Skocz do zawartości

e60 wymiana egr i przepustnicy gdzie i za ile?


christoa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, dzisiaj byłem na serwisie diagnoza : zawór egr nr czesci 11717804382 i przepustnica nr czesci 1171804384 i niestety koszt naprawy z czesciami to 2000zł, czy zna ktoś warsztat gdzie mógłbym to zrobić za mniejsze pieniądze, sprawdzalem na necie i taki zawór chodzi np po okolo 120zl a serwis powiedzial 500zl netto wiec podejrzewam ze moze w 1000 by sie zamknelo. jak by ktos wiedzial cos o warsztacie albo serwisie w okolicach tychy, bielsko, oswiecim, katowice, pszczyna bede wdzieczny za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze do http://www.bmcars.pl/ i myśle że tam konkretnie Ci pomogą. Przez telefon czy mejla dowiesz sie jak to cenowo wygląda u nich. Powinienes tez dostac upust jakies 5-10% jeśli powiesz, ze jestes aktywnym użytkownikiem for w temacie BMW :wink:

 

Jeśli chodzi o częsci, to w ASO zazwyczaj można wynegocjowac upust. Ok 10% powinienes zbic na dzien dobry, chociaz moga sie opierac, puszczac sciemy ze system sam rabaty oblicza itp. Wowczas dzwon do innego ASO i probuj.

 

Jeśli chodzi o osprzęt silnika to nie pakowalbym sie w zamienniki czy używki, ale w warsztacie pod tym linkiem co podalem już konkretnie Ci odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował kupić części oddzielnie i samemu wymienić. Prosta sprawa i przy wymianie tego raczej nic się nie programuje na nowo. A tak w ogóle jakie objawy skłoniły cię do udania się do serwisu?

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
straszny muł tak jak bym miał turbo dziurę, silnik jest po remapie na 220 koni i chodzil bardzo ladnie (ciągnął już od samego dołu) az pewnego dnia go przymulio na chwile i pozniej znowu zaczął chodzic ok, ale ekonomizer pokazuje duzo wieksze spalanie i wlasnie go tak lekko przymuli i pozniej znowu ciagnie, obstawialem jakies marne paliwo ale niestety po 3 pelnych bakach nic nie pomoglo (spalanie mialem w granicach 8,1 a teraz poszlo juz na 8,7 i idzie do góry :( ), pozostal serwis i zdiagnozowali ze uszkodzony zawór Egr i wlaśnie przepustnica, jesli chodzi o sama wymiane to marna oszczednosc bo powiedzieli mi ze za 300zl zrobią a przy tym koszcie czesci to chyba lepiej oddac do serwisu a nie męczyć się samemu, myslalem ze urwe na czesciach ale wszedzie to samo, dzieki za pomoc skłaniam się za bmw serwis sikora tam zdiagnozowali niech wymieniają jak to nie to to nie zapłacę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie :P też o tym wiem :) ale teraz jak byłem na serwisie to sami mi powiedzieli żebym się przejechał przed płaceniem :mrgreen: wiec pozostaje oddać autko w ręce fachowców, niech wymieniają byle było naprawione i było to warte pieniędzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześci dzisiaj zamówione, wymeczyłem mały upust około 90zł bedzie na atko zastępcze :P, przekładka we wtorek dam znać czy dobrze ocenili usterkę, narazie mam zapewenienie że jak nie to to oddają kasę, zobaczymy mam nadzieje ze bedzie to to i wszystko ok po robocie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione :) diagnoza dobra autko hula spowrotem tak jak było przed, serwis pierwsza klasa mialo byc 360zl za robocizne zaplacilem 200, powiedzieli 3 godziny roboty po 2 autko stało zrobione i pieknie posprzatane w srodku i na zewnatrz, z czystym sumieniem mogę polecić ten serwis dla innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.