Skocz do zawartości

[E39] Problem z Airbag, Tempomat, radio, roleta itd.


Perwollik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mam problem dużego kalibru... Może fachowcy się wypowiedzą.

Jechałem ostatnio dwupasmówką i skusiło mnie wcisnąć gaz do dechy, zrobiłem to i zapaliła mi sie kontrolka AirBag. Wyłączyłem i włączyłem silnik - problem zniknął. Kilka godzin później okazało się że cały czas się już zapala kontrolka i świeci się cały czas. Radio od jakiegoś czasu się wiesza że znika wszystko z wyświetlacza i nic nie idzie nacisnąć - ale cały czas gra - niekiedy się wyłącza. Przyciski od tempomatu i sterowania radiem lekko mrygają. Tempomat się nie załącza i tylna roleta przestała działać... Wszystko to w ciągu jednego dnia. Auto to BMW 540i z roku 1997 z radiem z małym wyświetlaczem i odtwarzaczem CD.

Kolega poradził mi na noc odpiąć akumulator - zrobiłem to, zobacze czy pomoże.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc bo ja już nie wiem co robić, szkoda jechać do ASO i płacić miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mryga ci podświetlenie guzików od tempomatu i guziki od radia na kierownicy to najprawdopodobniej pada ci taśma w kierownicy, błąd poduszki też może być spowodowany tą taśmą. Pierwsze co w tej chwili powinieneś zrobić to podpiąć auto pod komputer a myślę że dużo się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię... Jakiś człowiek z gliwic się ogłasza na allegro że za 50zł podpina pod komputer i robi diagnoze z usuwaniem. Może u niego spróboje.

Albo jechać do Bawaria Motors w Katowicach? Co radzicie panowie?

 

Zapomniałem dodać że roleta elektryczna przestała mi działać jeszcze i tempomat wogóle się nie załącza... Może jakiś moduł za to wszystko odpowiada i padł?

 

A jeżeli to taśma to co wspólnego ma roleta elektryczna na tylnej szybie do tego?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Jakiś człowiek z gliwic się ogłasza na allegro że za 50zł podpina pod komputer i robi diagnoze z usuwaniem. Może u niego spróboje. [...]

 

Jak Ci pada taśma (obwody poduszki, sygnału i multifunkcji), to nic nie da się skasować, bo przy kręceniu kierownicą problem powróci, a pomóc może tylko wymiana taśmy... Sprawdzić oczywiście można i najlepiej wtedy jak się świeci kontrolka poduszki...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Jakiś człowiek z gliwic się ogłasza na allegro że za 50zł podpina pod komputer i robi diagnoze z usuwaniem. Może u niego spróboje. [...]

 

Jak Ci pada taśma (obwody poduszki, sygnału i multifunkcji), to nic nie da się skasować, bo przy kręceniu kierownicą problem powróci, a pomóc może tylko wymiana taśmy... Sprawdzić oczywiście można i najlepiej wtedy jak się świeci kontrolka poduszki...

 

No ale chodzi właśnie o to że nie wiadomo czy to taśma a diagnoza komputerowa wykarze z którym airbagiem jest cos nie tak. Jeśli okaże się że to airbag kierowcy i po wykasowaniu błąd powróci przy kręceniu kierownicą to już będzie pewność.

Piszesz że kasowanie błędu (diagnoza komputerowa) nic nie da - moim zdaniem jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

ignition switch....

 

kostka stacyjki,

 

działa ci tylnia wycieraczka ??

osłona przeciwsłoneczna opuszczałeś ją ?? jak wtedy zachowuje się twoje radio, wyłącza się, albo gra ale nie działa wyświetlacz ??

 

jeśli masz problem z powyższym również to na 100% padła ci kostka stacyjki, do kupienia za 50zł używka, wymiana pół godzinki

 

komputer nic nie pokaże jeśli to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.