Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

stało się!!! zrobiłem jak mówiłeś, zmieniłem na ADS, teraz nie łączy się INPA i DIS nawet przez manual

 

po ponownej zmianie w ediabas.ini na OBD jest jak wcześniej.

 

mógłby ktoś komu działa poprawnie DIS przesłać mi swój plik ediabas.ini

 

problemem przez który nie działa na ADS jest to iż w momencie uruchamiania ifhsrv32, wywala mi błąd, jeśli zmienię na OBD to ten błąd nie występuje i wszystko jest ok (poza automatycznym rozpoznawaniem, nawet na włączonym silniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na interfejsie obd czy ads, w kilku autach które podpinałem z okrągłym gniazdem, nigdy nie miałem autoidentyfikacji, zawsze wybierałem ręcznie.

Tylko w autach z trapezowym gniazdem występowała autoidentyfikacja.

 

Wydaje mi się że tak po prostu jest, ale może jestem w błędzie, jeśli ktoś ma inne doświadczenia to proszę o wypowiedź.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na interfejsie obd czy ads, w kilku autach które podpinałem z okrągłym gniazdem, nigdy nie miałem autoidentyfikacji, zawsze wybierałem ręcznie.

Tylko w autach z trapezowym gniazdem występowała autoidentyfikacja.

 

Wydaje mi się że tak po prostu jest, ale może jestem w błędzie, jeśli ktoś ma inne doświadczenia to proszę o wypowiedź.

 

pozdro

 

Ja mam okrągłe złącze, interfejs ADS i mam auto wykrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam okrągłe złącze, interfejs ADS i mam auto wykrywanie

 

a mógłbyś mi przesłać swój plik ediabas.ini, może spróbuję go porównać i coś tam znajdę, to musi być związane z tym plikiem bo jeśli zmienię w nim na STD:ADS to ifhsrv32 startuje z błędem a to powoduje że DIS i INPA nie połączy się z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Ja mam okrągłe złącze, interfejs ADS i mam auto wykrywanie

 

a mógłbyś mi przesłać swój plik ediabas.ini, może spróbuję go porównać i coś tam znajdę, to musi być związane z tym plikiem bo jeśli zmienię w nim na STD:ADS to ifhsrv32 startuje z błędem a to powoduje że DIS i INPA nie połączy się z samochodem.

 

Pytanie, jeszcze jaki masz system ? bo jak coś 64bitowe to ADS nie będzie chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system mam XP SP3 i długo jeszcze nie zamierzam go zmieniać, oczywiście 32-bit. Spróbujcie przesłać mi ediabas.ini na [email protected] ewentualnie jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie skorzystam. Dodam że INPA pokazuje mi tylko jeden czarny punkt (nie pamiętam czy ignition czy batery), ale zawsze jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
system mam XP SP3 i długo jeszcze nie zamierzam go zmieniać, oczywiście 32-bit. Spróbujcie przesłać mi ediabas.ini na [email protected] ewentualnie jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie skorzystam. Dodam że INPA pokazuje mi tylko jeden czarny punkt (nie pamiętam czy ignition czy batery), ale zawsze jeden.

 

Czyli masz zły sterownik jak się pali w INpie tylko bateria, problem może leżeć też w fejsie. Tu masz móje INI

 

http://rapidshare.com/files/438211742/INI.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na interfejsie obd czy ads, w kilku autach które podpinałem z okrągłym gniazdem, nigdy nie miałem autoidentyfikacji, zawsze wybierałem ręcznie.

Tylko w autach z trapezowym gniazdem występowała autoidentyfikacja.

 

Wydaje mi się że tak po prostu jest, ale może jestem w błędzie, jeśli ktoś ma inne doświadczenia to proszę o wypowiedź.

 

pozdro

 

 

Wszystkie auta od 03/98 DIS rozpoznaje automatycznie. Moje e36 05/98 idzie z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam.

Mam problem z Api-test'em. Wyskakuje TIMEOUT. Firewall wyłączona, ustawienia vmware i ediabas tak jak na filmach. Co to może być ?

 

Ps. Jak uruchomić ukryte menu ?

 

O jakim ukrytym menu mówisz? Jest tylko jedno gdzie jest API-test ale już je znasz skoro go wykonujesz.

