Skocz do zawartości

Zardzewiale klocki a gwarancja


Rafcioso

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem miesiac temu 520d w Premium Selection. Auto od poczatku mialo ten sam problem - drgania kierownicy w czasie hamowania. Pojechalem wiec do serwisu i okazalo sie, ze podobno klocki hamulcowe sa zardzewiale i trzeba je wymienic za 2k netto, bo gwarancja tego nie obejmuje. Czy to prawda? Kurde, w koncu nie po to wydalem tyle kasy na roczne auto, zeby po miesiacu jezdzenia bulic dwa kola za wymiane klockow :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jestem laikiem mechanicznym - dla mnie auto ma jezdzic :)

Pewnie chodzilo o klocki i tarcze, ale czy takie zdarzenie nie podlega pod gwarancje? Trzeba za to placic osobno w rocznym samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, jestem laikiem mechanicznym - dla mnie auto ma jezdzic :)

Pewnie chodzilo o klocki i tarcze, ale czy takie zdarzenie nie podlega pod gwarancje? Trzeba za to placic osobno w rocznym samochodzie?

 

oczywiscie ze takie czesci eksploatacyjne nie podlegaja gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem miesiac temu 520d w Premium Selection. Auto od poczatku mialo ten sam problem - drgania kierownicy w czasie hamowania. Pojechalem wiec do serwisu i okazalo sie, ze podobno klocki hamulcowe sa zardzewiale i trzeba je wymienic za 2k netto, bo gwarancja tego nie obejmuje. Czy to prawda? Kurde, w koncu nie po to wydalem tyle kasy na roczne auto, zeby po miesiacu jezdzenia bulic dwa kola za wymiane klockow :(

 

Kolejny argument przemawiający za bezczelnością i wyjątkowym chamstwem polskich dealerow!!!

Skoro kupiłeś w Premium Selection to auto ma byc sprawne - do sadu! Do telewizji! Niech wszyscy wiedzą czym kończy się zaufanie do marki BMW.

 

Zadzwoń do BMW Polska - może pomóc.

W umowie chyba masz mozliwosc wymiany pojazdu - jesli kupiłeś w Bawaria motors to od razu do sadu i to o zwrot najlepiej i kupic auto gdzie indziej

 

Kolego Kriss33 - straszne bzdury gadasz - to twoim zdaniem klocki , czy tarcze mogą się rozlecieć bez żadnych konsekwencji dla sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto nie jezdziło długi czas to tarcze zardzewiały i jest to normalna sprawa! Jeżeli tylko troche rdzy to rozjezdzisz to po około 100 kilometrach.

 

Jeżeli auto stało powyzej miesiąca i rdzewiało pod chmurką to niestety tarcze beda pokrzywiene ponieważ rdza nie bedzie schodzić równomiernie.

 

Sory ale to jest czesc eksploatacyjna i nie podlega gwarancji!

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, podjega czy nie podglega gwarancji to nie ważne.

 

Jeśli ide do salonu i kupuje auto w (śmiesznym) Premium Selection, to chyba oczekuje że będzie w 100% sprawne, niezaleznie czy są to klocki, felgi, przyciski, czy cokolwiek innego. Kupuje auto praktycznie nowe, z niewielkim przebiegiem, na gwarancji. Dlaczego więc dealer oddaje mi szmelc z zardzewiałymi tarczami? Przecież on odpowiada za to, by jakościowo auto było IDEALNE kiedy je kupuje?

 

W NORMALNYM kraju to byłoby nie do pomyślenia, a człowiek dostałby jakąś dodatkową gwarancje w ramach rekompensaty za błąd dealera (sprzedaż auta z wadą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupilem miesiac temu 520d w Premium Selection. Auto od poczatku mialo ten sam problem - drgania kierownicy w czasie hamowania. Pojechalem wiec do serwisu i okazalo sie, ze podobno klocki hamulcowe sa zardzewiale i trzeba je wymienic za 2k netto, bo gwarancja tego nie obejmuje. Czy to prawda? Kurde, w koncu nie po to wydalem tyle kasy na roczne auto, zeby po miesiacu jezdzenia bulic dwa kola za wymiane klockow :(

 

Kolejny argument przemawiający za bezczelnością i wyjątkowym chamstwem polskich dealerow!!!

Skoro kupiłeś w Premium Selection to auto ma byc sprawne - do sadu! Do telewizji! Niech wszyscy wiedzą czym kończy się zaufanie do marki BMW.

 

Zadzwoń do BMW Polska - może pomóc.

W umowie chyba masz mozliwosc wymiany pojazdu - jesli kupiłeś w Bawaria motors to od razu do sadu i to o zwrot najlepiej i kupic auto gdzie indziej

 

Kolego Kriss33 - straszne bzdury gadasz - to twoim zdaniem klocki , czy tarcze mogą się rozlecieć bez żadnych konsekwencji dla sprzedawcy?

