Skocz do zawartości

Jaki poziom płynu w chłodnicy (rozgrzany silnik)


DzeryBL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest tu jakis posiadacz E39?

Moje pytanie chyba jest banalnie proste, aczkolwiek powtórze.

Jaki macie stan cieczy chłodzacej w chłodnicy na rozgrzanym silniku? Jak wysoko w waszych 5er podnosi sie poziom cieczy gdzy wskazówka temp stoi na środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie rob takich rzeczy i nie odkrecaj korka na goracym silniku!!! W najlepszym przypadku zapowietrzysz uklad a w najgorszym sie ciezko poparzysz..

:duh: Jak masz na zimnym taki poziom jak na rysunku na zbiorniczku lub w ksiazce to nie kombinuj.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie przez ściankę zbiornika widać , że poziom podnosi się o jakieś cztery centymetry.

Ale musisz wiedzieć , że taki pomiar nie ma znaczenia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kreske poniżej gdzie jest napisane COLD ostatnio na zimnym zalałem kreske wyżej niż napis COLD poprostu zdeczko mi sie przelało i przjechałem około 150 km zatrzymuje się autko chodzi wysiadam patrze a z pod auta leci rzeka płynu jak najszybciej wróciłem za kiere obserwójąc temp. ale nic ani drgnie na drugi dzień patrze na zimnym silniku zaś jedna kreska poniżej widocznie wyżygała to co maiła za dużo a ja nie będe nadgorliwy i już nie będe jej dolewał :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzanym silniku poziom plynu podnosi sie ok 4-5 cm.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest tu jakis posiadacz E39?

Moje pytanie chyba jest banalnie proste, aczkolwiek powtórze.

Jaki macie stan cieczy chłodzacej w chłodnicy na rozgrzanym silniku? Jak wysoko w waszych 5er podnosi sie poziom cieczy gdzy wskazówka temp stoi na środku?

nie denerwuj się kolego i nie pytaj czy jest tu jakiś posiadacz E39,bo w tej części forum to same E39.a jeśli chodzi o moją bunię,to bym musiał mieć rentgena w oczach bo w m62 zbiorniczek jest czarny jak smoła i nie obchodzi mnie stan płynu na gorącym silniku tylko na zimnym.

niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam ;)

a ja mam taki problem ze wlałem plyn tyle ile potrzeba(połowa maja)..jednak wciaz na kompie pojawia mi sie blad zeby dolac plyn i ze temperatura jest wysoka.jednak jak patrze na wskaznik to jest ok stoi na polowie i sie nie rusza dalej ;) podczas jazdy tez mi nie wyskakuje zaden bład.czyli co jest wszystko ok i powinienem skasowac bład przez kompa czy jak ;)? wie ktos moze?

nie wiem jak u Was ale u mnie jest plywak i jak wskazuje rysunek bo ''wepchnieciu'' go powinien wyskoczyc na dana kreske i z tego co widza moje oczy ;) wskazuje prawidłowo.jesli mialbym dolac plyn to jaki powinienem kupic? bo z tego co wiem sa rozne kolory.czy ma to jakies znaczenie kiedy wleje np zielony a wczesniej byl tam zielony? co radzicie ;)? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ma to jakies znaczenie kiedy wleje np zielony a wcześniej byl tam zielony? co radzicie ;)? pzdr
:cool2:

Starą zasadą jest aby nie mieszać płynów o różnych kolorach,ja mam niebieski-petrygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie zorientowalem to mozna smialo lac zielony badz niebieski i tych kolorów nie nalezy mieszac z rozowym;P..co do mojego komunikatu na komputerze to prawdopodobnie mam jakis czujnik walniety ktory mi wysyla ta informacje pomimo dobrego stanu plynu;) gosciu mi powiedzial ze skoro wskaznik temperatury nie szaleje i nie przekracza normy to nie ma sie co martwic bo wszystko jest ok i powinienem do mechanika pojechac etc.

 

''Ja leje prestone w zółtym opakowaniu. Sam płyn jest zielonego koloru.''

wlasnie takowy mi radzono nalac ; )

 

jednak wpierw pobiore strzykawka troche zeby zoabczyc jaki mam kolor:D bo jak otworzylem zbiornik to plynu nie widac tylko plywak ktory po wduszeniu jest na poziomie cold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.