Skocz do zawartości

740 filtr paliwa gdzie szukac


Maxtoto

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podczas jazdy zgaslo mi auto podejrzewam ze mam brudny filtr paliwa nie moge jej odpalic byla rezerwa zalalem paliwo i po kilku kilometrach zgasla i juz nie pali nie ma zadnego komunikatu wiec ide po najprostrzej lini mam 740 z 99r, gdzie on sie znajduje, dzieki za podpowiedzi, pozdro.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam bardziej na pompę paliwa. Słyszysz ja wogóle jak właczysz zapłon? Powinna przez chwilkę dobić ciśnienie i sie wyłączyć. Jak nie słychać jej to pompa ewentualny bezpiecznik. Sprawdz czy dochodzi do niej zasilanie i czy pracuje. Jak nie słychać to spróbuj poprostu uderzyć w zbiornik lub a najlepiej w pompę. Jak ruszy to masz odpowiedz. Często uszkodzona pompa potrafi sie zawiesić i nie chce sama ruszyc. Jak ją walniesz to sie obudzi, ale nie masz pewności że po raz kolejny zawiechę złapie. Wtedy tylko wymiana i to nie radzę na zamiennik zmieniać lecz tylko oryginał. Z zamiennikami bywają DUŻE jaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem spalony bezpiecznik w momencie wymiany filtra przyszło mi do głowy żeby je sprawdzić i był walnięty wymieniłem go i filtr (grube siano prawie 100 oiro) potem odpaliłem pochodziła chwile i znowu wybił bezpiecznik, wymieniłem i od tamtej pory jest o.k. ale mam mieszane uczucia bo czemu wybił? Czy to przeciążenie czy zwarcie? Może ktoś opisze schemat układu paliwowego czy jest pompka wspomagająca w układzie? Ja znalazłem 2 pod kanapą czy warto do nich zajrzeć może coś się przypchało. Piszta koleżkowie.
Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa jest przytarta i potrafi tak sie zatrzymać ze nie moze ruszyć. Wtedy objaw moze być właśnie taki jak u Ciebie. Wywali bezpiecznik. Mozę też tak być ze masz gdzieś przycięty przewód plusowy i też wywala bezpiecznik. Jak wywali znowy to bym proponował dobrać sie do pompy odpiąć kostkę zasilania i podać odrębne zasilanie bezpośrednio na pompę. Sprawidzisz w ten sposób czy pompa ruszy czy też nie. Jak nie ruszy to masz odpowiedz. Zacina się poprostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.