Skocz do zawartości

520i jak sprawdzic poziom oleju? jaki olej do maglownicy?


kafi333

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanie

jak sprawdzic poziom oleju silnikowego w tym typie silnika?

na wyswietlaczach szukałem nigdzie nie moglem znaleźć:/

jest jakis bagnet w tym silniku?

rocznik 2008

 

i drugie pytanko, niestety maglownica podlegała wymianie, udało mi sie kupic oryginalną drugą ale roznica jest taka ze w starej maglownicy z 2008 roku był zielony płyn, natomiast w kupionej drugiej z 2007 roku był plyn czerwony ATF

byłem dzis w Aso i powiedzieli ze stosowano od 2008 zielony a wczesniej czerwony

co teraz zrobic? lac taki jak byl w tej maglownicy z 2007 roku? czy taki jak byl fabrycznie w tym aucie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy silnik czy to benzynowy, czy diesel ma wskaźnik potocznie zwany bagnetem do sprawdzenia poziomu oleju.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie servotronic nie ma drążka stabilizacyjnego z dynamic drive tylko zwykły drążek ale za to poduszki silnika są popodpinane węzykami podcisnieniowymi jak w 3 litrowym dieslu.. Pojechałem wiec do ASO ZAPYTAC i sprawdzic po vinie specyfikacje

sprawdzając po vinie w aso wogóle w wyposażeniu mojego auta nie ma dynamic drive, nie ma do poduszek pod silnikiem doprowadzonych wężyków podcisnienia a w moim aucie tę węzyki i poduszki występują

Auto jest praktycznie nowe,

ma 4 tys km przebiegu.. nie mam pojecia o co w tym chodzi, miało małą kolizje i została uszkodzona od spodu maglownica, pękło jedno ucho wiec kupiłem drugą maglownice z 2007 roku za 2 tys bo w serwisie powiedzieli duzo duzo wiecej

Maglownice są identyczne, takze do servotronica jedna kostka, ale różnią sie płynem jaki w nich sie znajdował

Dzieki twojej odpowiedzi jednak zdecyduje sie na zielony płyn, bo wczesniej mialem zamiar zalac taki jak był w zakupionej maglownicy

ale skoro cały układ ma chodzic na zielonym płynie to taki bede musiał zalac

nie wiem jak podziała to na te maglownice i Ciągle zastanawia mnie czemu w specyfikacji nowego auta wychodzi ze nie ma tych podcisnieniowych węzyków do poduszek silnika ( nie wiem czy to jest pneumatyczne zawieszenie?) a na aucie to sie znajduje. Czy mozliwe ze ktos na zamowienie doposażył autko w te opcje?

Czemu nie ma tego w VINie? Na ETCE te poduszki silnika nazywane są łozyskami gumowymi, Czy jest to jakiegos rodzaju pneumatyczne zawieszenie silnika czy cos?

 

 

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=PX71&mospid=50129&hg=22&fg=05

ASO ROZKŁADA RĘCE, nie wiedzą co doradzic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.