Skocz do zawartości

Kilka pytań, problemów


sochalec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam kilka problemów z moją e39 z 2000r. - może ktoś miał coś podobnego i pomoże. Szukałem w wyszukiwarce ale jakoś nie mogłem trafić na coś pomocnego.

 

- miałem uszkodzony czujnik abs - po jego wymianie przy hamowaniu przy wolnej jeździe jak i przy hamowaniu przy skręceniu załącza mi się abs - czuć drgania pedału pod nogą - co może być tego przyczyną?

 

- przy odpalaniu pojawia mi się komunikat Bootlid open - otwieranie bagażnika z kluczyka działa - gdzie szukać przyczyny problemu?

 

- na wolnych obrotach silnik nie równo pracuje - przy jeździe nie ma jakichś problemów - jestem laikiem i może tak ma być?

 

- i jeszcze jeden problem - tym razem z telefonem, jak odbieram czy dzwonię słuchawką to jest wszystko ok, a jak odbieram na głośnomówiącym to rozmówca mnie słyszy, a ja jego nie - jakieś pomysły co to może być?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez sochalec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik abs nie dziala prawidlowo ,jak znam zycie kupiles zamiennik oddaj go i kup normalny np firmy ate problem zniknie

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przy odpalaniu pojawia mi się komunikat Bootlid open - otwieranie bagażnika z kluczyka działa - gdzie szukać przyczyny problemu?

 

Informuje że bagażnik jest otwarty, jeśli komunikat się pojawia a bagażnik jest zamknięty może oznaczać o uszkodzeniu czujnika otwarcia bagażnika.

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do ABS to sprawdź zawieszenie i amotryzatory. Możliwe , że abs zaczął działać prawidłowo.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik jest zamknięty, komunikat pojawia się tylko przy odpalaniu auta. Czy wymiana tego czujnika to bardzo wielki problem?

 

Jeśli to jest turing to komunikat taki pokaże się też przy niedomkniętej tylniej szybie.

 

u mnie szyba była niedomknięta a wydawało się wszystko ok, po prostu źle był wyregulowany zamek, dociągał szybę do uszczelki już przy pierwszym kliknięciu, nie telepała a była niedomknięta

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ABS to sprawdź zawieszenie i amotryzatory. Możliwe , że abs zaczął działać prawidłowo.

 

Zawieszenie i amortyzatory są ok. Byłem u mechanika, stwierdził, że jest to wina, któregoś czujnika. Muszę sprawdzić programem podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik jest zamknięty, komunikat pojawia się tylko przy odpalaniu auta. Czy wymiana tego czujnika to bardzo wielki problem?

 

Jeśli to jest turing to komunikat taki pokaże się też przy niedomkniętej tylniej szybie.

 

u mnie szyba była niedomknięta a wydawało się wszystko ok, po prostu źle był wyregulowany zamek, dociągał szybę do uszczelki już przy pierwszym kliknięciu, nie telepała a była niedomknięta

 

Heh, u mnie problem był prozaiczny - przerwał się kabelek co idzie z bagażnika - zlutowałem i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolne obroty i nierówna praca silnika - byc może do wymiany wtrysk. u mnie tez są takie objawy i do wymiany mam wtrysk sterujący(520d).

 

Sprawdziłem wtryski u mechanika i niby są ok. On twierdzi, że powodem może być zawór wysokiego ciśnienia - też muszę sprawdzić programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, też mam identyczny problem z telefonem w E39 '99. Czyta kartę SIM i łączy się się MID tak że mogę przerzucać kontakty ale jeśli dochodzi do dzwonienia to jak u kolegi :mad2: Widzę że to nie jednostkowy problem. Niech ktoś zabierze głos w prawie :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.