Skocz do zawartości

BMW za te pieniądze? dylemat...


Junior23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jestem nowy na forum, pomimo że przeglądam je od czasu do czasu. Postanowiłem założyć ten temat, żeby rozwiać swoje wątpliwości.

 

Otóż stanąłem przed koniecznością kupna samochodu i jednym z kandydatów jest właśnie BMW. Myślałem o modelach 318i lub 320d z lat 1999-2000.

Problem tkwi w tym, że do wydania (na sam samochód - liczę się z dodatkowymi kosztami naprawy i ubezpieczenia/rejestracji ) mam około 20 000 zł i zastanawiam się, czy za te pieniądze można kupić jakieś przyzwoite, niezajeżdżone BMW.

 

Od razu powiem, ze zależy mi na dość dynamicznym i komfortowym samochodzie, a nie na wielkich szaleństwach czy ściganiu się.

 

Oferty na allegro w tej granicy cenowej są... ale wiadomo jak to jest. Przebieg pewnie 2x większy, ukryte usterki... więc pewnie trzeba by jechać za granicę i sprowadzić.

 

Kwestią podstawową jednak jest moje pierwotne pytanie. Czy za te pieniądze warto kupować BMW (jeśli uważacie, że tak, to jakie?), czy może dać sobie spokój i kupić jakiegoś klasę niższego japończyka/niemca? Jeśli uważacie, że to za mało pieniędzy na auto z tych roczników, to ile Waszym zdaniem musiałbym wydać?

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich klubowiczów i liczę na Waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d odpusc jesli juz dostaniesz za tą kase to będzie to bardzo wyeksploatowany egzemplarz.

Lepszym wyborem ( mniej awaryjnym=bezpieczniejszym dla porfela) będzie e46 318i/1900/118KM.

 

Osobiscie za 20 tys zl szukalbym toyote avensis pierwszej generacji 1600/110KM, jak sie dobrze poszuka to mozna znalezc oferte sprzedazy od pierwszego wlasciciela, kupioną w RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Strasznie dziwią mnie ceny 320d poniżej 20 k.

 

Jedynym mankamentem 318i będzie spalanie. Średnio pewnie nie mniej niż ponad 10 litrów. Co przy obecnej cenie benzyny powoli staje się problemem. Z drugiej strony kupując zajeżdżonego diesla też na tym nie zaoszczędzę, a wręcz przeciwnie...

 

Czyli sądzicie, że 318i rok '99-2000 za tą cenę można trafić (konkretny model, nie zajeżdżony)?

 

 

PS: Jeszcze pewnie trochę poczekam na spadek wartości Euro, a w tym czasie pewnie dołożę trochę do tych 20 000 do wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę miał rację, ale spróbuj rozejrzeć się jeszcze za E39. Pomimo, że 5er jest klasę wyżej, to można je kupić taniej ;)

 

 

nie no kolego E39 99-00 za 20k zł? to bedzie raczej mocno wyeksploatowane auto. ja bym raczej poszedł w stronę E46 jednak... nawet dołożyć trochę i sprowadzić, ew kupić od kolegów z klubu zadbany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za dotychczasową pomoc. Będę szukał i przemyślę jeszcze sytuację.

 

BMW to piękne samochody, ale muszę liczyć się z możliwościami finansowymi - i kupić coś, co będzie mi służyć przez kilka lat bez większych awarii i ciągłych problemów.

 

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc i czekam na dalsze opinie innych klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też radził bym troszkę starsze E-39

nie ma co na siłę szukać E-46 bo w tej kasie z tego rocznika nie znajdziesz zadbanego

teraz co do wyjazdu za granicę :

nie licz że w np. w Niemczech kupisz taniej , owszem tak jak i w Polsce są niekiedy tanie auta ale są to tureckie komisy

jak chcesz auto od prywaciarza to też trzeba wyłożyć dużą kasę , teraz chyba nawet większą niż w Polsce

no i musisz pamiętać że jak byś ściągał auto które przekroczyło 2000ccm to musisz doliczyć dużą akcyzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za 4000€ kupiliśmy w tym miesiącu E46 318i 08.1998 od pierwszego właściciela z przebiegiem 127tkm. Także do 20k zł da się kupić przyzwoite E46, wszystko jest kwestią wyszukania auta - a takie auta często nie są nawet ogłaszane.

318i wcale nie spala powyżej 10l/100km, chyba że jeżdżone po mieście, wtedy możesz się liczyć ze spalaniem w granicach 10l... Generalnie spoko silnik, dynamika wystarczająca i ekonomia na przyzwoitym poziomie. Do tego silnik jest raczej nieawaryjny... Jedyną wadą E46 jest elektronika w autach przed liftingiem, tam lubią się dziać dziwne rzeczy...

 

E39 do 20k to raczej kiepskie są. Poza tym E39 jest droższe w eksploatacji niż E46 i to sporo.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze podpinam sie pod temat ale nie chce narazie zakladac nowego, czy znajde w Polsce lub najlepiej w niemcowni jakies e39 po lifcie 2,5 najlepiej 3.0 za ok 30-34 tys czy za maly budzet i mam sobie dac spokuj? chcialbym samochod w dobrym stanie aby juz nic wkladac, raz kupilem skarbonke i juz nie chce...
e34 '94 m43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze podpinam sie pod temat ale nie chce narazie zakladac nowego, czy znajde w Polsce lub najlepiej w niemcowni jakies e39 po lifcie 2,5 najlepiej 3.0 za ok 30-34 tys czy za maly budzet i mam sobie dac spokuj? chcialbym samochod w dobrym stanie aby juz nic wkladac, raz kupilem skarbonke i juz nie chce...

