Skocz do zawartości

Olej silnikowy. Jaki powinien byc zastosowany?


judin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wymiana oleju silnikowego, poniewaz jak kupilem moje bmw to nawet poprzedni wlasciciel nie wiedzial co tam jest wlane...z roznych wzgledow...ale nie w tym problem.

 

Gdzie moglbym znalezc info jaki mam olej, niby szukalem w roznych papierkach m.in ksiazka serwisowa, ale nic z tego nie moge wyczytac, moze Wy sie bardziej doczytacie??? Podam zdjecia ktore moglyby cos podpowiedziec. Prosze o pomoc

 

ksiazka serwisowa:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94d136e28a0410b8.html

 

 

inne dokumenty:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a58ba0f55b7f4441.html

oraz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e930ec227c82946.html

 

p.s. jest mozliwosc zadzwonienia do Niemiec do BMW i podania np nr nadwozia czy silnika i oni powiedza mi co bylo serwisowane??

Edytowane przez judin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co widzę to ostatni raz w serwisie był cztery lata temu?

 

To co da ci informacja co było zalane cztery lata temu?

 

chyba , że masz jeszcze inne wpisy?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szukać i tracić czas zalej 5W... i po problemie.

Ja też ostatnio zachodziłem w głowe i dałem sobie spokój, bo jak nie ma jasno jaki był napisane to nawet dzwoniąc każdy powie że najlepszy i taki jak miał być...

Ja wlałem Mobil1 5W50 i jestem baaardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mobil1 5W50 to syntetyk, a ja troch sie balbym nim zalac jesli nie wiem co bylo wczesniej, moze jakis polsyntetyk bedzie lepsza opcja

 

 

W instrukcji mojej e39 pisze ze trzeba zalac olej z oznaczeniem longlife, czy w dzisiejszych czasach wszystkie juz takowe maja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiedziałem co było lane wcześniej, ale w każdej swojej Becie lałem syntetyka i nic się nie zmieniało na gorsze a raczej na +++

 

Jeśli nie masz wycieków i silnik nie pije oleju w nadmiarze to ja bym się nie zastanawiał.

Dodam że mój przebieg to 267tyś i olej nalany taki jak pisałem. Co się zmieniło... przy porannym rozruchu nie słychać teraz takiego dziwnego metalicznego brzęczenia jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat. Aby nie zakładac kolejnego

Jaka jest zasadnicza róznica pomiedzy olejem

CASTROL EDGE LONGLIFE-01 0W30

Klasa lepkości: SAE 0W-30

 

Klasa jakości: API SL/CF, ACEA A3/B3/B4

 

Specyfikacje: MB 229.3/229.5, VW 502.00/503.01/505.00, BMW Longlife-01, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

 

 

a

 

CASTROL SLX PROF. LONGTEC 0W30

 

Klasa lepkości: SAE 0W-30

Klasa jakości: ACEA A3/B3/B4; API SL/CF

Specyfikacje: MB-Approval 229.5/ 229.3 , BMW Longlife-01,

VW 502.00/503.01/505.00, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

 

SAM NAPRAWIAM poleca SLX, wiec pytam czy EDGE tez bedzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jaki masz silnik?

Po drugie - jeśli był serwisowany w Niemczech - tu w ASO w PL mają wszystkie informacje - jak ktoś już wspomniał - są podłączeni w jeden system (ja kupiłem swoje auto sprowadzone z Niemiec i nie jechałem specjalnie do Niemcowni żeby zrobi sobie wydruk - całą historię serwisu niemieckiego wydrukowano mi tu w ASO we Wrocławiu)

Po trzecie - 5W 50 jest olejem bardziej zalecanym do dużych pojemności ale w benzynie. Jeśli masz diesla - 2,5D lub 3.0D (nie wiem jak jest z 2.0D) to masz do wyboru:

1) 5W 30

2) 5W 40 - ten lepiej się sprawdza w naszych warunkach atmosferycznych.

Wiedzę taką mam od gości, którzy są jednymi z lepszych speców we Wrocławiu - od lat prowadzą warsztat specjalizujący się w silnikach diesla (wożą do nich auta, z którymi nie radzą sobie z serwisach)

Ja miałem poprzednio zalany olej 5W 50 Mobil 1 i przebieg 200 tys to się w tym warsztacie za głowy złapali, że taki olej to jest dobry do benzyny jak ma ze 3,5-4,0 litry pojemności. W tej chwili zalali mi 5W 40 i mam wrażenie, że silnik ciszej chodzi i ogólnie rzecz biorąc - bardziej "gładko".

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - skoro w Twoim profilu jest napisane, że posiadasz: E36, E46 to skąd Twój post znalazł się z temacie poświęconym modelowi E39 ??? :duh:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po to kolego, ,ze jak widzisz jestem mozna powiedziec dlugoletnim juz forumowiczem, i znam zasady- jak i je przestrzegam. Temat poswiecony olejowi , chłopak nie wiedział co bylo wlane- ja mam podobna sytuacje wiem tylko ze 0w30 ale nie wiem czy SLX polecany w Sam naprawiam, czy moze EDGE. I aby NIE ZAŚMIECAĆ :mad2: forum tego typu drobiazgami podłaczyłem sie do tematu..............wiec jesli uważasz , ze zrobiłem GŁUPIO- wnioskuje po Twojej " :duh: " To polecam regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - mój błąd :duh:

Odczytałem Twojego posta jako posta Judina (który wrzucił to zapytanie) - stąd nie rozumiałem dlaczego wrzucił swoje zapytanie na temat E39 skoro on ma przecież e36, e46 - ale tu looknąłem przez pomyłkę na Twój opis z autami pod avatarem :mrgreen:

Jeszcze raz - sorry za zamieszanie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Aby nie zakładac kolejnego

