Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poraz pierwszy jestem na tym forum i jak zapewne domyślacie się mam problem z zainstalowaniem DIS-a. Zciągnołem z linków Nerwusa instrukcje i programy. Dodam że posiadam zainstalowaną INPA -działa kasowałem nią błędy i lokalizowałem usterki w moim aucie. Problem który mam polega na tym że po uruchomieniu Vmware (ustawienia takie jak na filmie) rusza instalacja ale nie pokazuje się bootmenu instalacja idzie aż do 2 restartu tj drugiego pokazania się loga Vmware wtedy instalacja zacina się (pokazuje się nieruchomy kursor) tak jak by się zawiesił. Za każdą nową próbą staje w tym samym miejscu. Dysk na którym to instaluje ma 200GB i jest sformatowany w NTFS. Procesor 2,2 GH intela core duo. RAM 2GB, Windows XP. Wiem że ktoś na tym forum miał identyczną sytuację ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na jego problem. Bardzo proszę pomóżcie walczę z tym 2 tygodnie kombinuje różne ustawienia i nic. Chyba się poddam.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Poraz pierwszy jestem na tym forum i jak zapewne domyślacie się mam problem z zainstalowaniem DIS-a. Zciągnołem z linków Nerwusa instrukcje i programy. Dodam że posiadam zainstalowaną INPA -działa kasowałem nią błędy i lokalizowałem usterki w moim aucie. Problem który mam polega na tym że po uruchomieniu Vmware (ustawienia takie jak na filmie) rusza instalacja ale nie pokazuje się bootmenu instalacja idzie aż do 2 restartu tj drugiego pokazania się loga Vmware wtedy instalacja zacina się (pokazuje się nieruchomy kursor) tak jak by się zawiesił. Za każdą nową próbą staje w tym samym miejscu. Dysk na którym to instaluje ma 200GB i jest sformatowany w NTFS. Procesor 2,2 GH intela core duo. RAM 2GB, Windows XP. Wiem że ktoś na tym forum miał identyczną sytuację ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na jego problem. Bardzo proszę pomóżcie walczę z tym 2 tygodnie kombinuje różne ustawienia i nic. Chyba się poddam.

 

Tom

Też ostatnio z tym walczyłem ,ale skorzystałem z podpowiedzi z instrukcji Nerwusa i wszystko się udało:

"aby wybrać menu bootowania (wejść do wirtualnego biosa), należy wcześniej podpiąć klawiaturę do wirtualnej maszyny,

czyli kliknąć kursorem na ekran wirtualnej maszyny(klikamy zaraz po starcie wirtualnej maszyny) a później F2(przy pojawieniu się logo VM)" - ,

a następnie stosujemy się do podpowiedzi znowak22:

" Chyba już na to wpadliście - ale najprościej przy bootowaniu wirtualnej maszyny (rozpoczęciu instalacji) nacisnąć F2

wejść do "wirtualnego" BIOS-u ,zmienić kolejność uruchamiania ("+" w górę z klaw. numerycznej) na 1. CDROM

Teraz nic nie trzeba wciskać." - nic tzn. ESC i trzeba tylko poczekać aż wszystko się samo zainstaluje do napisu "system halted"(film nr.10 instrukcji Nerwusa , siódma minuta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie prosze o pomoc walcze juz dosc dlugo z instalacja DIS i odpowiedzi nie znalazlem w zadnym watku ,otoz przy instalacji bazy pojawia mi sie komunikat

''cannot create partition number 1

!!!harddrive partitionining failed''

 

check cd and dvd drive

 

posiadam windows vista,vmware 7.1 dysk utworzony 10gb

dziekuje serdecznie

 

update:

rozwiazane wielkosc dysku....

ale kolejna rzecz po instalacji base chcialem odpalic program i po komendzie ladowanie systemu mam czarna plansze ?

pomozcie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dzien dobry wielki szacun dla Nerwusa. Poinstalowalem dzisiaj wszystko na lawce w parku gdy kolesie mi trakcje ustawiali:) Instalacja poszla gladko ale nie dziala auto identyfikacja

http://img23.imageshack.us/img23/621/diserror.jpg

 

inpa tez nie widzi bateri ani zaplonu

 

czy to problem z interfacem?? jesli tak to co polecacie moze jakis link do allegro albo ebay uk

