania samochod byl w serwisie 8-10 razy (nie pamietam dokladnie), masa problemow z elektroniką. Co prawda wszystko na gwarancji, ale ile razy mozna w pracy mowic "spoznie sie dzisiaj bo po raz n-ty w tym miesiacu musze ASO odwiedzic" :norty:

 

sugeruje ze są takie firmy jak bentley, porsche, ferrari, koenigsegg , i jeszcze pare innych, o których myśle i dlatego z tym złomem to dobre

 

ps. sam miałem problemy z nową trójką, dlatego nigdy więcej trójek, jednak coś w tym jest że mówi się że bmw zaczyna się od piątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje ze są takie firmy jak bentley, porsche, ferrari, koenigsegg , i jeszcze pare innych, o których myśle i dlatego z tym złomem to dobre

 

ps. sam miałem problemy z nową trójką, dlatego nigdy więcej trójek, jednak coś w tym jest że mówi się że bmw zaczyna się od piątki

 

hmm myslalem ze rozmawiamy o autach, ktore chociaz część ludzi z tego forum moze realnie byc w stanie kupic :) jesli chcesz włączyc do dyskusji bentleya, RR czy ferrari to wycofam sie ze stwierdzenia ze "wszystkie marki potrafią wyprodukować złoma"

 

ale chyba nie o to chodzi zeby o koenigseggach tu gadac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaistniała pewna nieścisłość.

Panowie te klocki na przód to już nie w ASO.

 

Dałem się naciągnąć na ten akumulator i wymianę za 195 i wystarczy.

 

A tak dla kolegi to ja i tak btm wybrał jednak BMW.

Wygladem audi do BMW to Duuuużo jeszcze a i trakcyjnie to wg mnie na stronę BMW bym sie skłaniał.

Pozdrawiam i sorki za nieporozumienie z klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje ze są takie firmy jak bentley, porsche, ferrari, koenigsegg , i jeszcze pare innych, o których myśle i dlatego z tym złomem to dobre

 

ps. sam miałem problemy z nową trójką, dlatego nigdy więcej trójek, jednak coś w tym jest że mówi się że bmw zaczyna się od piątki

 

hmm myslalem ze rozmawiamy o autach, ktore chociaz część ludzi z tego forum moze realnie byc w stanie kupic :) jesli chcesz włączyc do dyskusji bentleya, RR czy ferrari to wycofam sie ze stwierdzenia ze "wszystkie marki potrafią wyprodukować złoma"

 

ale chyba nie o to chodzi zeby o koenigseggach tu gadac :P

 

No z koenigseggiem to przesadziłem, ale reszte to można ralnie nabyć myślę , patrząc na mobile f430 od 50tysi euro, porsche taniej, bentlej troche drożej nowa 7 -+ 100tysi euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.