Skocz do zawartości

kontrolka blokady kierownicy


thekrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam BMW e87 2004r, czyli wersja z pierwszych lat produkcji. Niestety dzisiaj dopadł mnie problem z żółtą ikoną kierownicy i zamka. Wszedłem rano do samochodu jakby nigdy nic, wkładam kluczyk do slotu i wyskakuje mi błąd. Wcześniej czasem krótkotrwale wyświetlał mi się ten błąd, ale odrazu gasł i kierownica się odblokowywała. W tym momencie błąd świeci na stałe, kierownica jest zablokowana, nie mogę uruchomić też samochodu, jednym słowem jestem UZIEMIONY.

Próbowałem już naładować do pełna akumulator, ale nic to nie dało.

Moje pytanie jest takie: czy przy pomocy INPY lub DISSa jeśli wykasuje błąd to kierownica się automatycznie odblokuje? Bardzo proszę o porady w tym momencie jest mega problem, bo samochód stoi w krętym garażu, więc nie wyobrażam sobie nawet jak ma tam wjechać lawet i załadować mój samochód do serwisu poniewż nie da się skręcać kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Posiadam BMW e87 2004r, czyli wersja z pierwszych lat produkcji. Niestety dzisiaj dopadł mnie problem z żółtą ikoną kierownicy i zamka. Wszedłem rano do samochodu jakby nigdy nic, wkładam kluczyk do slotu i wyskakuje mi błąd. Wcześniej czasem krótkotrwale wyświetlał mi się ten błąd, ale odrazu gasł i kierownica się odblokowywała. W tym momencie błąd świeci na stałe, kierownica jest zablokowana, nie mogę uruchomić też samochodu, jednym słowem jestem UZIEMIONY.

Próbowałem już naładować do pełna akumulator, ale nic to nie dało.

Moje pytanie jest takie: czy przy pomocy INPY lub DISSa jeśli wykasuje błąd to kierownica się automatycznie odblokuje? Bardzo proszę o porady w tym momencie jest mega problem, bo samochód stoi w krętym garażu, więc nie wyobrażam sobie nawet jak ma tam wjechać lawet i załadować mój samochód do serwisu poniewż nie da się skręcać kołami.

 

Kolego sprawdzony sposób to program EDIABAS ToolSet 32 i kolejne kroki:

- połącz się z autem przez OBD

- w programie EDIBAS wybierz opcję LOAD SGBD

- na liście poszukaj "Cas.prg"

- gdy włączysz wybierz kolejno "steuern_elvcounter_cas_loeschen" i "steuern_elvcounter_elv_loeschen"

 

Gotowe! :D

 

Sposób sprawdzony, aczkolwiek nie w każdym przypadku rozwiązuje problem.

pozdrawiam

e87 118d 2008r. MONACOBLAU Met. -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=325656

e46 compact 320td 2002r. FLEMENCOROT -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=221546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

 

od jakiegos czasu pojawiala mi się czesciej kontrolka blokady kierownicy (zolta). Wgrano mi nowe oprogramowanie w serwisie BMW ale po tym czasie po 2 dniach padl centralny, wymienilem bezpieczniki 56 i 57 jak radziliscie na tym forum i centralny dziala.

Podlaczylem dzis inpe i wyzerowalem za pomoca eidiabas licznik EVL a potem odczyt bledow - jest troche, ale nie potrafie ich zidentyfikowac mozecie pomoc?

 

"ADR Gen. name JobStatus

01 MRS ERROR_ECU_REQUEST_CORRECTLY_RECEIVED__RESPONSE_PENDING

92 VIRTSG92 ERROR_ECU_SERVICE_NOT_SUPPORTED

 

4222 4222 Gluehkerze Zylinder 2, Ansteuerung

4242 4242 Gluehkerze Zylinder 4, Ansteuerung

4B90 4B90 Raildruckueberwachung bei Motorstart

4332 4332 Raildruckregelventil, Ansteuerung

4212 4212 Gluehkerze Zylinder 1, Ansteuerung

4232 4232 Gluehkerze Zylinder 3, Ansteuerung"

 

Niektore z tego co wyczytalem to bledy swiec ale byly zmieniane 2 lata temu mozliwe ze te bledy pojawily sie gdy nie moglem odpalic bo palila sie klodka na zolto (tak bylo wiele razy) ? Czy jakis z nich oznacza blad wtrysku?

 

92 VIRTSG92 ERROR_ECU_SERVICE_NOT_SUPPORTED ten mnie tez zastanawia/martwi bo czy oni cos mogli zle wgrac? Jestem zielony stad duzo pytan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Zapaliła mi się ta kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem przy odpalaniu auta, auto stało 3 dni na mrozie, po odpaleniu od razu znikła i wspomaganie działa normalnie, po podpięciu do kompa nie ma żadnych błędów, co to mogło być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.