 

mam odb2-->USB na chipie FTDI pozyczone od kumpa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem kabel na aukcji viakena (http://allegro.pl/bmw-87-06-inpa-ads-gt1-dis-ediabas-z-k-bmw-i-obd2-i1494690655.html ). Mój problem polega na tym, że przez CARSOFT mogę się polączyć z samochodem, lecz przez inpe i DIS nie...przechodzi mi test API, ale emulator głowicy pokazuje disconnected i nie znajduje mi głowicy w DIS, samochód to BMW E32 M30B30. W pliku Ediabas.ini mam zmienione IP i port. W czym tkwi problem ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do wszystkich którzy nie mogą przejść APITEST mimo że mają wszystko dobrze skonfigurowane,

należy (tak jak to było w moim przypadku) w VMware 7 we wczesnej fazie konfiguracji maszyny wirtualnej - podczas kreatora - wybrać emulację VMware 5 i dopiero postawić DIS.

Obecnie mam 2 maszyny wirtualne, 1 zgodnie krok po kroku - ta się nie łączy, 2 z emulacją VMware 5 i ta się łączy.

 

kolego szacun dzieki za cholernie istotna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ponownie zwracam się do was o pomoc.

Dokładna instrukcja podana przez IRKSLO pomogła mi wyrwać się z instalacji DISa ale jak zwykle padłem na API teście. Wklepanie wszystkich danych wg filmiku kończy się niby tym 14 punktowym spisem testu ale po wklepaniu cyfry 0 po słowie Eingabe a następnie tych dwóch 9 tek zamiast wrócić mi do DIS-a zawiesza się i pokazując czarny ekran. Jako ciekawostkę podam że po ponownym uruchomieniu DISa pali się ta dolna kontrolka od głowicy ale gdy wchodzę w diagnostic head nie ma żadnej głowicy.

Poratujcie mnie bo osiwieje z tym programem.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij gotowca STĄD jest on przygotowany pod WIN7, ale jak używasz XP i na nim odpalasz emulator głowicy to nic nie szkodzi i ten gotowiec chodzić powinien. Mam na myśli dwa pliki "DIS-v57_kod.part1.rar" i "DIS-v57_kod.part2.rar". Ściągasz oba rozpakowujesz i to co otrzymasz montujesz pod VMWARE jako nową wirtualną maszynkę odpalasz emulator i drugi programik od INPA i ma śmigać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź . Utworzę oddzielną nową maszyne dla v57 i zobaczę jak będzie z tymi głowicami. Ale chciałbym żeby v44 tez mi działała bo ma funkcję programowania której podobno nie ma v57.

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji do której wysłałem ci link jest kodowanie z V44. Tzn jest tam diagnoza z v57 ale kodowanie pozostawiłem z V44 dodatkowo masz tam TIS-a z 2007r także niezły zestawik i sprawny przede wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien. Od czasu gdy pojawiła ssie wersja V57 DIS-a osobno z kodowaniem pojawiło się SSS. Niby najnowszą dostępną wersję SSS-a możesz ściągnąć z linków w moim podpisie. Ja sam osobiście tak młode auto jak próbowałbym programować to już tylko SSS-em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zciągnołem od ciebie te dwa pliki rozpakowałem podciągnołem pod moją maszynę wirtualną i figa.Nie ma tak łatwo. Wersja twojej maszyny musi być inna (wyższa od mojej) i moja nie chce tego uruchomić . Więc ściagąm teraz od ciebie twoją maszynę. I tu dwa pytanka żeby zadziałał DIS od ciebie :

1.Czy Twoją Maszynę mogę skonfigurować tak jak w instrukcji nerwusa?, czy muszę mieć twoje ustawienia maszyny? Jeżeli twoje to napisz jakie.

2. Działa mi prawidłowo moja INPA ale w twojej instrukcji do emulatora głowicy w nagłówku testu masz IP:192.168.68.2 a ja mam 192.168.68.1 reszta danych jest taka sama Czy INPA też muszę przeinstalować ? Szkoda bo dobrze śmiga i nie musi działać pod Vmware

3.Czy przed uruchomieniem emulatora głowicy a następnie twojego DIS-a muszę mieć podpięty do kompa interfejs diagnostyczny? tak coś wyczytałem w twoich intrukcjach tylko że ty interfejs nazywasz kablem - albo coś żle rozumuję

 

Przyzmam że trochę duzo tych zmian myślałem że będzie prościej.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DIS jest już skonfigurowany, jeśli nie połączy się z emulatorem od razu znaczy, że musisz kliknąć na connect w DIS-ie. A tak ogólnie to chyba wg. tej samej instrukcji jest ten DIS skonfigurowany.