 

Sprzedałbym ci swoja e39 3.0d po lifcie 193KM 2000r przebieg 250tyś.km kombi manual bezwypadek z oryginalnym lakierem w czarnych skórach +DVD w zagłówkach.Kupiona od niemca w domu.Ale jest jedno ale co ja za tą kase sprowadze(chyba nic).Ta akcyza jest za duża,żeby coś kupic ponad 2.0l.Już dawno bym sprzedał,ale właśnie problem tkwi w akcyzie.A auta w polsce nie kupie.Za dużo jest parchów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie chcialbym dobrze wyposarzone 3.0i w sedanie i manualu. niestety w kraju nic nie mozna znalesc, za granica znowu nie jestem obeznany...

pierwszy samochod kupilem z malym silnikiem, slabo wyposazony i duzo pieniedzy wpakowalem zeby jezdzil jak nalezy. Nie chce powtorki sytuacji bo w e34 tyle wpakowalem ze moglbym kupic za to dobrze wyposazone e39 moze nawet po lifcie :/

e34 '94 m43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja niedawno kupiłem E39, szukałem ok 3 miesięcy, w końcu znalazłem, silnik trochę większy niż chciałem bo 4.4 a szukałem max 3.0 ale najważniejszy był stan, a jak się tym przejechałem to się jednak zdecydowałem. U nas jest strasznie duzo złomów ale gdzieniegdzie można trafić perełkę, oczywiście za odpowiednia kwotę, moja z 2002 roku kosztowała bagatela 52 tyś zł. Przy twoim budżecie nie twierdzę że nie jest możliwe znaleźć ładne E39 ale niestety w starszym roczniku ewentualnie w słabszym silniku, ale to przecież odpada z miejsca jak sam napisałeś. Rozejrzyj się za modelami z lat 98-99.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Również podłącze się pod temat, interesuje mnie E39 rocznik 99-2000. Fundusze to 25000. Czy to nie za mało na zadbany egzemplarz? Mam dylemat jaką wersję silnikową wybrać. Nie zależy mi na super przyspieszeniu i dynamicznej jeździe lecz przydało by się coś ciut szybszszego niż moja madzia 626 (115KM).Naczytałem się że silniki do 2.0 włącznie to porażka, z chęcią kupiłbym 2.8 ale bardzo mało takich wersji silnikowych wśród ogłoszeń, więc nie pozostaje nic innego jak wybrać 525, czy 523 a może nawet 520. Czy poczuję różnice w takiej 520 po przesiadce z madzi, czy uparcie szukać 528?

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podłącze się pod temat, interesuje mnie E39 rocznik 99-2000. Fundusze to 25000. Czy to nie za mało na zadbany egzemplarz? Mam dylemat jaką wersję silnikową wybrać. Nie zależy mi na super przyspieszeniu i dynamicznej jeździe lecz przydało by się coś ciut szybszszego niż moja madzia 626 (115KM).Naczytałem się że silniki do 2.0 włącznie to porażka, z chęcią kupiłbym 2.8 ale bardzo mało takich wersji silnikowych wśród ogłoszeń, więc nie pozostaje nic innego jak wybrać 525, czy 523 a może nawet 520. Czy poczuję różnice w takiej 520 po przesiadce z madzi, czy uparcie szukać 528?

 

Pytanie zasadnicze 25 tys zl to max, czy masz jeszcze rezerwe finanasowa? Obojetnie co kupisz z uzywanych aut,to zawsze pare tys zlotych trzeba miec rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 tyś. to suma jaką mogę przeznaczyć na zakup, dodatkowo oczywiście dochodzi rejestracja, być może akcyza, jakieś tam drobne naprawy jak to po zakupie bywa :mad2: Przeglądam oferty na oto moto i bardzo mało 528, no chyba że automat ale co do automatu mam poważne obawy gdyż nigdy auta w automacie nie miałem i nie jestem w stanie zweryfikować jego stanu technicznego. Poważnie zastanawiam się nad serią 3 bo naprade w 5-tkach nie ma wyboru. Czy w 3-kach jest tak mało miejsca jak piszecie na forum i jak wygląda sprawa z zawieszeniem, wyciszeniem - są duże różnice niż w 5 - tkach?

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest ktoś zainteresowany to mam 3 na sprzedaż, silnik 1,9 118km, 195tys. km. nie kręcony, założony jest gaz

5 nie jeździłem ale musze powiedzieć że w 3 jest dość cicho, na zawieszenie też nie narzekam, nie za sztywne, ale nie buja też na zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie przemawiają za serią 5, tylko praktycznie nie ma w czym wybierać jeśli chodzi o 528, czy 525. Jakiś tam wybór jest w 520- tkach. Nasuwa się kolejne pytanie 328 czy 520?

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.