Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Rzeczywiście są problemy z glowicą pod win7. Po przejściu na XP jeden kłopot z głowy. Kolejny problem to, że przy instalacji DISa z GT1 programs pojawia się informacja: Instalacja DIS zakończona z błędami. Kod błędu -250. Co to za błąd??? Czy ten błąd wpłynie na funkcjonalność programu i co zrobić by instalacja przebiegła prawidłowo???

 

Pozdr

 

Instalacja powinna być wolna od błędów. Gdzie dokładnie masz ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Błąd wywala zaraz po tej instalacji z krzyżykami. Błąd ten powoduje, że funkcja diagnostyki i programowania są niedostępne - zacieniowane przyciski w menu głównym. Nie mam pojęcia jak to ominąć i co jest nie tak. Zrobiłem całkowity format dysku (trochę śmieci się nazbierało) i instalowałem na świeżym XP. To samo:-(

Jakieś rady , propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do samej diagnostyki i kasowania błędów konieczne jest instalowanie tego wszystkiego co jest w pierwszym poście? Obecnie mam zainstalowane Vmware 7.1. Czy wystarczy jak teraz zainstaluje emulator głowicy i samego DIS'a? Do czego jest Easy Dis base i Progman? Przepraszam za tak trywialne pytania ale gdzieś musiałem o to zapytać :)

 

Aha i jaki typ maszyny i system wybrać w Vmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, czy do samej diagnostyki i kasowania błędów konieczne jest instalowanie tego wszystkiego co jest w pierwszym poście? Obecnie mam zainstalowane Vmware 7.1. Czy wystarczy jak teraz zainstaluje emulator głowicy i samego DIS'a? Do czego jest Easy Dis base i Progman? Przepraszam za tak trywialne pytania ale gdzieś musiałem o to zapytać :)

 

Aha i jaki typ maszyny i system wybrać w Vmware?

 

Cały DIS składa się z basy i progmana, żeby działał trzeba zainstalować base i na to progman. Lub zainstalować prosty program Inpa na windowsie.

W maszynie wybierz tryb zgodności z WM 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no inpe mam i wszystko dziala ale najbardziej wkurzajace jest to ze nie ma opcji przeprowadzenia pelnej diagnostyki auta tylko trzeba wchodzic kolejno w poszczegolne moduly i sprawdzac czy sa bledy. DIS ponoc wszystko ladnie robi autoamatycznie - dlatego chce go wyprobowac :)

 

PS: Mógłby ktos podac link do dzialajacego emulatora glowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma? Masz opcję w INPA "Special test" i tam wybierasz "error memory quick test". Wtedy INPA sprawdza wszystkie moduły w aucie i nie musisz wchodzić do poszczególnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem o tym, że niby jest coś takiego - ale instalowałem 3 różne wersje INP'y i niestety nie było takiej opcji... :( Mógłbym prosić o ewentualnego linka - bądź podanie jaką wersję poszukać aby to było?

 

U mnie w Special (F9) mam:

 

- SMG Adaptation for Sequential...

- SSG Adaptation for Sequential...

 

- Coding Station for Rolls Royce...

 

- MDA Remote adapter...

 

Niestety nic o error memory Quick tests... Obecnie mam wersję INPA - Loader v5.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu INPA wchodzisz do folderu CFGDAT tam znachodzisz plik SONDER.ENG i otwierasz go notatnikiem. Znajdź w nim coś na styl:

ENTRY= fsquick,Error memory   quick test,
ENTRY= idquick,Identification quick test,

Jeśli okazało by się, że przed tymi wpisami widnieje (dwa ukośniki) "//" to je usuń, jak nie ma w ogóle takich wpisów w tym pliku to je dodaj na samym końcu. Zapisz plik i spróbuj wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK - dodałem te linijki, bo nie miałem ich w ogóle, opcje się pojawiły - ale po uruchomieniu jednej lub drugiej mam błąd: "Error compiling script file!" :mad2:

 

EDIT: Co dziwne - sprawdziłem w katalogu /SGDAT - gdzie znajdują się pliki odpowiedzialne za wykonywanie poszczególnych testów INPY i znalazłem np plik o nazwie s_smg2_na odpowiedzialny za opcję SMG Adaptation... idąc tym tropem szukałem pliku mającego w nazwie *quick* - niestety bezskutecznie - więc nie ma to prawa działać... Czyżbym miał jakąś okrojoną wersję? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko jeszcze jedno doradzić. W moim podpisie masz linki do chomika, tam są dwie wersje INPA. Ściągnij tą: INPAv502_EDIABASv647.iso W tym samym folderze jest PDF z instrukcją instalacji autorstwa nerwus-a. Wtedy nie ma możliwości, żeby nie zadziałało. Bardzo możliwe, że podczas instalacji INPA zaznaczasz coś innego a nie: "BMW Group Rectification Programs UK".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko jeszcze jedno doradzić. W moim podpisie masz linki do chomika, tam są dwie wersje INPA. Ściągnij tą: INPAv502_EDIABASv647.iso W tym samym folderze jest PDF z instrukcją instalacji autorstwa nerwus-a. Wtedy nie ma możliwości, żeby nie zadziałało. Bardzo możliwe, że podczas instalacji INPA zaznaczasz coś innego a nie: "BMW Group Rectification Programs UK".

