Skocz do zawartości

E 46 320d czy mam zepsuty przepływomierz?


marcin55

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jak w temacie wiem że było to wałkowane milion razy ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi chodzi mi o to że mianowicie samochód przestał przyspieszacz na wyższych biegach jechałem sobie spokojnie stanołem na światłach i pierwszym objawem była duża turbodzióra gdyż auto zaczynało płynnie przyspieszać powyżej 2500tys obrotów a w chwili obecnej jest ogólnie słabszy na czwartym biegu gaz do oporu ekonomizer pokazuje spalanie rzędu 12-14 litrów na piątym biegu 10litrów czytając poprzednie posty o podobnej tematyce wnioskuję że to przepływka i tu moje pytanie czy możliwe jest jakięś takie sprawdzenie tej awari bez podpinania do kompa i czy jeżeli to winna przepływomierza to jest możliwość naprawy tego starego jakieś przeczyszczenie a jeśli nie to jak wygląda sprawa z kupnem nowego i jego zamontowaniem czy po kupnie będę musiał zmieniać soft , czy może ktoś to robił jakie były koszty i na co mam uważać przy naprawie aby nie potrzebnie nie wydawać worka kasy :) z góry dziękuje za wszystkie sugestie i uwagi oraz liczę na waszą pomoc mile widziane jakieś linki do częśći itp.
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobne objawy i na tescie komputerowym wyszło ze to elektro zawor przy turbinie koszt nie jest kosmiczny bo w ASO to ok 300zł a auto jezdzi jak nowe

a co do przeływki tez jest taka opcja - sa magicy ktorzy twierdza ze nie trzeba wgrywac softa ale z doswiadczenia mojego kumpla wiem ze tak nie zrobil tego i zaczely sie jaja

aha i nie kupuj zamiennikow czy tez regenerowanych bo nic to nie da albo przejedziesz 1000kilosow i bedzie to samo szkoda kasy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

u mnie w 530d spadł wężyk od podciśnienia przy elektrozaworku od turbo i efekt byl taki ze do 2500 obrotów nie miał mocy - sprawdź najpierw to na sam początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja mam roczne e91 diesla i jak jade na 4 biegu i daje gaz w podloge to tak samo mi wskazowka idzie tylko do 12-15litrow i dalej nic wiec tak chyba powinno byc...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.