Skocz do zawartości

Huczy z tyłu. Dyfer? Łożysko? Jak sprawdzić


letki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Huczy (buczy) mi strasznie coś z tyłu. sczególnie dokuczliwe jest to między 40 a 100kmh potem jakby cichnie.

POdejrzewam dyfer lub łozysko piasty. Czy ktoś może mi doradzić jak domowym sposobem sprawdzić co to?KOła znacząco nie różnią się temperaturą..

 

Z góry dzięki za podpowiedź,

 

pzdr

LETki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pimposh ma racje,jeżeli to łożysko to to w zakrętach będzie się zmieniało na tężenie dżwięku np skręcając w lewo będzie cichło a w prawo nasilało się wtedy masz do wymiany lewe łożysko,potwierdzisz to podnosząc dane koło i kręcąc nim,będziesz słyszał że szumi.Moim zdaniem to wina opon gdyż są pewnie wybite i w tym zakresie prędkości poprostu wpadają w rezonans.Wszystko inne czyli most,podpora wału i łożysko huczałoby w każdej prędkości tzn nie od początku ale powyżej 100km/h też . Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zaczyna od najtańszych rzeczy. (przynajmniej ja tak robie ) Najprościej będzie jak skołujesz sobie dwa koła od kolegi któremu nie huczy nic. Zakładasz do siebie i masz potwierdzone lub wykluczone.Koszt zerowy . . . Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - ja mialem tak samo z przodu - naczytalem sie forum i prawie kupilem lozysko (dzwiek zmienial sie wraz z przechylami nadwozia).

Dobrze ze zima byla szybsza niz moje zakupy...

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hm... u mnie też od kilku dni coś huczy z tyłu :/ ale przy małych prędkościach tego nie słychać dokładnie wygląda to tak :

 

Rozpędzam auto do ok 120 i puszczam pedał gazu (skrzynia automat) auto powoli zwalnia i słychać to "huczenie" dźwięk jest ewidentnie gdzieś z tyłu a brzmi tak jak by dźwięk pracującego wentylatora.

 

Przed chwilą podniosłem auto do góry kumpel trzymał prędkość ok 80 km/h w tym czasie wziąłem słuchawki lekarskie i przyłożyłem do obudowy tylnego mostu było słychać szum ale taki raczej naturalny dla tego typu przekładni taki bardziej delikatny szum gdy przyłożyłem słuchawki do lewego wahacza dwuramiennego nic niepokojącego nie słyszałem a gdy przyłożyłem do prawego również wahacza dwuramiennego ewidentnie było coś słychać lecz to nie było huczenie tylko takie jak by drgania :)

 

Czy to jest dosyć wiarygodne sprawdzenie ?? mogę zamawiać to łożysko ?? czy to może być coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak sprawdzic lozysko kola??podnies auto i zakrec kolem wtedy uslyszysz czy to cos z kola czy nie...Przy krecieniu tylnich kol slychac most wiec to normalne jak bedzie lozysko to bedzie slychac mocniej ewidentnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.