Ifhserv masz włączony? Jakie ip masz ustawione w ediabas.ini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę laickie pytanie, ale czy do wersji DIS'a z pierwszego posta trzeba doinstalować TIS'a, czy może jest już on zawarty w programie? jeśli trzeba doinstalować to skąd go wziąć i jak zainstalować żeby działał z dysku?

 

Trzeba doinstalować.

W sieci masz dostępnego TIS-a online, tutaj lub tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jednak TIS'a na dysku, ściągnąłem wersję 12/2007 multilanguage ale niestety nie ma tam polskiego języka :| skoro istnieje polska wersja online to może jest już jakaś wersja z językiem polskim? jeśli tak to która to wersja i ewentualnie gdzie jej szukać? Z angielskim nie mam większych kłopotów ale to jednak środowisko techniczne więc jest wiele słówek, nad którymi trzeba się zastanowić, ewentualnie tłumaczyć a czas leci :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jednak TIS'a na dysku, ściągnąłem wersję 12/2007 multilanguage ale niestety nie ma tam polskiego języka :| skoro istnieje polska wersja online to może jest już jakaś wersja z językiem polskim? jeśli tak to która to wersja i ewentualnie gdzie jej szukać? Z angielskim nie mam większych kłopotów ale to jednak środowisko techniczne więc jest wiele słówek, nad którymi trzeba się zastanowić, ewentualnie tłumaczyć a czas leci :wink:

 

To co przedstawiłem online nie jest w polskiej wersji, tylko potraktowane translatorem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Api-test'em. Wyskakuje TIMEOUT. Firewall wyłączona, ustawienia vmware i ediabas tak jak na filmach. Co to może być ?

 

Ps. Jak uruchomić ukryte menu ?

 

O jakim ukrytym menu mówisz? Jest tylko jedno gdzie jest API-test ale już je znasz skoro go wykonujesz.

Ifhserv masz włączony? Jakie ip masz ustawione w ediabas.ini

 

 

Problem rozwiązany ;)

Zainstalowałem na DELL'u i lata aż miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich

Mam problem z uaktualnieniem dis v44 do v57 wszyscy mowia o shoot screenie, problem lezy w tym ze gdy osobno instaluje v57 i robie calibrating touch screen to APITEST nie robi sie do konca tak jak w v44 i pozniej nie moge ustalic DIAGNOSTIC HEAD, nie ma tam nic zeby pozniej ustalic polaczenie prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A wiec wszystko jak na filmikach a gdy juz wchodze w CALIBRATING TOUCH SCREEN i robie robie sekwencje w CONFIGURE PROCESS a nastepnie CONFIGURE EDIABAS wyskakuje mi komunikat:

 

Fehlertext: Net-0009: TIMEOUT

 

bmw diagnostic head i ifh-service wlaczone

 

 

Ale w takim wypadku to może być wszystko. Jeżeli v44 przed updatem do v55 działała to i po update musi być ok.

Jak zrobiłeś update?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki no wiec teraz to mi nawet v44 nie dziala wczesniej udalo sie bez problemu z v44 jednak program sie zawiesil i musialem go zrobic power off zamiast shut down i pozniej juz mi sie nie odpalal wiec probowalem zainstalowac v44 jeszcze raz i teraz nawet v44 nie dziala i pokazuje mi time out sprobuje na kompie mojej dziewczyny moze pojdzie, dam znac pozniej,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugim laptopie tez nic ten sam problem z Perform APITEST

 

API-Initialisierung...

Fahler bei der API Initialisierung

Fahlertext : NET 0009 : TIMEOUT

 

Jednakze gdy zatrzymuje bmw diagnostic head wyskakuje error

Cannot access a disposed object.

Object name: 'System.Net.Sockets.Socket.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejną osobą na tym forum której w API test wywala : Felertext:NET-0016: Host Error. Antyvir -off , Firewall - off, Ediabas.ini - prawidłowo , Emulator głowicy na Run, Ihfsrv. włączony .

vm is set to run

nsw is set to run

dsm is set to run - wszystko resetuję , z zachowaniem zmian .

Cały temat przerobiłem i nic . Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ??

W DIS wszystkie kontrolki się świecą ,niby wszystko OK a jednak API test - błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.