 

:cool2: Ta wersja wreszcie poszła - widzę w menu upragnione opcje i pojawia mi się dalsze menu po wejściu w nie. Zaraz biegnę testować :norty: Musiałem mieć poprzednią wersję jakąś ubogą, bo w tej widzę więcej różnych rzeczy, których tam nie miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nerwus i reszta bandy - pomóżcie.... :)

DIS 44 (ale i w 53 to samo)

 

Po instalacji i aktywacji DISa muszę przełączyć się na konsolę i z poziomu scoadmina zmodyfikować konfigurację karty sieciowej, aby z lapkiem się widziała (tzn usuń, dodaj + adresacja).

Po tej operacji mam już komunikację, jednak nie mogę odpalić trybu GUI (Ctrl+ALT+F2). Ekran jest czarny, po przytrzymaniu prawego myszy wyświetla mi się menu kontekstowe ("Root menu"), gdzie po odpaleniu "New window" mam nowy terminal. Jak uruchomić GUI DISa oraz w takim stanie, aby samo zawsze startowało jako główne okno?

 

I jak zmienić język DIS z niemieckiego na angielski? :)

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
nerwus i reszta bandy - pomóżcie.... :)

DIS 44 (ale i w 53 to samo)

 

Po instalacji i aktywacji DISa muszę przełączyć się na konsolę i z poziomu scoadmina zmodyfikować konfigurację karty sieciowej, aby z lapkiem się widziała (tzn usuń, dodaj + adresacja).

Po tej operacji mam już komunikację, jednak nie mogę odpalić trybu GUI (Ctrl+ALT+F2). Ekran jest czarny, po przytrzymaniu prawego myszy wyświetla mi się menu kontekstowe ("Root menu"), gdzie po odpaleniu "New window" mam nowy terminal. Jak uruchomić GUI DISa oraz w takim stanie, aby samo zawsze startowało jako główne okno?

 

I jak zmienić język DIS z niemieckiego na angielski? :)

 

Pozdrawiam

Leszek

 

Po operacji dodaj/usuń kartę nie wybrałeś przypadkiem prze kompilowania jadra? Jeżeli tak to szybciej będzie zrobić reinstal niż podnieść DIS po takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalam na VMware 7. Z systemów do zielonych nie należę, nie łapię jednak zależności... :/

Stacja ma ustawioną konfigurację karty VMware na 192.168.68.1

Plik ediabas.ini ma ustawionego po TCP/IP remotehosta na 192.168.68.30 (to nie bierze udziału w pingowaniu).

Ustawienia połączeń w VMware są zgodne z Twoimi filmami, do tego przez chwilę wczoraj podczas testów jednej z wirtualek działało (więc to nie konfiguracja hosta)

Wirtualkę przerabiałem następująco:

- zgodnie z filmami - nie pinguje

- podczas konfiguracji toucha zmieniłem hosta - działało - później położyło się GUI po linkowaniu

- po położeniu GUI ping dalej działał

 

Tu zrobiłem nową maszynę i:

- powyższe kroki nie dają mi komunikacji między kompami

- stawiałem środowisko z 10 razy już od tego momentu i bez sukcesu, za to każda zmiana kończy się wysypaniem GUI (czarny ekran + root menu pod prawym).

 

Coś źle robię?

Raz jedyny komunikację uzyskałem na etapie calibrating touch screen....

 

Jeszcze jedno pytanie - maszyny się pingują u Ciebie z podłączonym kablem sieciowym lub połączonym Wifi, czy bez nich?

Nie wiem, który routing jest lepszy. Z włączoną siecią mam Request timed out, z wyłączoną mam Destination host unreachable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powodowała instalacja VMware. Po reinstalce maszyna zaczęła się z marszu pingować z hostem.

Wszystko wygląda ok. Nie wiem jednej rzeczy:

- komunikację z samochodem po kablu USB uzyskałem na Fisterze z włączonym vm.

Czy to jest ok? Przy próbach testów pojawiają mi się błędy bodajże 200.199 albo 200.99, teraz nie kojarzę dokładnie - mam je na drugim kompie.

Reszta pytań chyba na osobny wątek, bo ponoć w DIS można sprawdzić i porównać na bieżąco np. wtryski obecnie z domyślnymi wartościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
mam pytanie dlaczego dis v44 instaluje się w języku niemieckim a nie angielskim mimo że przy ustawieniach języka ustawiłem angielski uk i próbowałem

angielski us i dalej jest po niemiecku .co zrobić żeby był angielski ?

 

 

musisz miec poprawne dyski przy instalacji, tj. z UK lub USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie panowie bo siadł mi Win XP i jest pewien problem. Wszystko zainstalowalem tak jak miałem ale jak uruchamiam DiagHead i dam Run to wychodzi mi taki komunikat:

No enabled adapter with IP "198.168.68" found.

Jak rozwiązac ten problem?

 

edit: juz zrobilem - miałem wyłączone połaczenia sieciowe :)

Mozna skasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.