Skocz do zawartości

[E65] 730D 2003r. wtyczka obok filtra powietrza


wwolny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znalazłem luźna wtyczkę od której odchodzi jeszcze przewód z masą. Wtyczka jest obok obudowy filtra powietrza ( po lewej stronie ). Vehicle Check nie stwierdza żadnych błędów. Czyściłem przepływomierz powietrza bez powodzenia, auto jedzie 180 km/h i nic więcej. Myślę, że to wina niesprawnej przepływki ale ta wtyczka przecież gdzieś ma swoje gniazdko...

 

http://img529.imageshack.us/img529/144/wtyczka2.jpg

Pzdr,


Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od przepływomierza (on jest przy filtrze wlasnie, tuz za filtrem, wystaje taki "bolec" i do niego idzie kabelek jak na zdjęciu) kabel masz wpiety, czy to wlasnie to?

 

Jak to kabel od przepływki to automatycznie masz mniej koni i aż dziw bierze, że auto chodzi "normalnie" - skrzynia powinna od razu wejść w tryb awaryjny w takim wypadku i na pewno zauważyłbyś różnice jak auto jeździ gdy było sprawne a teraz.

 

Przepływka nowa ok 1700 PLN jesli padla, zamienników nie kupuj bo wydasz tylko niepotrzebnie kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz zrobic konkretniejsze zdjęcie okolicy tego kabla to dam mechanikowi do obejrzenia i coś powie, może nawet dzis go złapie.

 

To właśnie przepływka-zamiennik, z tego co wiem oryginal czymś się różni. Ten zamiennik w innym 730d przeżył kilkanaście tys km, potem wsadzono wersje z ASO i jeździ do dziś.

 

Przepływka jeśli źle działa, nie koniecznie da Ci błąd. Podpinając auto pod kompa można zweryfikowac, czy pod obciążeniem działa zgodnie z parametrami oczekiwanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.