Skocz do zawartości

523iA - rezonans (???) na postoju


Badger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam następujący problem: podczas postoju, kiedy silnik jest włączony, czasami zdarza się coś w rodzaju "buczenia" (ciężko to niestety opisać słowami...), tak jakby wytwarzał się jakiś rezonans, który się dodatkowo przenosi na pedał hamulca oraz kierownicę (mocno wyczuwalne drżenie). Praca silnika jest wtedy nieznacznie głośniejsza, a obroty minimalnie niższe od nominalnych, tak jakby coś dodatkowo obciążało silnik. To jest wkurzające, bo czasem się tak nasila, że aż niezbędna była wymiana mocowania wydechu w okolicy katalizatora (trzęsło się niemilosiernie, od tych drgań porobiły się luzy). Dodam, że na gwarancji wymieniono chyba pół silnika, a niektóre rzeczy kilka razy (m.in. pompa wysokiego ciśnienia, wszystkie wtryskiwacze, jakąś cewkę na cylindrze, VANOS-a) i oczywiście wielokrotnie auto było programowane. Skutek jest taki, że gwarancja się skończyła, a jak buczało, tak buczy... Skrzynia też była sprawdzana i programowana. Jest to autko po lifcie (190KM). Jeśli ktoś ma jakąś propozycję, to byłoby świetnie, bo ja już słyszałem opinię, że ta jakieś siły nadprzyrodzone... :mad2:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiecie pod kompa powinno cos powiedziec. Jesli nie same bledy, to specjalista z tego jak silnik chodzi moze cos wywnioskowac.

 

Bo tak to troche wróżenie z fusów. Moze cewka, jak jedna padla, to zazwyczaj leca kolejne. Moze alternator albo pompa wspomagania. A moze cos innego. I tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinane było wielokrotnie. Jak coś wychodziło, to zawsze jakieś inne usterki - a ten problem pozostawał.

 

Natomiast co do opcji, że to skrzynia, to chyba rzeczywiście trafiona sugestia - przy zrzuceniu na N efekty są dużo delikatniejsze, niż przy trzymaniu hamulca na D. Poza tym zdarza się, że (również podczas postoju) coś raptem robi głośno "łup"... Zdarza się także to "łup" po uruchomieniu i przesunięciu joysticka w pozycję D lub R. Oczywiście staram się użytkować skrzynię zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, tym niemniej gdzieś na Forum było dokładnie opisane, jakie jest podejście ASO do usterek skrzyni w Polsce...

 

Mistszu1 - byłbym wdzięczny za choć króciutkie rozwinięcie tematu uszkodzenia typu winkler, bo znając życie serwis zrobi okrągłe oczy i znów zostanę z buczącym autem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz do ASO to oni Ci nie pomogą a raczej nie będą chcieli , dam Ci mój przykład jeden z wielu , który miałem kupiłem u nich nowe e46 piękne 328i moje mażenie /2000r/po czym okazało się że przy hamowaniu ze około 100 do 80 non stop bije kierownica wymieniali mi przez rok na gwarancji wszystko /tarcze felgi również, wachacze łożyska kół i pewnie coś jeszcze o czym już nie pamiętam/ tylko nie to co trzeba wkońcu pan z sewrwisu zaproponował mi zpakowanie samochdu i wysłanie go do niemiec /minimum pół roku czekania...tak mi powiedział/ wkur.... pojechałem do warsztatu który mi to zrobił w ciągu doby niestety , mam nadal samochody od nich ale zwyczajnie ne kożystam z ich serwisu bo to nie ma sensu i tak na gwarancji nie wymienią co trzeba tylko będą Cię zbywać i głupoty wymyślać dam ci przykład taki że mam teraz 730 kupiona u nich w 2006 roku i mam nieładny zapach jak klime wyłacze i znowu dowiedziałem się po fakcie że trzeba było parownik wymienić co robili w całej europie na gwarancji , a u "nas" mi wkółko klime czyscili i po setnym razie zrezygnowałem no bo ile można ,/pisze o bawarii na czerniakowskiej..złodzieje i partacze/ , ale jak chcesz to zrobić u nich to możesz wziąść rzeczoznawcę , który weżmie/chyba za godzine jak się orientowałem jest stawka/ "pare" złotych i wtedy albo do nich z opinią albo do sądu, ale ja żeby nie tracić czasu nerwów i pieniędzy poleciłbym Ci pojechać do dobrego warsztatu który się tym zajmuje i to u nich zrobić jeżeli jesteś z warszawy to mogę Ci polecić znajomego , który się tym zajmuje od lat i w sumie tydzień temu dostał autoryzację ale jak jesteś zainteresowany to mogę Cię umówić "po znajomości" pojedziesz pogadasz jak stwierdzisz że wg. Ciebie jest wszystko ok to będziesz się z nim umawiał, daj znać tytaj albo na PW to wyślę ci do mnie telefon

 

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.