Skocz do zawartości

E61 Problem z nawigacją zawiesza się...


janusz1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam problem z Nawigacją... wszystko jest ok do momentu kiedy nie ustalę trasy...

po ustaleniu trasy:

- nie widzę pozycji samochodu tak jakby stał gdzieś w polu a znajduje się na ulicy która jest na mapie...

- ekran od nawigacji co jakiś czas robi się czarny tak jakby się restartował system a wcześniej zawiesza się...

wszystko wraca do normy po jakichś kilku minutach, pokazuje się ekran startowy z logo BMW, ekran wyboru i za moment komunikat z nawigacji z pytaniem czy kontynuować nawigację? do wyboru Yes, No...

po kliknięciu Yes nawigacja zaczyna działaś ale kursor z samochodem nie stoi na ulicy tylko gdzieś w polu...

mało tego znajduję się np na ulicy X chcę dojechać na ul Y szukam Y i wybieram Start ulica jest oddalona o 2 km a nawigacja pokazuje 125 km...

Czego to może być przyczyna...?

Może ja nie potrafię tego ustawić, może potrzebne są jakieś ustawienia początkowe...?

U kolegi w samochodzie ta sama płytka działa ok.

Czy dysponuje ktoś może instrukcją do nawigacji BMW E61 Professional w języku polskim...?

 

I jeszcze jedno - przy przeglądaniu mapy, mapa tak jakby była odwrócona, ulice które są na mapie w rzeczywistości są przede mną a na mapie za mną...

troszkę trudno mi to zobrazować chodzi o zmianę orientacji mapy...

 

Z góry dzięki za rady...

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że wprowadziłem w książkę adresową pod nazwą która standardowo się wyświetla moje miejsce zamieszkania.

Jak ustalę trasę gdzieś gdzie chcę jechać jako miejsce startu pokazuje jakąś miejscowość pod Częstochową i z tego miejsca przelicza trasę do celu.

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pierwsze co zrobil to sprawdzil antene.

Mariusz dzięki za radę...:)

Sprawdziłem antenę, przyczyną chyba był luźny styk, zagiąłem delikatnie wszystkie blaszki i działa bez problemu.

Dostanie się do anteny od nawigacji w E61 nie jest problemem ale dostęp utrudniony.

W kombi dostęp przez zdjęcie maskownic od głośników.

Lepiej oba wyjąć.

W jeden otwór włożyć lampę drugim można podejrzeć co się tam dzieje i jak jest podłączony przewód.

W limuzynie chyba trzeba zdjąć całą podsufitkę.

Anteny nie wymontuje się od spodu.

Jest włożona od góry więc należy wyciąć delikatnie płetwę z dachu i roznitować antenę.

Zanim jednak się to zrobi gdyby konieczna była wymiana lepiej podłączyć inną na zewnątrz i sprawdzić.

Navi chodzi super, mi osobiście podoba się bardzo...:)

Mam też navi w palmtopie ale to nie to samo frajda niesamowita przy korzystaniu z tej w samochodzie...:)

 

Dzięki za pomoc pozdrawiam JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.