2. Skoro masz win XP i na nim działającą INPA to nie instaluj żadnej ode mnie, tylko na tym windowsie odpal emulator glowicy i ten programik z INPA IFHSrv32.exe czy jakoś tak.

3. Jeśli miałbyś WIN7 to musiałbyś najpierw uruchomić kabel w 1-szej wirtualnej maszynie z WIN XP dopiero później uruchamiać DIS-a. Skoro masz WIN Xp na swoim kompie nie musisz instalować drugiej wirtualnej maszyny z INPA więc kabel normalnie jak działa z INPA działać będzie z DIS-em.

 

W Twoim przypadku żadnych zmian nie widzę oprócz zainstalowania gotowca skoro masz już WIN Xp na kompie. Więcej roboty jest gdy masz WIN7 bo wtedy i INPA i DIS chodzą na dwóch osobnych wirtualnych maszynach a komunikacja między nimi odbywa się poprzez sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle mnie zrozumiałeś . Działam na XP SP _3 celowo (bo jak kupiłem mialem Linuksa). Róznica między nami polega na tym że ja potrzeuję oprogramowania pod XP a ty masz pod WIN 7 . Teorertycznie twoje oprogramowanie powinno zadziałać u mnie ale jest różnie. Jak zainstaluję Vmware 7.1 od ciebie i zaciągne twoje oprogramowanie pod twoja konfigóracja powinno wszystko działać . Wiem juz teraz że dla skonfigurowania głowicy nie muszę się podpinać do samochodu przez iterfejs .Sprawdziłem to na nizszej wersji bo wreście udałomi sie ją odpalić.

Generlnie powiem tak BMW jest 100lat za murzynami jesli chodzi o oprogramowanie samochodów. Stosowanie linuksa gdzie 99,9% oprogramowania jest robione na windows-sie to jakaś nieudaczna próba ucieczki od cywilizacji albo rozpaczliwa ucieczka od hakerstswa Ha Ha. Ale dobrze że my Polacy (przynajmniej niektórzy ) potrafimy pomagać bezinteresownie drugiemu. Coraz to rzadsza cecha w Polsce ale jeszcze można parę osób znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wydaje mi się, że dobrze Ciebie zrozumiałem :wink: Sam dis nie jest ważne na jakim systemie będzie teraz działał, jedynie gdy miałbyś WIN7 to musiałbyś uruchomić drugą wirtualną maszynę z WINXp na pokładzie na którym to uruchomiony byłby emulator głowicy i działająca INPA. Jednak na Twoim komputerze systemem głównym jest WINXp więc nie ma najmniejszej potrzeby ściągania wirtualnej maszyny z WINXP i INPA w Twoim przypadku, ponieważ posiadasz dokładnie to samo działające na systemie operacyjnym głownym. Jedynie zaoferowałem ci już skonfigurowany system DIS w wirtualnej maszynce, dla którego nie jest ważne na jakim systemie masz VMWARE zainstalowane(czy to WIN7 czy WINXP), dla niego ważne jest tylko czy wykryje emulator głowicy nadający w wirtualnej sieci i czy uda mu się połączyć z nim(u Ciebie emulator odpalony na głównym systemie WINXP). To fakt, że to troszkę dziwne, że wykorzystany został linux do tego systemu DIS, ale nie ma się co martwić kolejne systemy są już na bazie WIN chociażby SSS działa już na WINXP. Co do samego DIS-a jest powolny, ale jest to super system, bardzo pomagający w diagnozie usterki i w sprawdzaniu poprawności działań-wskazań poszczególnych podzespołów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Baza V44 i program V57 z kodowaniem zainstalowane prawie bezproblemowo, ale utknąłem na api teście,wywala błąd : NET-0015;host not found i niestety nie wiem jak to poprawić. W Ediabas remote host=192.168.68.30 , port=6801 ; sprawdziłem też ustawienia w VMware 5 i wszystko zgodnie z filmem Nerwusa , zapora i antywir wyłączone . :search: nie dało odpowiedzi , więc proszę o pomoc i z góry Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.