Skocz do zawartości

520i pracuje tylko tylko na czterech


Mariusz1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu borykam sie z takim problemem ze silnik M50 pracuje tylko na 4 cylindrach, zdjalem oslone i doszedlem do szesciu cewek dajaych iskre, na kazdej swiecy jest iskra. Nie dzialajace cylindry to pierwszy i drugi liczac od przodu auta. Sprawdzilem to odpinajac po kolei kazda z wtyczek przypietych do cewek. Co to moze byc ? Gdzie szukac przyzyny. Dodam ze autko jezdzi na gazie a niepokojace objawy pojawiaja sie przy jezdzie na gazie jak i na bezynie. Dziekuje za zainteresowanie i prosze o Wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomiar ciśnienia sprężania prawdę ci powie.

Prawdopodobnie będzie to smutna prawda niestety.

 

A jaki masz tam zamontowany gaz?

 

I wykasuj pozostałe tematy bo robisz bałagan na forum.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz do mnie kawałek bo bym ci zmierzył te ciśnienia.

Ale akurat to nie jest bardzo drogi zabieg.

Przy pomiarze nie zapomnij zrobić próbę olejową.

A nie przegrzałeś jej przypadkiem?

 

Stawiam , że uboga mieszanka wypaliła ci zawory niestety.

Może być jeszcze tak , że poszła uszczelka pod głowicą. Mogła przepalić się miedzy cylindrami. Powody podobne.

Tu cała oszczędność wynikająca z zamontowania taniej instalacji wzięła w łeb.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc

 

Gaz jest starszej generacji nie sekwenje niestety. Tez myslalem o sprawdzeniu cisnienia.

 

Ciśnienie sprężania to podstawa jak pisał któryś z poprzedników.Cewki możesz sprawdzić oczywiście ( najlepiej od innego auta pożyczyć na chwile).

Może też być czarniejszy scenariusz : jak piszesz masz zwykły gaz a to tylko chwila do wypalenia zaworów lub spotkania zaworu z tłokiem przy " strzale" gazu i niestety przetestowałem to na sobie.

Zwykły gaz to kibel i proszenie się o kłopoty ( tak wiem wielu jeździ tak i sobie chwali ja zrobiłem 35 tys km na zwykłej instalacji zanim się to stało i też sobie chwaliłem i nie przyjmowałem żadnych argumentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.