Skocz do zawartości

Dwa rozne silniki w Bmw 325i


Philip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!

Jestem na kilka dni przed zakupem mojego pierwszego BMW. Znalazlem 2 egzemplarze i napewno kupie jeden z nich. Obydwa to Bmw 325i Touring z automatyczna skrzynia biegow( powiedzialem sobie dosc manuala!!!!) z 2008 roku. Maja one jednak rozne silniki. Jeden ma pojemnosc 2996ccm,a drugi 2497ccm. Maja praktycznie taka sama moc, ten wiekszy ma lepszy moment obrotowy i z danych o spalaniu wynika,ze jest duzo bardziej ekonomiczny. Czy ktos moglby wypowiedziec sie jak to naprawde jest w praktyce? I czy ktos posiada wiedze na temat roznic tych silnikow (nie chodzi oczywiscie o pojemnosc) ich zalety i wady wzgledem siebie? Czy to mozliwe aby silnik benzynowy R6 palil w miescie ponizej 10 litrow jak podaja w katalogu BMW?

 

Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!

 

Phil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar wziac ta 3 litrowke. Zreszta teraz juz chyba nie wkladaja 2.5l do 325 tylko 3.0 to najnowszy silnik do tej wersji. Dane katalogowe dotyczace spalania dla wersji 2.5l 12,1/6,2/8,4 l / 100km sa w miare zblizone do realu. Dane silnika 3.0 9,8/5,7/7,2 l /100km dziwnie nisko zaskakuja szczegolnie jesli chodzi o miasto. Panowie w BMW twierdza,ze to jak najbardziej realne dane uzyskiwane dzieki systemowi Efficient Dynamics ale niewiem czy nie mydla tym oczu klietom. Byloby milo gdyby byla to prawda :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe żeby 2.5 218KM paliło w mieście mniej niż 1.8T 150KM (12-13l) z audi, albo 2.2 150KM (13-15l) z opla? Czy ten silnik można zasilać 95 oktanami?

 

Troche chyba zawyzone te spalania kolego. Nawet jak na warunki zimowe to sporo Niewiem jak z oplem ale mialem kiedys okazje jezdzic przez miesiac w zimie VW passatem 1.8 T (to ten sam silnik co audi) i w miescie niespalil nigdy wiecej niz 10,8l i nie oszczedzalem go jakos szczegolnie. Co do 95 oktanow to sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jaki wymiar ma dla Ciebie jazda normalna i superekonomiczna w miescie bo raczej trudno rozgraniczyc te dwa pojecia. Na trasie to co innego. Ale mialem na mysli normalna (czyli tez zgodna z przepisami ruchu drogowego) jazde po miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zalozenia benzyny nowoczesne z wtryskiem bezpośrednim powinny mieć jak najlepsze paliwo, czyli 98 / Vpowe Racing 100.

 

Do wolnossących można lać spokojnie 95 (zwykły Vpower, etc).

 

Wszystkie nowe R6 BMW mają wtrysk bezpośredni.

 

 

Jakie uszkodzenia mozna spowodowac lejac 95 do silnika wtryskiem bezposrednim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Użycie paliwa 95 oktanowego nie powinno spowodować uszkodzenia silnika, bo nowoczesne silniki maja automatykę która dostosuje jego warunki pracy do rodzaju paliwa. Na pewno spowoduje niewielki spadek mocy. Duzo ważniejsza jest czystość paliwa i jego jakość, bo wtryskiwacze są bardzo czułe w tym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem uzytkownikiem 325xi 3.0 218KM /272KM po sofie i mi pali w miescie w granicach 14 litrów (przed softem 13l). mowa tutaj o normalnej jezdzie. Tankuje glownie na shellu v-power/ v-power racing.

jesli chodzi o pojemnosci silnikow w 325i to 2,5l bylo montowane w europie zas 3.0l w USA i Kanadzie. Dopiero w e90 po lifcie zaczeto montowac ten sam silnik co wczesniej w USA czyli 3.0i ze wzgledu na to, ze charakteryzuje sie znacznie lepsza kultura pracy niz jednostka 2.5l a spalanie identyczne a nawet mniejsze.

fajne jest to, ze silnik 3.0i 218 KM jest identyczny jak w wersji z modelu 330i 272KM i spokojnie mozna go programowac. Ja u siebie mam softa wlasnie z modelu 330 i teraz mam 272KM. Znacznie lepsze osiagi chociaz seryjne 218KM tez daja rade. Niewielkim kosztem mozna sobie podniesc moc o 25proc a to powoduje bestie:) Polecam zdecydowanie ten silnik.

pozdrawiam

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem uzytkownikiem 325xi 3.0 218KM /272KM po sofie i mi pali w miescie w granicach 14 litrów (przed softem 13l). mowa tutaj o normalnej jezdzie. Tankuje glownie na shellu v-power/ v-power racing.

jesli chodzi o pojemnosci silnikow w 325i to 2,5l bylo montowane w europie zas 3.0l w USA i Kanadzie. Dopiero w e90 po lifcie zaczeto montowac ten sam silnik co wczesniej w USA czyli 3.0i ze wzgledu na to, ze charakteryzuje sie znacznie lepsza kultura pracy niz jednostka 2.5l a spalanie identyczne a nawet mniejsze.

fajne jest to, ze silnik 3.0i 218 KM jest identyczny jak w wersji z modelu 330i 272KM i spokojnie mozna go programowac. Ja u siebie mam softa wlasnie z modelu 330 i teraz mam 272KM. Znacznie lepsze osiagi chociaz seryjne 218KM tez daja rade. Niewielkim kosztem mozna sobie podniesc moc o 25proc a to powoduje bestie:) Polecam zdecydowanie ten silnik.

pozdrawiam

 

Kto Ci robil tego sofcika na 272KM i jakie sa jego koszta? No i co z gwarancja fabryczna po takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem uzytkownikiem 325xi 3.0 218KM /272KM po sofie i mi pali w miescie w granicach 14 litrów (przed softem 13l). mowa tutaj o normalnej jezdzie.

Twoje 325xi to manual czy automat? Silnik 325 faktycznie poza programem nie różni się niczym od 330? A co z np z hamulcami? Są te same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje 325xi to manual czy automat? Silnik 325 faktycznie poza programem nie różni się niczym od 330? A co z np z hamulcami? Są te same?

 

moje auto to automat 6-cio biegowy ten sam co w 330i. Jeśli chodzi o hamulce to fakt-tarcze oczywiście mniejsze niż w 330i ale to chyba nie problem, ja na torze nie jeżdze, myslełem nad zmianą tarcz na większe ale mam nowe zimówki 16'' i szkoda mi kupować nowych więc nie zmieniam. może w przyszłości.

 

 

Kto Ci robil tego sofcika na 272KM i jakie sa jego koszta? No i co z gwarancja fabryczna po takiej operacji?

 

nie wiem jak z gwarancją fabryczną bo moje auto jest już po gwarancji.

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
czy to mozliwe zebym miala silnik o pojemnosci 2497 i mocy 218 KM ?? dodam ze moj samochod pochodzi z USA i jest z 2005

 

jak masz z usa to na 100% jest to 3 litry pojemnosci...2.5 bylo robione na europe co pozniej zastapiono rowniez 3 litrowymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.