Jaka jest zasadnicza róznica pomiedzy olejem

CASTROL EDGE LONGLIFE-01 0W30

Klasa lepkości: SAE 0W-30

 

Klasa jakości: API SL/CF, ACEA A3/B3/B4

 

Specyfikacje: MB 229.3/229.5, VW 502.00/503.01/505.00, BMW Longlife-01, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

 

 

a

 

CASTROL SLX PROF. LONGTEC 0W30

 

Klasa lepkości: SAE 0W-30

Klasa jakości: ACEA A3/B3/B4; API SL/CF

Specyfikacje: MB-Approval 229.5/ 229.3 , BMW Longlife-01,

VW 502.00/503.01/505.00, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

 

SAM NAPRAWIAM poleca SLX, wiec pytam czy EDGE tez bedzie dobry

Tak więc macie jakąś wiedze w tej materii :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc czytając specyfikację - wygląda na to, że to takie same oleje. Więc jeśli zalecają jeden to i drugi będzie także odpowiedni. W końcu - spełnia dokładnie te same normy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam byla juz taka dyskusja i nikt konkretnych roznic nie wskazal.

 

Moze to byc sytuacja tego typu jak z kosmetykami fryzjerskimi, kazdy wie ze fryzjer ma o wiele wiele lepsze komsetyki niz sa w sklepie, choc teoretycznie maja byc takie same, ale w hurtowni kupic (tylko zaklad fryzjerski moze )ich sie nie da no i sa drozsze.

 

Moze tak samo jest i z tym olejem, pomimo tych samych parametrow moze zawiera lepsze jakosciowo skladniki ..... choc to tylko takie przypuszczenia.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem, ale przepasc cenowa jest olbrzymia, w Gliwicach jest hurtownia olei na Towarowej, wystawiaja na Allegro sie tez, na 99.9% maja oryginaly i EDGE jest dosc tanim olejem z tego co kiedys widzialem w ich ofercie, pozostaje kwestia ze na Allegro jest SLX po 26 zlotych, jednak czy to jest mozliwe aby olej ktorego sugerowana detaliczna cena wynosila chyba 70 zl byl po 26... troche mi to sie nie podoba.

 

Sam jestem przed wymiana, niemaszek zrobil przed sprzedaza auta inspekcje w ASO i do tej pory mi sie nie swieci wymiana oleju, ale musze wymienic nie z racji przebiegu bo nie robie duzych, a "wieku" oleju, wiec tez mam dylemat. Napewno nie kupie na allegro, jedynie to hurtownia, musze sie zorietowac ile ASO sie ceni, jesli bedzie w miare rozsadna cena to chyba pojade do ASO, oni chyba SLX leja no i raczej nie jest to "lewy" olej.

 

Z drugiej strony jednak, castrol edge to chyba tez nie jest jakis odpad, zeby po zalaniu silnika owy cierpial z tego powodu, jednak pewnie nie tylko mnie irytuje sytuacja z SLX - EDGE, niby to samo a cena z innej bajki... i co wybrac zeby wybrac dobrze...

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak patrze na Allegro to cena jest taka sama SLX czy EDGE to samo, jedyna roznica jest taka ze nie ma SLXa dostepnego w innych opakowaniach niz 1l, piszac z osoba polecana tutaj odnosnie sprzedazy czesci dop BMW napisal , ze z tego co on wie SLX nie niest oferowany w PL do sprzedazy , a EDGE.

Kupowałem juz do gorszych samochodow oleje na Allegro nic nigdy sie nie działo, olej sprawował sie wysmienicie, ostatnio kupowałem na allegro do auta zony, castrola 10w40 i odebrałem go - w Sklepie z czesciami motocyklowymi:) a cena byla od tej z pólki nizsza o kilkadziesiat zł.

Mysle, ze w sklepie na polce jedno, a aby zwiekszyc sprzedaz- bo przeciez marża sprzedawcy jest WYSOKA wstawiaja po cenach nizszych na Allegro- bo jest za duza konkurencja. Ja zamawialem zawsze od osob co daja fakture , paragon i maja tysiace komentarzy- gdyby cos bylo nie tak juz dawno by wyszło.

 

( taka sytacja, kupowalem ladowarke do tele. cena na allegro 3 zł, a jak pojechalem do tego pktu to 15zł:) sadzisz ze sprzedawałby te ladowarki za te 3 zł gdyby dokladał do ich ceny zakupu z wlasnej kieszeni?! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w sprzedaży w Polsce czy nie, ale jest na oficjalnej stronie Castrola taka ulotka:

http://www.castrol.com/liveassets/bp_internet/castrol/castrol_poland/STAGING/local_assets/downloads/p,q/castrol_slx_professional.pdf

 

Po co by była, skoro olej był by i tak niedostępny.

 

A cenami fakt różnie bywa, ale jak widać z ulotki sugerowana cena to około 80 zł, wątpię trochę żeby sprzedawca go dostawał od Castrola po 20 złotych lub 25 zł, bo na allegro bez problemu można kupić za 30 zł - jak dla mnie różnica olbrzymia, nie wiem z czego to wynika ale jest co najmniej dziwne.

 

PS.

Przykłady handlu lewym towarem można na Allegro wymieniać bez problemu, co ciekawe Allegro nic z tym nie robi i absolutnie takich aukcji nie usuwa.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.jedno "G"...............mechanik zamowi SLXa, a Ty pojdziesz w to samo miejsce i kupisz EDGE, jesli te produkty maja IDENTYCZNA Specyfikacje, cos jest identyczne to jest to, TO SAMO. Dla laika Edge a dla profesjonalisty SLX. Finito w tym temacie nie wazne co kupisz, czy SLX czy Edge to tej jeden i ten sam olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.