Skocz do zawartości

Chiptuning do e91 320d w automacie


Amstaff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie, zdaje mi się ze silnik zaczął głośniej pracować podczas przyspieszania, jest to normalne czy tylko to może moje przewrażliwienie ?

 

OO tak będzie coraz głośniej aż programem zniszczysz silnik a chłopaki z Forum powiedzą sorry nie wiedzieliśmy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Hmm u mnie po programie wydaje się, że chodzi ciszej niż wcześniej jakoś tak łagodniej, tylko na postoju na luzie strasznie klepie, ale to głównie na zewnątrz słychać ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie po programie wydaje się, że chodzi ciszej niż wcześniej jakoś tak łagodniej, tylko na postoju na luzie strasznie klepie, ale to głównie na zewnątrz słychać ;)

...praca na wolnych obr. nie podlega modyfikacji podczas chiptuningu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Niestety wiem, wtedy bym szczegolny nacisk polozyl na wygluszenie tego paskudnie klepiacego na postoju samochodu ;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam mam pytanie odnośnie podnoszenia ps-ów :mad2:

A więc zamierzam w najbliższym czasie wypieprzyć DPF ze swojej trojeczki wraz ze zmianą programu (jeśli ktoś mógłby wytłumaczyć o co dokładnie chodzi i na czym polega to programowanie z góry dzieki) i na warsztacie zaproponowano mi podniesienie mocy w bardzo atrakcyjnej cenie, gdzie mechanik mówił że to się zrobi "po drodze". Tylko ciekawi mnie czy takie zabiegi bez hamowni mogą być bezpieczne i jakie są ewentualne skutki wgrania jakiegoś "gotowca" ? Z tego co wiem to gościu wysyła program do innego typa i ten go przerabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam w garażu 318d z 2010r 143ps. N47.

Orientujecie się może, czy żeby zrobić program musi być rozbierany sterownik?

Oraz czy po wirusie, jak będę w ASO na jakimś przeglądzie podczas aktualizowana nie skasują mi tego programu?

I jakiej mocy się spodziewać po takim modzie?

Auto w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automat ale z 2006 roku 320d 163 koni i ktoś już grzebał w mocy i w wydechu przed moim zakupem auta bo na hamowni wyszło mi 177 KM a pan w Częstochowie zrobił mi 199,1 konika i 436 Nm. Dwóch kolegów było ze mną i tak BMW e 91 320d z 2007 r (automat) na hamowni wyszło 157 koni w serii a zrobił na 195 KM a drugi kolega był e46 150 KM w serii manualna skrzynia, na hamowni wyszło 155 a zrobił 198 KM a niutków u kolegów nie pamiętam. Wiem, że pytałeś o 318 d ale tak orientacyjnie napisałem a odpowiedzi na Twoje pytania nie znam. Dobierają jakoś program indywidualnie do kondycji każdego auta osobno ale nie znam się na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie po takim wirusie bedziesz miał maksymalnie 40KM więcej, to jest taki optymalny i bezpieczny wzrost. Co do Nm to już zależy, ale też przybywa około 60-70 Nm. Moj przykład 320d manual seria 163KM i 350Nm. Na hamowni przed wirusem pokazało 162KM i 350Nm :D Więc silnik zdrowy bo auto miało wtedy jakieś 240tys km na liczniku. Po programie pokazało 199KM i 410Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blisko do Goodhope-Pleszew(70km) i Energy4car-Koło(40km).

Ma ktoś może doświadczenie z którymś z tych tunerów i poleca(ceny zbliżone)

Martwi mnie rozbiórka sterownika bez której podobno się tego auta nie zrobi :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc już po zabiegu. 183 PS i 402NM

Bazowa było 140 PS i 299NM

Jesli sie ktoś zastanawia czy robić to odpowiem....

TAK!!!

Normalnie inne auto, największe różnice powyżej 100 km/h ale i od 0 zbiera się o niebo lepiej.

Ja polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.