 

Widze, że nie rozróżniasz dwóch spraw, ja napisałem, ze klocki i tarcze w aucie, ktore jest na gwarancji w przypadku zuzycia nie podlegają gwarancji, a Ty piszesz o gwarancji na klocki w przypadku ich zakupu i nagłym zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem miesiac temu 520d w Premium Selection. Auto od poczatku mialo ten sam problem - drgania kierownicy w czasie hamowania. Pojechalem wiec do serwisu i okazalo sie, ze podobno klocki hamulcowe sa zardzewiale i trzeba je wymienic za 2k netto, bo gwarancja tego nie obejmuje. Czy to prawda? Kurde, w koncu nie po to wydalem tyle kasy na roczne auto, zeby po miesiacu jezdzenia bulic dwa kola za wymiane klockow :(

 

Kolejny argument przemawiający za bezczelnością i wyjątkowym chamstwem polskich dealerow!!!

Skoro kupiłeś w Premium Selection to auto ma byc sprawne - do sadu! Do telewizji! Niech wszyscy wiedzą czym kończy się zaufanie do marki BMW.

 

Zadzwoń do BMW Polska - może pomóc.

W umowie chyba masz mozliwosc wymiany pojazdu - jesli kupiłeś w Bawaria motors to od razu do sadu i to o zwrot najlepiej i kupic auto gdzie indziej

 

Kolego Kriss33 - straszne bzdury gadasz - to twoim zdaniem klocki , czy tarcze mogą się rozlecieć bez żadnych konsekwencji dla sprzedawcy?

 

Widze, że nie rozróżniasz dwóch spraw, ja napisałem, ze klocki i tarcze w aucie, ktore jest na gwarancji w przypadku zuzycia nie podlegają gwarancji, a Ty piszesz o gwarancji na klocki w przypadku ich zakupu i nagłym zniszczeniu.

 

No, ale kolega nie pisał, że ma zużyte tylko raczej koślawe. Ale domyslam się co miałeś na myśli - nie gniewaj się

 

Zodiac ! Masz Racje! Ale po co mieszać do tego kraje?

Nasze prawo nie nakazuje firmie BMW robić klientów w ch..a !!!

 

 

Ja miałem nieco podobną sytuację z tarczmi - klocków była nawet sporo, ale troszke juz tarcze biły - no to do reklamacji.

Nie udało się bo tarcze już osiągnęły grubość minimalną ( szkoda , ze nie sprawdziłem osobiście - wtedy jeszcze myślałem, że ASO BMW musi działać na odpowiednim poziomie). Zakupiłem kpl tarcz i klockow i zleciłem wymiane. Nowe tarcze sporadycznie biją ! Wymiany na gwarancji odmowiono bo tak i już.

Prawdopodobnie podczas jazdy probnej po wymianie przegrzali tarcze i klocki.

Jaki wiec ma sens zakup oryginalnych części w ASO? Warunki gwarancji na części to rzecz w ASO nieosiągalna. Czyli zdajemy się na łaske serwisu w razie reklamacji.

BMW Polska nie widzi w tym żadnego problemu - tak wynika z moich wielu rozmów w tej i innych sprawach z managerem/opiekunem serwisu czy może jakimś regionalnym z BMW Polska.

Pozostaje nadzieja, że ktoś im się wreszcie do tyłka dobierze. Rynek raczej tego nie zweryfikuje. Nawet jak stali klienci odejdą to i tak znajdą się chętni żeby zakosztować coraz bardziej wątpliwej "przyjemności z jazdy"

Jeśli taka sytuacja się nie zmieni to ja na pewno zastanowie się przy zmianie samochodu jaki sens ma zakup BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Te 2 tysiace to za same klocki zapewne Ci krzykneli. Same klocki na przod to koszt ok.750zl plus czujnik 90 plus wymiana...? Za dwie osie to ponad 1800zl wyjdzie . Cena 2 przednich tarcz to koszt prawie 600zl. A gdzie jeszcze tylnie. Dla przykladu podam Ci koszt jaki ponioslem przy wymianie klockow-399zl wraz z czujnikami,wymienione samemu. 400 a ok 1800zl to juz jest spora roznica!!

Mam troche rantu na tarczach ale nie ma zadnego bicia i autko tez stoi pod chmurka.

Jesli mowa o klockach, to kilka lat temu kupowalem nowke z salonu- matiza. Po 20tys km slysze stuki. Diagnoza:okladzina od klocka sie oderwala!! :mad2: Aso na to,ze to moze sie zdarzyc bo juz duzo km najechane,ze hamuje sie silnikiem itd. :duh: Szkoda bylo nerwow i klotnii. :nienie: Wyjelem 30zl i zamontowali nowe,niby lepsze. :norty: Wkrotce auto sprzedalem. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.