Skocz do zawartości

komunikaty licht an , tur offen


Marcin E34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni dokuczaja mi komunikaty licht an i tur offen,co sie moglo stac sprawdzilem juz te wszystke sensory w zamkach porozkrecalem i zmostkowalem kabelkami, wlanczam postojowki i swieci ( licht an )na pozamykanych drzwiach :( pomozcie cos bo na innym forum temat umarl i jeszcze jedno zauwazylem ze od pewnego czasu nie dziala ten czek jak kiedys tzn na zaciagnietym hamulcu recznym odrazu wywalalo komunikat z gongiem teraz jakos ospalej dzialal ale zaswiecony postuj czy otwarte drzwi mi nie dokuczaly jak to doprowadzic do pozadku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

u mnie wyświetlane były następujące komunikaty, pomimo iż wszystko jest ok

 

KEIN BREMSLICHT - brak świateł hamowania (przepalone żarówki lub bezpiecznik) lub

1 BREMSLICHT - przepalona żarówka światła hamowania

KENNZEICHENLICHT - oświetlenie tablicy rejestracyjnej (jak wyżej)

RUCKLICHT – światło cofania (jak wyżej)

 

i

 

ABBLENDLICHT - światło mijania (przepalona żarówka, uszkodzony bezpiecznik lub obwód)

ale tutaj rzeczywiście xenony wpięte na ostro ma prawio

 

podejrzewałem LKM (lamp kontrole module) bo na dwóch inne komuikaty wyświetkla oryginał to 61358350375

 

byłem u znajomeho i z E32 wyciągnąłem 61351379371 zamontowałem no i wyświetliło mi tylko dwa komunikaty z którymi się zgodzę

 

STANDLICHT – przepalona żarówka światło postojowe (jak wyżej) - wstawione diody zamiast żarówek

NEBELLICHT VON - światła przeciwmgielne przód - jeszcze nie zamontowane

 

moduł wymieniony i po problemie, wyimaginowane komunikaty zniknęły, tutaj jeszcze znajdziesz jak reanimować LKM http://www.bmwe34.net/Wiki/tiki-index.php?page=LKM+and+Relay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest LKM bo mam stary w ktowym nie swieci swiatlo mijania z prawej strony i na nim jest to samo takrze przyczyna jest gdzies indziej co teraz robic,bo mozna zwariowac co ruszcze zmiejsca jest gong :( nikt jeszcze z was nie mial takiego przypadku ?????????

 

jak masz stary to mozesz spróbować sprawdzić i poprawić luty wg instrukcji

...u mnie dopiero na trzecim LKM jest spokój i to z E32 ,symuluję usterki i wszystko jest ok wyjmuję żarówkę stop jest o tym informacja, padł xenon zaraz informacja

 

Ja tak miałem jak wracałem z dalszej drogi po wielu godzinach jazdy. Myślę,że czasem trzeba podłączyć do komputera i wykasować błędy bo z czasem robi się śmietnik.

 

co do podłączenia do kompa nie sądze aby jakieś błędy na ten temat były zapisane (przetestowane)

 

@DAN-LZ w jakim module chciałbyś zobaczyć błedy na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uwazasz ze za to wszystko jest odpowiedzialny ten LKM bo jak kupilem auto to pamietam ze wszystko bylo Ok spalona zarowka oswietlenia ,za niski poziom oleju ,zwolnic hamulec reczny itd chodzlo to jak ma byc,dopiero jak mi padlo to swiatlo mijania to zmienilem ten LKM i pomoglo ale zapomnialem o reszcie komunikatow bo z tego co pamietam to wyswietlalo mi sie tylko licht an jak otwieralem drzwi i zapomnialem postoju wylaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem dwa rożne moduły 61358350375 wyimaginowane komunikaty wyświetlały, czytałem troszkę o tym i nie jest to mocny punkt E34,

teraz moduł z E32 sprawuje się bez zarzutu, jak masz możliwośc taki sprawdzić to napewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Licht an- zgaś światła, ujawnia się po zgaszeniu silnika i pozostawieniu zapalonych świateł. Tur offen- otwarte dzwi, ujawnia się podczas ruszenia z niedomkniętymi dzwiami. Wiem na pewno, mam takie komunikaty w E38, dodatkowo jeszcze wskazuje, gdy ruszy się z niedomkniętym bagażnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
witam,

 

u mnie wyświetlane były następujące komunikaty, pomimo iż wszystko jest ok

 

KEIN BREMSLICHT - brak świateł hamowania (przepalone żarówki lub bezpiecznik) lub

1 BREMSLICHT - przepalona żarówka światła hamowania

KENNZEICHENLICHT - oświetlenie tablicy rejestracyjnej (jak wyżej)

RUCKLICHT – światło cofania (jak wyżej)

 

i

 

ABBLENDLICHT - światło mijania (przepalona żarówka, uszkodzony bezpiecznik lub obwód)

ale tutaj rzeczywiście xenony wpięte na ostro ma prawio

 

podejrzewałem LKM (lamp kontrole module) bo na dwóch inne komuikaty wyświetkla oryginał to 61358350375

 

byłem u znajomeho i z E32 wyciągnąłem 61351379371 zamontowałem no i wyświetliło mi tylko dwa komunikaty z którymi się zgodzę

 

 

Mam takie same błędne komunikaty, może ktoś napisać gdzie ten moduł jest zamontowany i jak jest oznaczony ? można go wypiąć i wstawić nowy czy trzeba lutować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.