Skocz do zawartości

dziwne zachowanie kierownicy przy skrętach


viki

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanko czy ktoś może spotkał się z czymś takim .kiedy wykonuję delikatne skręty kierownicą (coś jakby slalom)to w przedziale prędkości między 40 a 80 km/h nie skręca ona płynnie tylko jest takie odczucie jakby kierownica trochę szarpała ,lekko przeskakiwała jakby trochę ją coś blokowało czy coś takiego trudno to wytłumaczyć ale podczas skętu czuć że coś jest nie tak.w servsie bmw mistrz pinformował mnie że ostatnio jeżdził nowym bmw seri 7 i było tak samo ale mi się nie chce w to wierzć.może ktoś spotkał się z takim czymś.poza tym trzęsie trochę kierą ale tylko na zimnym aucie przy pierwszych kilku kilometrach potem ustaje i jest już ok pozdrawiam viki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do serwisu BMW to jeśli auto by Ci nie odpalało przez 5 minut kręcenia rozrusnikiem, to jestem w stanie uwierzyc że skomentowali by to na zasadzie 'jechałem nową M5 i tam też tak sie dzieje, prosze sie nie martwić', byle natretnego klienta spławić i robić kase na tych co nie zadaja zbędnych pytań :D

 

Nie jest to objaw prawidłowy, ja ostatnio rozmawiałem z człowiekiem który moje auto serwisuje i powiedział że tak właśnie będą objawiać się luzy na maglu - jeśli skręcasz i czujesz że kierownica przeskakuje, to masz uszkodzony magiel. Magle w E60 żyją trochę dłużej na naszych drogach niż te z E65, ale niestety po pewnym czasie padają.

 

Nowy zaleznie czy masz servotronic, 7 do 10 tys z montażem w ASO. Regeneracja - jeśli się zdecydujesz, to tylko w powaznym miejscu, bo partacze wymieniają to co jest w zestawie naprawczym (uszczelki itp). Ewentualnie używka z innego auta, ale nigdy nie wiadomo w jakim ta jest stanie. Niemniej sprawą warto się zainteresowac i magiel naprawić, bo jakiekolwiek problemy z układem kierowniczym psują radość z jazdy.

 

U mnie skończyło się na wymianie wahacza (była niby tylko tuleja, ale wymieniłem całość) i mam spokój + ogromny komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.