Skocz do zawartości

Ile i jakie blokady?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad blokadami na swoje przyszle bmw i mam dylemat. Ile i jakie? Czy blokada na kierownice, pedaly i skrzynie biegow to nie zaduzo? Nie chce popadac w przesade ale strzezonego... . Edytowane przez Pirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o blokady to nie jest to zbyt skuteczna metoda... czesto blokada kierownicy pomaga w złamaniu seryjnej blokady. Blokada skrzyni biegów kończy sie po wcisnieciu sprzęgła. Polecam jakis ukryty przełącznik lub nawet dwa (jeden na zapłon a drugi na pompe paliwa np) do tego alarm. Ale wiadomo ze kazde dodatkowe zabezpieczenie to wiecej czasu potrzebnego dla złodzieja. Blokada skrzyni wydluzy czas zlodziejowi pod warunkiem ze nie ma on zamiaru targac auta na linie :) Dosc dobre - wydaje mi sie są blokad które blokują koła po nacisnieciu pedału hamulca (wiadomo keidys zlodziej bedzie musial zahamowac) Ja sie troche naprodukowalem a decyzja nalezy do Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad blokadami na swoje przyszle bmw i mam dylemat. Ile i jakie? Czy blokada na kierownice, pedaly i skrzynie biegow to nie zaduzo? Nie chce popadac w przesade ale strzezonego... .

 

z blokada kierownicy bym sobie darował- tylko sobie uprzykrzysz zycie- myślałes o tym ile Ci zajmie zakaldanie za kazdym razem tych wszystkich blokad- no chyba ze nie ms\asz zamiaru ich zakladac gdy wyskakujesz np do sklepu, ale to własnie wtedy najczesciej futy wpadaja w łapy nowych własicieli. Ja osobiscie polecam blokade skrzyni biegów "BEAR LOCK" i tak jak mowił Loks - ukryty wyłacznik zapłonu. ja w swojej E32 mam blokade skrzyni i alar z antynapadem, przyznam ze ten antynapad potrafi byc upierdliwy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no niezle, taki "BEAR LOCK" pewnie troche kosztuje plus ukryty wylacznik zaplonu. O kasie bym nie wspominal gdyby nie czekala mnie na poczatek instalka gazu. Oba wydatki razem to calkiem sporo ale oba sa niezbedne. Czuje ze bede musial ostro sie zabrac sie za robote by miec kaske na to.

Jesli mozesz skrobnij cos o problemach z tym antynapadem bo przyznam ze jesli to nie jest wielki problem to moze tez rozwaze zalozenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli poagdasz z kims kto ci pokaze jak to zrobic to koszt odciecia zaplonu rowna sie 5zł-6zł jako koszt przekaznika + przełacznik ok 2 zł + kawalek kabla Wsyztsko zamyka sie w 10zł. Bear Lock mysle ze z zalozeniem nie bedzie kosztował wiecej jak 350zł moze i mniej bo nie jestem na czasie z blokadami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bear Lock mysle ze z zalozeniem nie bedzie kosztował wiecej jak 350zł moze i mniej bo nie jestem na czasie z blokadami.

dokładnie kosztowała mie ta blokada 350zł(zakładałem kilka miesiecy temu) - normalnie kosztuje 400zł ale dostałem rabat bo zakałdałem jeszcze alarm. i powaznie gorąco polecam- to jest dobre zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zabezpieczenia (alarm + odciecie) warte są jakies 150zł ;) Uwazam ze nie ma co w alarm pakować kaski, alarm ma tylko hałasować i migać diodą :) bo raczej wiekszych problemow nie sprawia, chyba ze jest gdzies bardzo pomyslanie ukryty, ale monterom alarmow nie chce sie tego robic wiec... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam cos Panowie. Jak by moja kobita uslyszala tekst: Kochanie zainstalujemy w naszej beci "uzadzenie przeciw zlodziejowe" tak za 150-800 zl to chyba by eksplodowala!!! Juz wiem co powie "Misiu to na pewno wiecej kosztuje zainstalujmy cos pozadnego. Jej sie wydaje ze jak czym co drozsze tym lepsze wiec pewnie ceny nie pozna :D Wiecie dla dobra sprawy, no nie? Mysle ze maksimum jakie moge wyrwac z kieszeni na to to 1000. Musi starczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

własnie sie dowiadywałem i dipol kosztuje 400,a misiek od 600 do 800 ,róznica taka że misiek sie bardziej świeci bo jest jakis taki chromowy

ale dipol za to grubszy....

powiedziałem kolesiowi że chce ten lepszy a on na to że juz sporo czasu jej montuje i nie widzi specjalnej róznicy......

 

blokada po rabacie 350,+ alarm 550 ,polecam tez antynapad

miałem kiedys w aucie i wspomniana upierdliwość polega na tym że zawsze jak uchylisz drzwi,czy tez zgasisz na chwile auto to musisz go znowu wcisnąć....ale warto...dobrze ukryty sprawi troche problemu...

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka prostych rzeczy które można zrobić zeby nie ukradli auta. dobra blokada skrzyni szczególnei w automacie to już połowa sukcesu, warto zrobić jakiś rozłącznik rozrusznika czy pompy paliwa, choć w dieslu to lipa bo potem problem z opdaleniem jak sie zapomni. warto jeśli sie ma pilota usunąc zamki, jak nie można wejść do auta łamakiem to jest problem bo pozostaje bic szybe. do tego jeszcze dobry alarm z antynapadem na otwarcie drzwi no i oczywiście AC :D
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.