Skocz do zawartości

turbina do 530d - cena nowej


bossmir

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o aktualną cenę nowej turbiny dotyczy E60 530d 218KM.

 

Konkretniej: gdzie i za ile mogę korzystnie kupić nową turbinę?

Zakup w serwisie mnie nie interesuje.

Edytowane przez bossmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wstępnym rozeznaniu tematu okazuje się że w moim modelu moga występować 2 rodzaje turbiny z czego jedna z nich może podlegać regeneracji a druga absolutnie nie.

regeneracja kosztuje 930 netto w firmie Turbo-Tec (Jaworzno/śląskie)

dzis wieczorem po wymontowaniu turbo będzie chwila prawdy.

 

ceny na nowe jakie uzyskałem to:

3416 lub 3782PLN w zależności który to jest rodzaj turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wiedziec przy jakim przebiegu i dlaczego chcesz wymienic (co sie dzieje, jakie są objawy problemów)?

 

objawów żadnych (zero gwizdów, zgrzytów)

bezpośrednio (3 minuty) przed padnięciem turbiny auto zaczęło mocno kopcić przy przyśpieszaniu. był to dym biały (silnik zaciągał olej).

chwilę później było juz pozamiatane.

 

po wyciągnięciu turbiny okazało się że mechanicznie jest w dobrej kondycji (łopatki ok, oś wirnika ma tylko minimalny luz) jednak jest nieszczelna.

 

tego modelu turbospręzarki niestety nie da się regenerować więc pozostaje zakup nowej

 

:duh:

 

B(ędę) M(iał) W(ydatki)

 

dopisano 7.04.09

http://admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n=1346&f=jb_1811.xml

JEDNAK DA SIĘ REGENEROWAĆ :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam i ja dodam od siebie regeneracja czy zakup nowej turbiny? umnie objaw branie oleju aż dostawał się do wydechu i kopcenie rano na zimnym na biało po na grzaniu już niebiesko.

 

A więc mogę tu podpowiedzieć najlepszym rozwiązaniem jakim jest to kupno nowego rdzenia turbiny w moim przypadku 765985 BMW 530d 3.0D 231km koszt z wysyłką 600zł i samemu się wymienia co jest bajecznie proste i nie da się inaczej tego zamontować ( ważne by wymienić olej w silniku i filtr tuż przed wymianą naprawie turbiny oraz przy rozruchu silnika trzeba przytrzymać wirnik by nie ruszył na 5s aby turbina rdzeń dostał smarowanie olej potrzebne 2 osoby wiadomo!). Ja zrezygnowałem z śmiesznych tak zwanych regeneracji turbiny która polega na wymianie zestawu naprawczego który kosztuje 99 zł a życzą sobie od 850zł za regenerację i dalej pozostaje wirnik rdzeń turbiny stary następna sprawa wykonania wyważenia wiele tu do życzenia a po zamontowaniu coś nie tak itd...!.

 

Podam link gdzie ja kupiłem http://allegro.pl/koras-rdzen-turbiny-765985-bmw-x5-x6-3-0d-i6852086055.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.